Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és az okkultizmus...

Zsizsik666 kérdése:

Jézus és az okkultizmus kapcsolata milyen?

Figyelt kérdés

Jézus tett valaha említést arról, hogy nem lehet kézrátétellel gyógyítani csak neki? Hogy más emberek nem gyakorolhatják? Vagy hogy ne idézzenek szellemet, ne gyakoroljanak mágiát? hogy az ezotéria bűn?

Mondott-e valaha ilyesmit a tanításaiban?

a tanításai érdekelnek, nem a vallásos emberek véleménye erről, azt tudom nagyon jól.



2012. dec. 5. 17:44
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

:(

ezt nem hiszem ell, hogy felteszek egy tök egyszerű kérdést, s ellentétes válaszokat kapok. Most tiltotta vagy nem, vagy először nem, utána meg igen? akkor össze-vissza beszélt vagy mi?

Mondjátok már meg mivan, kiváncsi vagyok, de egyre jobban elszomorít már ez a vallás, semmiben nincs benne egyértelmű nézőpont, sem egyértelmű válasz :(

Lassan már vallásnak sem tudom tekinteni, hanem hablatynak :(

Vagy összevissza írták a bibliát? Jézusnak pl. volt egy nézőpontja, a próféták meg saját nézőpontukat írták le? Hát akkor azok is hazudgáltak, nagyzoltak eleget.

2012. dec. 5. 20:41
 12/34 anonim ***** válasza:
Nem hablaty, hanem tükör.
2012. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Persze :(

Akkor erre is hogy van ennyi válasz. Egyértelműnek kéne lennie nem? Vagy idézzem meg jézust és kérdezzem meg őt? xD

2012. dec. 5. 20:52
 14/34 -a- ***** válasza:

„Jézus és az okkultizmus kapcsolata milyen?”


Semmilyen, Jézus nem foglalkozott okkultimizmussal.

Jézus:

(5.hsz-es ige passzol).

Jel 21,8” A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és BÛBÁJOSOKNAK, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tûzzel és kénkõvel égõ tóban [lesz], a mi a második halál.”

Jel 22,15” Boldogok, a kik megtartják az õ parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba. 15De kinn [maradnak] az ebek és a BÛBÁJOSOK, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind a ki szereti és szólja a hazugságot.”


Ha konkrétan nem beszél valamiről, az nem azt jelenti, hogy helyesli. Nem beszél a kannibalizmusról sem, a kábítószerezésről sem . Az Ósz-et Isten szavaként idézi (Jn 10,34-Zsolt 82,6), amely Isten Szelleme által íródott (Mr 12,35-Zsolt 110,1). Ez pedig elutasítja az efféle dolgokat. De az Újszövetség is azt mondja, hogy akik Istenhez megtértek, azoknak első dolguk volt, hogy az efféle dolgokat abbahagyták.


Apcs 19,18”A hívők közül is sokan eljöttek, megvallották és elbeszélték ilyenféle mesterkedéseiket. 19Azok közül sokan, akik a varázslást űzték, összehordták könyveiket, és mindenki szeme láttára elégették.” (MBÚB)

Ezekből meg kell térnie az embernek:

Jel 9,21”.. nem tértek meg sem a gyilkosságból, sem a varázslatból, sem paráznaságukból, sem a lopásokból.”(MBÚB)


ÁLTALÁBAN

5.Móz18,10”Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; 11Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; 12Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli…”

2Kr33,6” És fiait átvitte a tűzön a Hinnom fiának völgyében; és az időnek forgására ügyelt, jövendőmondásokat, varázslásokat és szemfényvesztéseket űzött, ördöngösöket és jövendőmondókat szerzett, és sok gonoszságot cselekedett az Úr szemei előtt, hogy őt haragra indítaná.” (Manassé király)


VARÁZSLÁS

3Móz19,26” ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek.”

