Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és az okkultizmus...

Zsizsik666 kérdése:

Jézus és az okkultizmus kapcsolata milyen?

Figyelt kérdés

Jézus tett valaha említést arról, hogy nem lehet kézrátétellel gyógyítani csak neki? Hogy más emberek nem gyakorolhatják? Vagy hogy ne idézzenek szellemet, ne gyakoroljanak mágiát? hogy az ezotéria bűn?

Mondott-e valaha ilyesmit a tanításaiban?

a tanításai érdekelnek, nem a vallásos emberek véleménye erről, azt tudom nagyon jól.



2012. dec. 5. 17:44
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

S7zerintem, ha Jézus létezett, egy fehérmágus volt, és ezt a fajta mágiát nem tiltotta, ahogy az elején írta is egy válaszoló, hagyta a démonidézést másoknak is. Azt mondta rá, hogy helyes.

A próféták meg a maguk hasznára írták le isten szavát, a bibliát nem Jézus írta.

Szóval, jézusnak más véleménye lehetett erről, ő egyet értett szerintem a jó célért végzett varázslatokkal, pl. gyógyítás, áldás, jólét, hiszen maga is ilyen varázslatokat alkalmazott.

2012. dec. 7. 14:07
 22/34 A kérdező kommentje:

"Márk 9

"

38

János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, aki a te neveddel ördögöket űz, aki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

39

Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, aki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

40

Mert aki nincs ellenünk, mellettünk van.

"


Én nem tudok konkrét esetről, hogy tiltott volna ilyesmit.

De Jézus is azt vallotta, hogy egy Isten van és az ő nevében cselekedett mindig.


A gonosz pedig valószínűleg nem fog magával meghasonlani.


Viszont ha démonokat kérsz, akkor azok Bibliai értelmben károsak vagy abszolút hatástalanok.

Ami pedig sérti a másik szabad akaratát (jogtalanul), az bűn."


Erre a hozzászólásra gondolok.

Ellentmondás lenne, ha Jézus hagyta volna másnak a démonűzést, később meg tiltotta volna.

2012. dec. 7. 14:09
 23/34 A kérdező kommentje:
javítás: démonűzést hagyta, nem idézést:D
2012. dec. 7. 14:11
 24/34 anonim ***** válasza:
jézus és az okkultizmus kapcsolata elég rossz. Tegnap nagyon összevesztek, azóta nem is köszönnek egymásnak.
2012. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

és neked jól esne, ha jézus támogatna ezekben a praktikáidban? :D


amúgy olvastam az antikrisztus című könyvet nietzsche-től és érdekes, hogy ott sem annyira szerepel negatív színezetben jézus. inkább csak a követői.

2012. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Kedves előző: Valóban Nietzsche és Jézus kapcsolata valóban érdekes. Elég hosszú de Nietzsche nem csak hogy ,,nem festette be annyira Jézust rosszank" de ő kifejezetten rajongott Jézusért. Olvastam erről egy zseniális cikket ha megtalálom szívesen belinkelem :)

Kedves kérdező: Ne haragudj kérlek tényleg nem cseszegetés miatt mondom(de tényleg) de nem tudom van e értelme egy olyan emberrel vitatkozni akinek nevében szerepel a 666 :( Mostanában elég nagy divat lett, hogy ezt a számot hord...pl a zene(Slipknot) vagy okkultizmus szintjén is. De lényegtelen szinte biztos én mondom rosszul :)

Jézus és az okkultizmus. Először fontosak a tények. Kérted, hogy mondjuk meg ezt neked egyszer és mindenkorra. Jézus NEM beszélt konkrétan az okkultizmusról. Viszont a Biblia igen(ahogy azt írták is) és azokat a dolgokat is szem előtt kell tartanunk. Pl mikor Saul szellemet idéz(Mózest) és ő ki is osztja ám rendesen őt. Ott azt mondja, hogy bűn a halott idézés. De meg is értem. Jézus ha nem is pont erről de azért mégis mond egy ide illő dolgot mikor egy férfi akar csatlakozni hozzá de előbb elakarja temetni az atyját. Jézus válasza: ,,Hagyd a halottakra a halottak dolgait" Ezért is nem jár ki sok keresztény ember a temetőbe. Miért akar valaki halottat idézni? Én nem tudom felfogni! Továbbá nemárt utána nézni mit is takar pontosan az okkultizmus.

