Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhistakent hihetek Istenben?

Buddhistakent hihetek Istenben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Igen - de úgy nem, ahogy a keresztények hisznek benne.


Ők úgy tanítják, hogy az istenek (akik sokan vannak) mind teremtett lények és különböző feladataik vannak a világban.

2012. dec. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
valójában a buddhisták elfogadják, ha keresztény is vagy. Késöbb, ha megismerkedsz a tanokkal, akkor úgyis eldöntöd, hogy miben szeretnél hinni. Szerintem ők max. úgy gondolják, hogy majd a következő életedben még elfogadóbb leszel, mivel elkezdtél az úton haladni. Egyébként minden vallásnak ugyanaz az alapja: egy teremtő és gondviselő erő. Ez aztán lehet Isten, Allah, görög istenek, buddhista "istenek" vagy maga a természet (ateizmus). Csak egyesek nevében gyilkolásznak, míg pl. a buddhisták nem indítottak buddhista hadjáratokat (tudtommal) - ha valaki tudja a miértjét, az nekem írhatna privit. :)
2012. dec. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hazardteam ***** válasza:
Buddhistaként végülis (zanzásítva) abban hiszel, hogy ha mindent "jól csinálsz", a sorozatos reinkarnációk után egyre "továbblépve" végülis eléred a megsemmisülést nem? Most vagy ez, vagy hit az Örökkévaló, Mindenható Istenben és az ő szavában. A kettő üti egymást. Vagy abban hiszel, hogy nem hat rád a tömegvonzás és nyugodtan sétálhatsz 2 panelház között a levegőben, vagy abban, hogy rád is hat és simán lezuhansz, a kettő együtt nem megy.
2012. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hazardteam, ez így nem igaz. A buddhista vallás nem dogmatikus, hanem pragmatikus. Nem azt tanítja, miben kell hinned, hanem hogy mit kell tenned. Egy zen buddhista szerzetes nem hisz semmilyen istenben, de egy Srí Lankán élő egyszerű ember Buddhára, mint személyes istenre tekint. Az, hogy miben hiszel nem olyan fontos a buddhizmus szempontjából.

Kedves kérdező nyugodtan lehetsz egyszerre buddhista és keresztény, én ismerek templomba járó keresztényt (evangélikus vallású), aki a buddhizmust is gyakorolja mellette.

2012. dec. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,de en nem a kereszteny Istenben hiszek,csak tudni akartam,a ketto ossze illik-e.
2012. dec. 5. 02:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!