1Sám15,23”Mert, [mint] a varázslásnak bűne, [olyan] az engedetlenség; és bálványozás és bálványimádás az ellenszegülés.”

2Kir17,17”És átvitték fiaikat és leányaikat a tűzön, jövendőket mondtak és varázslást űztek, és magokat teljesen eladták a bűnnek az Úr bosszantására. 18Azért igen megharaguvék az Úr Izráelre, és elveté őt színe elől…”

2Móz22,18”Varázsló asszonyt ne hagyj életben.”


JÖVENDŐMONDÁS

4Móz18,10 fent

És8,19 lent

5Móz13,1” 1Mikor te közötted jövendőmondó, vagy álomlátó támad és jelt vagy csodát ád néked; 2Ha bekövetkezik is az a jel vagy a csoda, a melyről szólott vala néked, mondván: Kövessünk idegen isteneket, a kiket te nem ismersz, és tiszteljük azokat: 3Ne hallgass efféle jövendőmondónak beszédeire, vagy az efféle álomlátóra; mert az Úr, a ti Istenetek kísért titeket, hogy megtudja, ha szeretitek-é az Urat, a ti Isteneteket teljes szívetekből, és teljes lelketekből? 4Az Urat, a ti Isteneteket kövessétek, és őt féljétek, és az ő parancsolatait tartsátok meg, és az ő szavára hallgassatok, őt tiszteljétek, és ő hozzá ragaszkodjatok. 5Az a jövendőmondó pedig vagy álomlátó ölettessék meg; mert pártütést hirdetett az Úr ellen…”


HALOTTIDÉZÉS

5Móz18,11

És8,9” 19És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, a kik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól [kell-é tudakozni]? 20A tanításra és bizonyságtételre [hallgassatok!]”


ÁLOMLÁTÓ

5Móz13,5 fent


IGÉZŐ

5Móz18,10

3Móz19,31”Ne menjetek ígézőkhöz, és a jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.”

3Móz20,27”És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok.”

3Móz20,6”A mely ember pedig az ígézőkhöz és a jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat, és kiirtom azt az ő népe közül. 7Szenteljétek meg azért magatokat, és szentek legyetek, mert én, az Úr, vagyok a ti Istenetek. 8És tartsátok meg az én rendeléseimet, és cselekedjétek azokat.”


BŰVÉSZKEDÉS

3Móz19,26” ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek.”


ISTEN NÉPÉVEL SZEMBEN HATÁSTALANOK

4Móz23,23”Mert nem fog varázslás Jákóbon, sem jövendőmondás Izráelen.”


-----------------

8.hsz-hez:

„Tehát ők azok, akik mondogatják, hogy uram, uram.”


Olvasd el az összefüggést. Elképzelhetetlen, hogy azok a zsidó vallási vezetők és írástudók(Mr12,38) , akik elvetették Jézust és megfeszíttetik, azok a JÉZUS NEVÉBEN (te nevedben.Jézus válaszol: „ De én akkor megvallom nekik”) prófétálnának, és az ő nevében űznének démonokat. (Mt7,22). Biztosan nem ők mondogatják, hanem olyanok akik csak formálisan vallják Jézus nevét, de nem szívből.


----------------------

„Szóval, ha jól értem, Jézus azt mondta, ha jót tesz az okkult praktikákkal és nem árt vele senkinek, akkor megteheti, és az nem bűn.”


A fenti igék szerint az okkult praktikák nem helyesek Isten előtt. Egy „szellemidézés”-sel sem ártasz olyan közvetlen módon másnak, mintha megátkoznád, vagy valamilyen befolyásoló hatású mérget itatnál vele, mégis egyértelműen elutasítja ezt a Biblia.

2.hsz-ben amit idéztek, ott megint csak JÉZUS NEVÉBEN történt a dolog, de nem mágia volt. Jézus nevében mágia, okkult praktika nem létezik, csak névlegesen, ami megtévesztés. Mert Jézus a Szentírással van egységben, ami ezeket határozottan elveti.

