Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha önkielégítek, akkor bűnt...

Ha önkielégítek, akkor bűnt követek el? És ha igen, akkor el kell mennem gyónni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nálam az a helyzet, h. mélyen vallásos vagyok, de egy hétnél tovább nem bírom ki önkielégítés nélkül...Ha önkielégítek, akkor menjek gyónni?De az nem gáz ha hetente megyek?Mit fogsz szólni a pap?Vagy az még megengedett, h. hetente 1x megtegyem?

Előre is köszönöm a válaszokat...L/16


2009. aug. 20. 18:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
41%
Mondj el mindent a "papbarátodnak". Biztos könnyebb lesz. Hiszen ő is elmondta.
2009. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
18%
Még ha az egyház szerint bűn is (nem tudom, hogy az-e, sajnálom, ebben nem vagyok túl jártas) ebben a korban ha szükséged van rá, akkor csináld, az elfojtással sok problémád lesz az életed során. Szerintem a papok is rárántanak néha, ez emberi szükségelet.
2009. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

- Gyónni nem "kell".Az olyan gyónás ami "kell" alapon történik nem ér semmit.A gyónás tulajdonképpen a bűnbocsánat szentsége, a szentségek egyikét sem szabad kényszeríteni.Fel lehet fogni úgy is mint egy lelki vezetést. Az Egyesült Államokban - alapvetően protestáns ország, ahol nincs gyónás - majdnem mindenkinek saját pszichiátere van, itt ez egy fajta gyónási pótlék.

- A gyónáshoz tartozik, hogy a gyónó bánja meg az elkövetett bűnt. Ha nem bánja meg inkább el se menjen gyónni, mert érvénytelen lesz.

Az önkielégítést tulajdonképpen a Szentírás tiltja.

(3Móz 15: 16–18; 5Móz 23:9–11; Róm 1:24; Gal 5:19)

2009. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
29%

Miért zavarjátok össze szegény lányt?

Persze, hogy gyónd meg a papnak, nagyon fog örülni neki, főleg, ha részletezed! Mondd el neki, hogyan csinálod, mennyire élvezed, kire gondolsz, mit csinálnál azzal, akire gondolsz, milyen vagy ott lent...

Szegény papok nagyon unatkoznak, biztos örülni fog egy-két pikáns gyónásnak, főleg egy 16/L-tól :D

2009. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%
én lennék pap aki hallgatja h h önkielégitetted magad és elmondod az élményeidet......XD
2009. aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
95%
Szia! Én is ebben a helyzetben voltam. Szégyeltem magam miatta, de nem tehettem ellene semmit. Ha nem csináltam, rosszul voltam (fizikailag is). Akkor még nem tudtam, most már igen. A hormonok játszottak velem. Az ember egy része biológiai test, a másik a lélek. Szerintem ahhoz, hogy minden harmónikusan működjön meg kell adni mind a kettőnek, ami kell. Ha nem kap a test táplálékot, a lélek nem tud magában élni itt a földön. Ha nem kap a lélek táplálékot(szeretet, evangélium, törődés, jó szó, egy mosoly)a test elkezd haldoklani. (minden fizikai baj mögött lelki betegség áll, ez tény.)A bűn szerintem az, ha mértéktelen valaki. (itt nem az önkielégítésre gondolok, mert abból szerintem nem lehet mértéktelen az ember. Akkor csinálja mikor már nagyon kell) . Arra céloztam, ha valaki össze-vissza szexelget pénzért, vagy csak éppen anélkül, vagy amikor a test a legfontosabb, annak ad meg mindent, de a lelkével nem törődik. Szóval, én nem tartanám bűnnek. Nem teszel másnak kárt ezzel. (Nem erőszakolsz meg senkit pl...)Lehet ezért a papok elitélnem engem, de az Isten teremtett minket és ha ő szeret, akkor azért adta a testi örömöket is, hogy a mértékletességet betartva, de boldogok legyünk. Elsősorban a szex is olyan emberrel a legjobb, aki a mi életünk része lesz örökké, vagyis a házastársunkkal.
2009. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Inkább elégítsd ki magad amikor csak kell minthogy elkezdj kisfiúkat dugni a sekrestyében mint azok a perverz vizet prédikáló miseborszlopáló részeges álszent papok!!!



Ha az önkielégítés bűn akkor a szarás is az!!!

2009. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sürgősen kezdj el Kispál vagy kiscsillag + Pál utcai fiúk zenéket hallgatni a zsoltárok helyett mert baromi naivan állsz az élethez :D


Figyelj a szövegekre!!

2009. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy a pap barátodnak aki annyit küzd az önkielégítéssel javasloma Bróm tablettát!! Régen a katonáknak is ezt adták a hadseregben hogy ne a nökkel legyenek állandóan elfoglalva a gondolataikban!! A ruszkik persze kispórolták annak idején a költségvetésükböl, ezért is mentek mindenen végig a ruszki katonák amin csak rés volt vagy ami csak mozgott a második vh-ban...
2009. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Szia!

Az egyház szerint bűn az önkielégítés. Én is cask azt tudom mondani, hogy beszélj a gyóntató papoddal. Ha esetleg szégyelled előtte, akkor keress egy olyan papot, akit nem ismersz, és Vele beszéld meg. (nem ismersz alatt azt értem, hogy pl. másik közösség papja, és nem vagytok szoros viszonyban)

Tudom, hgoy néha nehéz kibírni önkielégítés nelkül, DE ilyenkor nem kell feltétlenül maszturbálni. (!!!) menj gyorsan nyilvános helyre, fuss egy kört, vezesd le a felgyülelemlett energiádat! Hidd el, ha tényleg akarod, sikerülni fog. :)

Remélem, tudtam segíteni!

2010. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!