Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és az okkultizmus...

Zsizsik666 kérdése:

Jézus és az okkultizmus kapcsolata milyen?

Figyelt kérdés

Jézus tett valaha említést arról, hogy nem lehet kézrátétellel gyógyítani csak neki? Hogy más emberek nem gyakorolhatják? Vagy hogy ne idézzenek szellemet, ne gyakoroljanak mágiát? hogy az ezotéria bűn?

Mondott-e valaha ilyesmit a tanításaiban?

a tanításai érdekelnek, nem a vallásos emberek véleménye erről, azt tudom nagyon jól.



2012. dec. 5. 17:44
1 2 3 4
 1/34 Ozmium42 ***** válasza:
Nos, itt vallásos emberek véleményét olvashatod, tehát végy a kezedbe egy Bibliát és olvasd!
2012. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%

Márk 9

"

38

János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, aki a te neveddel ördögöket űz, aki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

39

Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, aki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

40

Mert aki nincs ellenünk, mellettünk van.

"


Én nem tudok konkrét esetről, hogy tiltott volna ilyesmit.

De Jézus is azt vallotta, hogy egy Isten van és az ő nevében cselekedett mindig.


A gonosz pedig valószínűleg nem fog magával meghasonlani.


Viszont ha démonokat kérsz, akkor azok Bibliai értelmben károsak vagy abszolút hatástalanok.

Ami pedig sérti a másik szabad akaratát (jogtalanul), az bűn.

2012. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Szóval, ha jól értem, Jézus azt mondta, ha jót tesz az okkult praktikákkal és nem árt vele senkinek, akkor megteheti, és az nem bűn. Köszi.

Ilyen válaszokat, idézeteket várok még.

2012. dec. 5. 18:43
 4/34 anonim ***** válasza:
25%

Ha ez így volna akkor a Biblia többi részében ezzel foglalkozó tiltásokat ki lehetne törölni.

De nem törölhető ki, mert hozzá tartozik.

Jézus akkor még nem kötötte meg az új szövetséget, ezért semmi nem volt tilós amit az Ő nevében tettek.


De van akkor egy ezzel ellentétes szólása:


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


ez azt jelenti, hogy ezek a tetek a biblia teljes elkészítése végéig érvényes, mert Pál apostol rávilágt, hogy eek rész szerint való dolgok, és ha kész a teljes Biblia, akkor megszünnek ezek:

a nyelveken szólások, gyógyítások, stb.


s valóban meg is szűntek az utolsó apostol halálával, hogy most miért csinálják megint arra ha hihetetlen is egy a válasz:

Sátán már meghasonulhat magával, mert úgy is vége van neki. s ezeket nagyszerűen alkalmazza, csak hogy ne ismerjék fel az emberek a helyes utat.

nagyon egyszerű ez, nem kell ezen csodálkozni.

2012. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Ja és a bibliában halál jár a spiritiszta dolgokért, akkor most ki hazudik?

(Jelenések 21:8) . . ., spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”


Jehova halállal sújtotta mindig is azokat akik jövendölésekkel halott idézéssel meg egyéb jóslásokkal foglalkoztak, és ez most sem lesz más kép. Nem értem miért engedné meg most.NEM NEM

2012. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Hazardteam ***** válasza:
76%
Utolsó, te nagyon kész lehetsz, hogy így megmásítottad az igék jelentését. Eskü tiszta sátáni az egész, fájdalmas olvasni.
2012. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Hazardteam ***** válasza:
Nem te utolsó, a "másik" utolsó, az az igazi UTOLSÓ, a 19:02-es.
2012. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Márk 12

"

38

Ő pedig monda nékik az ő tanításában: Őrizkedjetek az írástudóktól, akik örömest járnak hosszú köntösökben és szeretik a piacokon való köszöntéseket.

39

És a gyülekezetekben az előlüléseket, és a lakomákon a főhelyeket:

40

Akik az özvegyeknek házát fölemésztik és színből hosszan imádkoznak: ezek súlyosabb ítélet alá esnek.

"


Tehát ők azok, akik mondogatják, hogy uram, uram.

2012. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

Nem így van csak az egyház félt anno attól, amit nem ismert ezért is tiltja annyira ezeket a dolgokat a Biblia.. Az ember saját belső rejtett képességeit felszínre hozni, valamint bizonyos törvényeket megismerni, és azok által kapott "erőket" felhasználni jó dolgokra nem bűn szerintem... Az a Jézus kép, amit az egyház kreált a valódi személyéből nem hiszem, hogy megfelelne a valódi énjének...

Viszont olyan okkult negatív dolgokat tenni, amivel beleavatkozunk más ember szabad akaratába, na az már komoly bűn szerintem.

2012. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Hazardteam ***** válasza:
58%

"Viszont olyan okkult negatív dolgokat tenni, amivel beleavatkozunk más ember szabad akaratába, na az már komoly bűn szerintem"


Mind erre alapul. Megtévesztés, manipulálás, hazugság emberek akarata fölötti irányítás megszerzésére, sokszor valódi erővel, de rossz "forrásból", kiszolgáltatva az áldozatokat az "uraiknak", akik embergyűlölő lények, gyilkosok.

2012. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!