2012. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Hazardteam ***** válasza:

Előző ember: ez TÖKÉLETES volt! Én mondjuk, még hozzá vettem volna az újszövetségből Simon mágust, a pállal ellenkező figurát a római főember mellett, meg azt a jövendőmondó csajt görögországban, akiben python szelleme volt és aki követte Pálékat kiabálva, hogy ezek az emberek Isten küldöttei, meg ilyeneket. Isten nem fogadja el, ha a sátán bármely szolgája is dícséri akár, vagy úgy tesz, mintha ő is a jó oldalon állna színből, hogy az embereket megzavarja. Ez olyan, mint mikor Jézusnak sátán a bibliát idézte, ráadásul pont őrá vonatkozó IGAZ dolgokkal bombázta. De Jézus még akkor sem volt hajlandóm elfogadni az ő szájából és azt mondta, "na eriggy a hátam mögé" vagyis, hogy "na húzzál a helyedre kiccsákó" (ma így mondanánk:) Ez a fickó se tudta kivel kezdett ki, a kis ostobája:D A Mindenható Istennel hehehe. Azt meg kell hagyni, hogy vagy nagyon szemtelen, vagy ennyire vakmerő, vagy ilyen ostoba lenne? Vagy már ennyire mindegy neki, az is lehet. Végülis istentelen régóta gyakorlatilag vége. Itt már nincs győzelem, örökre elveszett, ez már nem az a játszma. Ez már csupán a bosszúról szól. A soha nem enyhíthető bosszúvágyról, amit örök szenvedés követ elképzelhetetlen kínok között. Ezért MINDENT elkövet egy másodperc szünetet sem tartva, hogy az embereket, Isten képmásait és gyermekeit megtévessze, elhitesse, becsapja hol "ésszel", hol érzelmileg, hol pedig függőségekkel. A lényeg, hogy valamilyen módon magával vihesse őket is, Isten képmásait, hogy ezáltal örökre elválassza őket Istentől, csodálatos embereket eltorzítson és felhasználjon a céljaira, totál leamortizálódott boldogtalan madárijesztőt csinálva belőlük és Istennek mutogatva, hogy nesze neked itt az embered. És ennek az eléréséhez, az egyik leghatásosabb eszköze, vagy fegyvere az okkultizmus, mert az képes olyan széles átjárót nyitni a sötét erőkre, amin keresztül elképesztő mennyiségű és eltérő módszerű/variációjú gonosz lények szabadulhatnak a világra, némelyik többezer éve várjva ezt az utolsó kitörést. A másik nagy fegyvere a hamis vallás, ami egyrészt lejáratja Istent és az ő beszédét, másrészt beáll az út közepébe, hogy aki Istent keres ne menjen tovább, hisz megtalálta. Szerintem neked is, kérdező, már az ilyenekkel van tele a poptarisznyád, a sok kavargó nézet halmazából. Tudod mi az EGYETLEN megbízható forrás? A biblia. Ha tényleg érdekel ez az egész, akor egyetlen biztos módszer létezik ebben a világban arra, hogy 100%-osan meggyőződhess az igazságról. Ha magad kezébe veszed az irányítást és megismered Isten beszédét. Mert olyan sok a hazugság, a tévedés, a félremagyarázás, a belemagyarázás, a szelektív olvasás akárcsak itt a gyakorikérdések-en is, hogy valami embertelen. Komolyan néha nekem is fájdalmat okoz, már röhögni sincs kedvem, mert siralmas. Néha akkorákat hazudnak egyesek, hpgy még ők is elhiszik. A másik meg kimagyarázza a kimagyarázhatatlant és belemagyaráz olyat, ami még nyomokban sincs benne annyira, mint tibicsokiban a mogyorószármazék.. És frankón nem veszi észre. Még, ha 5x leírod neki, elmagyarázod, elmutogatod, még ha elbáboznád is neki, akkor sem esne leg, hogy a 2x2!=12 tanítvány, ami nem is 12 tanítvány, csak 12 kupát jelképezett, amiből 1db a grál, amit az ufók teleportáltak a pápa ágyékkötőjébe és abból faragták a szentkoronát, ami egy égi antenna és azzal kommunikálnak az ősmagyar sámánok szűzmáriával stb.


