Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán hisz Istenben?

A Sátán hisz Istenben?

Figyelt kérdés
A hitek szerint Isten harcol Sátánnal, de Sátán tudja hogy Isten teremtette a világot és azt sem vonja kétségbe hogy Ő jó szellem, akkor Sátán habár saját útját járja mert nem alkalmas csapongó szelleme a rendezett hit befogadására, ezért gyilkol, de ennek ellenére hisz a sátán Istenben ?
2012. nov. 6. 19:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mentális szinten értem, nem úgy hogy templomba jár és áldoz vagy ilyesmi.
2012. nov. 6. 19:28
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszi.

Tudja.

De tagadja.

2012. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Ó, hogy találna el egy reptoid vizipisztoly...
2012. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azt tagadja hogy tudja vagy hogy létezik ? Ha tudja miért tagadja ? Ha tagadja, attól még hisz benne ? Imádkozik Istenhez Sátán pl ? Istenmeghallgatja az imát majd válaszol pl ? Mint a Sauth Parkban ?
2012. nov. 6. 19:34
 5/22 Ozmium42 ***** válasza:
100%

A Sátán Istenhez hasonlóan szellemi lény, a Bibliában több helyen meg van örökítve, amint diskurálnak egymással "szemtől szembe" úgymond. Alkudoznak, fogadást kötnek.


A Sátán nem tagadja Istent, hanem hazugságokkal rágalmazza.

2012. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 nagylzs ***** válasza:

> Mentális szinten értem, nem úgy hogy templomba jár és áldoz vagy ilyesmi.


Mentális szinten nem lehet érteni, mert a hit az érzelmi alapon való elfogadás. A mentális alapú elfogadáshoz szükséges a tudás: a megfelelő tények és a közöttük levő összefüggések ismerete. A hitnek ott van vége, ahol a tudás kezdődik.


Ha létezik Sátán, és ő az a bukott angyal aminek le van írva, akkor ő rendelkezik tényekkel Istenről. Közvetlenül megtapasztalta Istent. Ezért ő TUDJA hogy van Isten. Számára a hitnek nincs helye. De itt aláhúznám: ez akkor igaz HA van Sátán, és HA ő az a bizonyos bukott angyal.


Ami a "Sátán csapongó szellemét" illeti, ahhoz meg kellene mondanod hogy mi az a szellem, és előtte valahogy be kellene látnod hogy a Sátánnak van olyan, és hogy tényleg csapong - de ezek túlmutatnak az eredeti kérdéseden, és ezere a bibliából nem kapsz választ, a saját fejedből meg nem érdemes előrántani egyet.

2012. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Hazardteam ***** válasza:
"Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek"
2012. nov. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 juraj zsok ***** válasza:

Jó kérdés...


A biblia válasz:


Jakab 2:19..a fölöttem levő már idézte.Szóval ha a démnok hiszik és tudják akkor Sátán is..


Érdekes megjegyezni, hogy a szellemi lények közül egyetlenegy sem, még a démonok sem ateisták vagy agnosztikusok.


Ateizmus és agnoszticizmus csak a földön, csak az emberek között létező tanítások.


Ezek az emberek azt állítják, hogy Istent saját szemeikkel kellene meglátni ahhoz, hogy higgyenek benne

2012. nov. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Micsoda filozófikus kérdés. Nem volna egyszerübb ha megkérdeznéd? Én nem tartom vele a kapcsolatot igy nem tudom, hogy mibe hisz vagy nem.
2012. nov. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Alkudoznak, fogadást kötnek. "


Akkor jól elvannak :D. De mivel Isten szerint Istenhez csak az imán át lehet beszélgetni, ezek szerint a Sátán imádkozik ISTENHEZ ?

2012. nov. 7. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!