Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha önkielégítek, akkor bűnt...

Ha önkielégítek, akkor bűnt követek el? És ha igen, akkor el kell mennem gyónni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nálam az a helyzet, h. mélyen vallásos vagyok, de egy hétnél tovább nem bírom ki önkielégítés nélkül...Ha önkielégítek, akkor menjek gyónni?De az nem gáz ha hetente megyek?Mit fogsz szólni a pap?Vagy az még megengedett, h. hetente 1x megtegyem?

Előre is köszönöm a válaszokat...L/16


2009. aug. 20. 18:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%
Egy pap akkor sem mond el ilyeneket, hogy neki de szar a lelkifurdalás, hogy nem verheti ki nyugodtan.
2009. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
A mai modern papok sem olyanok már mint régen.Amúgy ez a mélyen valásosság egy hülyeség.Nemrég azért halt meg egy kislány cukorbetegségben mert az apja nagyon mélyen valásos volt,és imádkozott az istenhez hogy gyógyítsa meg.Csak akkor hívtak a szülők mentőt,amikor a lánynak leállt a légzése.Ha elöbb hívják a mentőt a lány most is élne köztünk.
2009. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
51%

Mindenkinek vannak szükségletei, ha pap, ha nem pap, ha vallásos, ha nem. Aki azt mondja, hogy soha nem csinálja, mert ő vallásos, stb. az szerintem képmutató. Véleményem szerint az jó dolog, ha beszélsz róla, és kikéred mások véleményét. Azokkal a válaszokkal meg, akik csak piszkálni akarnak ne foglalkozz.

Egyébként nem vagyunk a 15. században, ez a világ már nem az a világ. :)

2009. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
59%

Szerintem a pap többször csinálja mint te...

No para, egészségedre!

Legyél református és feleséged is lehet és szeretkezhetsz is, amikor csak akarod. A 10 parancsolatot másképpen értelmezi a református.

2009. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
40%
Uccsónak: Persze mert Luther egy perverz eretnek volt.
2009. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
50%
A papok tényleg elfenekelik a rossz apácákat? Ha rossz kislányok voltak?
2009. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
85%

19:06-os vagyok, Lutherről nem mondtam semmit, de a ref. papoknak feleségeik és gyerekeik vannak és nem vétkeznek.

Más feleségeit nem kívánják, sem borját, sem szamarát...

2009. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
67%

Van egy egyéni véleményem erről az egészről. Kisebb koromban nagyon sokat jártam templomba (felolvastam szentmisén), hittanórákra, stbstb. Nem mondom, hogy reggel-este imádkoztam, de megtartottam a tiszteletet. Viszont ahogy egyre idősebb lettem, láttam, hogy a papok elég furcsán viselkednek. Először is, egy katolikus pap nem jár keresztelő után kocsmázni, aztán felül a motorra, és hazamegy. Nem csajozik, és főként nem anyázik... Ez mind-mind más pap, tehát nem egy ember után általánosítok. Azóta nem járok templomba. Azt, hogy hiszel valamiben, a szívedben érzed, és nem kell a külvilágnak is rendszeresen bemutatni. Nem kell napi kétszer imát mondani, nem kell mindenért bocsánatot kérni Istentől, mert hidd el, nem a papon keresztül fog neked mecsájtani. Ha mégis úgy érzed gyónnod kell, hát hajrá. Otthon, magadban, aztán ugyanúgy elmondhatod utána azt a néhány Hiszek egy-et, vagy Mi atyánk-ot. Nem kell ezekről a papokról azt hinni, hogy csak ők válthatnak meg. Ha hiszel benne, akkor TE hiszel, és nem kell egy közvetítő. Bátran szólj Istenhez, ha szükség van rá. Élhetsz világi életet, és ugyanezt elmagyarázhatod a szüleidnek, ha tényleg vallásosak vagytok, meg fogják érteni. Ahogy az előttem szóló is említette, ez nem a középkor. Ne élj ennyire szigorú szabályok közt.

20/L

2009. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
61%
*meGBOcsájtani. Bocsi :) fáradok... :D
2009. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...Aki meg nem hisz nekem, az inkább ne is írjon ide...:S
2009. aug. 20. 19:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!