Szóval csak a biblia. Az egésznek az az alapja, hogy Isten, aki az egész világegyetemet teremtette és az még csak egy kis "játékszer" kategória, szóval aki ilyen nagy intelligencia ekkora hatalommal és hatalmas szerencsénkre, az itteni tapasztalatainkhoz szokott logikánkat totál megcáfolva: JÓ Isten és nem egy ilyen végtelen hatalmú zsarnok, szóval egy Ilyen Isten KÉPES megőrizni a történelem során a saját beszédét és se nem hagyja elveszni, se hogy hozzátegyenek kis eminensek/renitensek önhatalmúlag mindenféle szutykot ráaggatva.


Persze éppezért támadják a bibliát is, évszázadok óta van egy olyan "tudományág" ami semmi mást nem tűzött ki és semmi másra nem "jó" csak hogy főcélkitűzésként: megcáfolja a bibliát, ízekre szedje és bebizonyítsa, hogy mi NEM igaz benne és hogy mekkora hülyeség az egész. Újabban itt is találkoztam vele, nekem még új, de létező tendencia. A lényeg, hogy az van a háttérben, azok az erők, amelyek inkább sötétben látnának és tartanának szívesen, mert akkor könnyebben irányítható vagy. Egy ellenség is sokkal sebezhetőbb akkor, ha vak, nem lát, vagy sötét van, ha rejtve marad a "másik fél" kiléte és minél kevesebbet tud az ellenségéről. Legjobb, ha nem tud semmit! Ezért hívják "okkultnak", rejtettnek ezt a cuccost. Titkos, rejtett, amit csak a kiválasztottak, a médiumok, a titkos hatalommal bíró csodatevő beavatottak tudhatnak. A másik fele meg az, amivel addigis "népszerűsítik" vagy "lebegtetik" állandóan a köztudatban tartva, a képedbe nyomva akármerre mész: A TV, a reklámok, a filmek és a nagy kedvenc, az újságok hasábjai mellett és bekapcsolva a TV-t mit látsz? Horoszkóp így, távgyógyítás, léleklátás, kettőslátás úgy, tarott, karótnyelt karottatarottot tapicskoló barokk tahóbarom tarka takaróba takarózott takarodókor talpramagyarra fakadva tanyai dallamra húzatva tar tarkóját vakargatva. Meg ilyenek. Ez meg olyan, mint az apple, amikor "véletlen" kiszivárogtat egy hírt, és egy hétig arról beszélnek. Aztán egy per "derül ki" véletlenül, utána egy "pletyka", olyan, mint Kiszel Tünde: állandóan forgalomban kell legyen a neve. Hogy aztán, amikor leülsz az asztaltáncoltató ember elé, hogy megkérdezd nagypapát, hogy hová rejtette a nyilasként zsidóktól elkobzott, majd lenyúlt gyémánt fülbevalókat, amikről nagymami mesélt álmában, akkorra már tök természetes legyen az egész és ne röhögt telibe a saját tükörképedet már a gondolattól is, hogy itt bohóckodsz egy asztalt tapicskolva valami papírmassével a kezedben mutogatva, hátha kopognak. Az egész annyira röhelyes, hogy még akár szánalmas is lehetne, de valójában nem az: ez is egy trükk, hogy ártalmatlannak tűnjön többé kevésbé. Gondolj bele, ha pl. tyúkok vérét kellene hozzá inni Sepultura hörgés kíséretében fél lábon állva és a fejedet kongatva egy levesestállal, akkor már nem is érdekelne annyira a dolog. Így meg érdekel is, meg ártalmatlannak is tűnik. A felszín alatt azonban ajtót nyitsz olyan intelligens gonosz lények felé, amelyek egy életre tönkretesznek és csatornának használnak mások megfertőzésére, miközben odabent az erőtlen és elnyomott lelked sikolt, hogy legyen vége már. Nagyon soik okkult ember megőrül, öngyilkos lesz, vagy idegileg leépül. Nem egy szép végzet. És Isten nem véletlenül tiltja olyan szigorúan. Az ilyenekbe keveredett embereknek a legnehezebb megtérniük Ő hozzá. Mert éppen az éleslátás képességük emésztődik fel, az egész egy nagy zavar lesz a végére, olyan, mint egy diszlexiás, mikor írni akar és minél jobban erőlteti, annál jobban összekeverednek a betűk és értelműket vesztik. Másik oldalról meg folyamatosan tolják a fülükbe a hazugságokat és hülyeségeket sötét figurák a háttérből, kihasználva azt, hogy nem láthatóak. Ezt a "csodát" adja az okkultizmus. Meg a kavarást. "Fehér mágia nem olyan gázos, csak a fekete mágia gázos elvtársak". "Jézus is használt mágiát, csak ezek a kis hülyék másnak nevezték el". "Egy kis horoszkópba még senki nem halt bele, nem is vagy kíváncsi?" és folytathatnám.. végtelen a sor. De most nem teszem:)

