Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Decemberben született Jézus?

Decemberben született Jézus?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Már kitárgyaltuk ugyan egyszer, de akkor kezdjük újból:

Nem, nem arra mutat. Ha akkora gond (= bűn) lenne Jézus születésének megünneplése / az arról való megemlékezés, akkor kifejezett tiltásként benne lenne a Bibliában ugyanúgy, mint a Ne ölj, vagy a Ne törj házasságot.

Vagy rajta lenne a "bűnlistán", miszerint sem paráznák, sem részegeskedők stb. nem öröklik Isten országát. De nincs.

2012. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 lsandor ***** válasza:

Ez nem igazán állja meg a helyét Berta.

Pl gondoljunk a dohányzásra. Nincs benne a Bibliában, hogy nem lenne szabad. De ha elolvassuk a 2Korintusz 7: 1-et akkor megállapíthatjuk belőle, hogy helytelen. Szóval Berta ha valami amit teszel nem Biblián alapul, akkor ne keress kifogásokat rá, valamint olcsó kifogásokat

2012. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem keresem ki az igeverset csak juszt sem. Ha valamire hivatkozol, másold be, már kisezerszer kértelek.

Ha mindig így járnál el, az több idődbe kerülne ugyan; de hát úgyis valahogy össze kell hoznod a kötelező óraszámot, akkor meg nem mindegy? :D


Apropó, hol is van a Bibliában szó a kötelező óraszámokról, a területkártyáról és a szántóföldi jelentésről?

Vigyázz: Ha valami, amit teszel, nem a Biblián alapul, akkor ne keress kifogásokat rá...

2012. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 lsandor ***** válasza:
Ho hó Berta ne terelj. Van különbség a kettő között, óriási
2012. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Akkor először is: Keresd vissza azt a kérdést, amiben több válaszban is részletesen kifejtettem a témát. Nem volt az olyan régen, meg fogod találni. Nem írom le újból.


Másodszor pedig: Milyen óriási különbség van a kettő között?

Magyarázd már el, légy olyan kedves.

De NEM egy-két mondatban, hanem részletesen.

És nem a születésnapra vonatkozó részt, mert az abbéli álláspontodat már ismerem, mivel olvastam.

Hanem azt, hogy ha a Bibliában egyetlen szó nincs kötelező óraszámokról és szántóföldi jelentésről, akkor vajon miért is várja el ezt az Őrtorony? Vagy az ÚVF-be ezt is beleírták?

2012. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 lsandor ***** válasza:
Először is, nincs olyan nálunk, hogy kötelező óraszám. Másodszor pedig, mi olyan nagy dolog a szántóföldi jelentésben? Csupán arra szolgál, hogy lássuk, hogy mennyi részt vállalunk a munkában összességben világviszonylatban. Ez csak a munkánk minőségéhez, minőségességéhez kapcsolódik. Jézus is minden akkori lehetőséget, eszközt felhasznált arra, hogy a munkája minél eredményesebb legyen
2012. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Saca, kértelek, hogy magyarázd el részletesen, nem csak egy-két mondatban, hogy milyen óriási különbség van a kettő között. De erről még csak egy szót sem írtál. Pótolnád?


Amit írtál, azzal kapcsolatban pedig:


1. Én úgy tudom, van kötelező óraszám, méghozzá havonta legalább 10 óra. Aki ezt nem teljesíti, azt "tétlennek" titulálják. A tétleneket pedig nem nézik jó szemmel, és próbálják rávenni őket, hogy járjanak "prédikálni".

Nem így van? Ha nem, akkor kiket hívnak tétlennek pontosan?


2. Nem az a kérdés, hogy mi olyan nagy dolog a szántóföldi jelentésben, hanem az, hogy a Bibliában nem találsz erre való utalást / utasítást / szabályt stb.; magyarul semmit. A JT-k mégis alkalmazzák ezt.


3. Tudomásom szerint "minőségesség" szó nem létezik. Mit akartál kifejezni ezzel?


4. Miben segítené már a szántóföldi jelentés a munkátok minőségét? Miért számít, miért fontos, hogy mennyi részt vállal valaki? Egyébként az egésznek csekély töredéket csupán; nem számoltam ki pontosan, hogy mennyit, de szerintem ez abszolút nem is fontos.


5. Jézus valóban sok lehetőséget és eszközt felhasznált az eredményes munka érdekében; de sehol nem olvassuk, hogy jelentéseket kért volna a tanítványoktól. Pedig megtehette volna. Ha Ő nem kérte, akkor az Őrtorony miért kéri?

2012. jún. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!