Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha önkielégítek, akkor bűnt...

Ha önkielégítek, akkor bűnt követek el? És ha igen, akkor el kell mennem gyónni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nálam az a helyzet, h. mélyen vallásos vagyok, de egy hétnél tovább nem bírom ki önkielégítés nélkül...Ha önkielégítek, akkor menjek gyónni?De az nem gáz ha hetente megyek?Mit fogsz szólni a pap?Vagy az még megengedett, h. hetente 1x megtegyem?

Előre is köszönöm a válaszokat...L/16


2009. aug. 20. 18:11
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
Én is mélyen vallásos vagyok, és ezért a pokolban fogsz égni, a sátán gyermekei csinálnak ilyet, Hogy tehetted ezt?
2010. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

én is így vagyok 28/F

vallásos vagyok

Bűn, mert így szól a tanítás. Gyónd meg, az se baj ha hetente. A papnak titoktartási kötelezettsége van, nem mint ítélő ül a gyóntatószékben. A papnak erről nem lehet véleménye, nem ez a hivatása. Legtöbbször ugyanabba a bűnünkbe esünk vissza. A pap egyházi véleményét erről kikérheted, hátha kapsz valami megnyugtató választ. Ne félj semmitől, mert a félelem csak a rosszat hozza.

Személy szerint én egy jó darabig emiatt nem áldoztam, most próbálkozok, és most sikerült egy hetet kibírni. Segített ez a nélkülöző hét a személyiségfejlődésemben. Nem voltam olyan fáradt (:)) és lelkileg is kiegyensúlyozottabb vagyok, több önbizalommal és nagyobb lelkesedéssel a másik nem felé.

2013. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!