2012. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

szóval jézus konkrétan nem mondta, csak az isten mondta, hogy nem lehet. Nekem ellentmondásnak tűnik, az elején ugye a démonidézéses szövegnél, jézus engedélyezi.

Az is lehetséges, hogy ha élt, ő egy mágus volt, aki egészen mást mondott meg más istenben hitt, mint amit a bibliában leírtak?

Szóval kiforgatták a szavait? Mindenki saját szolgálatába állítva, ahogy neki jó? Pl. hogy ne használjanak mágiát, lehet féltek tőle, és azért írták le isten nevében, hogy nem heyles.?

2012. dec. 6. 10:34
 17/34 Hazardteam ***** válasza:
BRAAAVO!
2012. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

17 hogy érted?

Ha elvonatkoztatunk a vallási fanatizmustól, s a kérdésben elfogulatlanok maradunk, s Jézus létezett, akkor lehet igazam is, nem?

Szóval, ha tárgyilagosan szemléljük, lehet úgy volt, ahogy én leírtam?

2012. dec. 6. 16:42
 19/34 anonim ***** válasza:

O MY GOD!


Amit Jézus mondott azt a teremtő mondta, Jézus többször elmondta, hogy amit mond az Jehovától származik s mindent amit tesz azt úgy kell venni, mintha az Atya tenné.

"Sose szólók magamtól ahogy az Atyától hallottam úgy beszélek..."

2012. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Zsizsik: nincs szöveg aminek egy jelentése van. Mindig értelmezni kell. Aki valamilyen valláshoz tartozik az elfogadja, hogy az egyháza értelmezése a helyes. De ez már eleve azért merülhet fel, mert több értelmezés lehetséges. De az egyház értelmezésén belül is folyamatosan új kérdések merülhetnek fel.


De gondold meg, hogy az a szó is mennyire sok értelmű, hogy okkultizmus. Vagy varázsolni.


Szerintem amúgy. Jézusnál a hit számít, ami kicsit együtt rezeg a szeretettel. Szóval én, mint a kereszténység nem ismerője azt mondanám, hogy ha hittel ördöngősködsz, akkor az Jézusnak kedvére lenne. Persze itt érdeklődhetsz, hogy jó de akkor áruld el nekem, hogy mikor ördöngősködik az ember hittel. Szóval nem tudom elhangzott e bármi.


Te mit gondolsz? Mi a kapcsolata Jézusnak és az okkultizmusnak? (tudom nem szép a kérdezőt kérdezni)

2012. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!