1. Jelentése illetve amit takar sokban hasonlóságot mutat a misztikával de misztika az egy pöppet speciálisabb szó(hiszen van pl katolikus miszticizmus)

2. Ahogy azt mondták is("Az ember saját belső rejtett képességeit felszínre hozni, valamint bizonyos törvényeket megismerni, és azok által kapott erőket felhasználni jó dolgokra nem bűn szerintem...") és állítja az okkultizmus is, hogy az embernek saját magának kell felépítenie magát. Ám ez nem lehet(ahogy állítja a katolikus divinizációs tan is)! Az ember nem tudja önerőből divinizálni magát. Csak Isten(és azon belül) Jézus által. Hisz Péter sem önerőből járt a vízen hanem mert bízott Jézusban. Aztán mikor elvesztette a hitét persze (egy nagyobb hullámnál vagy nagyobb lett a vihar bocsi már nem emlékszem pontosan) el is süllyedt. Ill . el süllyedt volna ha Jézus nem fogja meg a kezét neki. Ennek ellenére és hiszek a mágiában de ezeknek nem tulajdonítok pozitív dolgokat. Ezek (VÉLEMÉNYEM SZERINT) nem Isteni eredetű dolgok és ezzel nem is lenne nagy baj de ráadásul veszélyesek is. Ha szellemet idézel kedves kérdező, és te azt állítod, hogy tényleg megjelent valaki akkor én hiszek neked. De vannak olyan kapuk amiket jobb nem bolygatni. Ki tudod nyitni a kaput na de bezárni... egy ismerősöm sokat foglalkozott ezzel a témával és ő mondta, hogy volt olyan aki ebbe őrült bele.(Konkrétan s szellemidézésbe, ha bővebben érdekel akkor privátba leírhatom neked de ide mindenkinek nem fogom, kissé személyes) Max még annyit, hogy mondtad, hogy elég zavaros neked ez a vallás. Hááát ezért maximálisan egyet tudok érteni de fel a fejjel :) Tudok 1-2 művet amit érdemes elolvasnod már ha tényleg érdekel a dolog...

2012. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Mér ennyit: a helyesírási hibákért elnézést kissé fáradt voltam.
2012. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"de nem tudom van e értelme egy olyan emberrel vitatkozni akinek nevében szerepel a 666 :( "

1. nem vitatkozni akarok

2. a 666 a Napisten száma

2013. jan. 5. 10:58
 29/34 A kérdező kommentje:

ha jézus hagyta a démonűzést, s csak a biblia nem ért vele egyet, itt ellentmondás van. S Jézus nem beszélt az okkultizmusról, miszticizmusról. Lehet, hogy egyetért vele? Nem a rossz oldalára gondolok, mielőtt még belekötnétek.

Kora vallása természetesen nem értett az okkultizmus gyakorlásával egyet, attól még jézuskának más véleménye is lehetett erről. Lehet, hogy egy mágus volt, s nem isten fia, ha létezett egyáltalán.

2013. jan. 5. 11:02
 30/34 A kérdező kommentje:

"és neked jól esne, ha jézus támogatna ezekben a praktikáidban? :D "

Megsúgom neked halkan, hogy nekem nem kell támogatás. Barátnőm szeretne csatlakozni hozzánk. PErsze szigorúan csak a "jó" részét gyakorolná az okkultizmusnak/miszticizmusnak. Katolikus, de a bibliában leírtak neki is sok(k). Szóval a bibliai istenben nem hisz, istent sokkal igazságosabbnak képzeli el, és szeretetteljesnek. Jézust viszont tiszteli.

Nem tudom mit mondjak erre, nagyon szeretne reikit tanulni, gyógynövényekkel foglalkozni, akupunktúrát meg a későbbiekben, vagy valamilyen természetgyógyász szakmát, mert szerinte a teremtő és a természet közel állnak egymáshoz. Ebben egyetértünk, így kérését nem tagadnám meg, de félek, hogy ez a helyzet nem látható tisztán, amit a kérdésben is feltettem, így lehet, hogy lelkileg megviselné, s ő is félne, mi van, ha nem jól döntött, hogy az embereknek segíteni szeretne a természetgyógyászattal és a reikivel, mit szól ehhez a példaképe, Jézus.

Nem akarom, hogy tönkremenjen, jó barátnőm.

2013. jan. 5. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!