Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mukodhet hivo lany es nem...

Mukodhet hivo lany es nem hivo fiu kozott parkapcsolat?

Figyelt kérdés
en hivo lany vagyok de beleszerettem egy nem hivo fiuba. elfogadja nrm szol bele.a.dolgomba de ugy erzem o sose fog megterni. sok baratnoje volt elottem sok szexualis kapcsolata is. en vele.elvesztettem a szuzessegemet ami nagy lelkiismeret furdalast.okoz meg is bantam oriasi bun de tudom Isten megbocsat. de nde nem tudok mar kijonni belolle mert szeretem es.kivanom. fogalmam sincs mit tegyek nemtudom hpgy.ezek utan kerhetek e tolle olyat hogy hazassagig ne legyen szex. szeretem ot de ugy erzem felemeszt belulrol nem tudok lassan mar gondolkozni sem.

2012. nov. 24. 15:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elnezest a hibakert telefonrol irtam
2012. nov. 24. 15:42
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Műkdöhet, de veled nem. Érdekes, hogy megemlíted, ő elfogad téged, pedig az a süt az egészről, hogy éppen Te nem fogadod el őt. Akkor mi a kérdéses?
2012. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom keresztény hívő lehetsz, amit az ATV-n vetítenek minden vasárnap, ebbe a vallásba szoktak ilyenek lenni az emberek!

Egyébként egyik ismerősöm is vallásos, és a párja nem, ha a pasidat nem zavarja,akkor nincs gond, de ha beleszól a dolgodba,akkor már van, az lenne a rossz, ha megtíltaná ezt,h űzd! Téged meg ne zavarjon,h elvesztetted, már nem tudsz mit csinálni, azt meg nem teheted vele,h megmondod,h házasságig nincs szex, mert akkor azonnal szedi a sátorfáját, az a fő,h szeretitek egymást,és nem egy egy éjszakás kaland miatt vesztetted el kincsedet!

2012. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Valóban te nem fogadod el őt! Ne akard metéríteni sem, majd megtér,ha ő akar. Ha házasságig várni akarsz, akkor el is felejtheted a srácot, de a hűségét tuti..
2012. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ami felemészt, az nem lehet jó dolog.
2012. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Választani kellesz: a hited vagy a fiúd! Bocsánat, hogy rosszat közlök veled!

Egy nem hívő ember erkölcsöt nem fog tanítani! Ergó neki csak egy vagy a sok közül. Bizonyítsa be különben, hogy szeret!

2012. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Egy bibliai példázat szerint ha egy rohadt gyümölcsöt és egy ép gyümölcsöt teszel egymás mellé, nem a rohadt gyümölcs lesz ép hanem az ép lesz rohadt, ez az emberekre is igaz. Persze ettől még tarthatsz kapcsolatot nem hívőkkel, de a házasság túlzás, tehát nem házasodhatsz vele össze amíg nem tér meg. Ha nem szeretnél többet házasság előtt szexelni akkor elfelejtheted a fiút, hiszen vele nem házasodhatsz össze.

Két lehetőséged van: elfelejted a fiút vagy megtéríted. Ha már sok szexuális kapcsolata volt, mint írod, akkor a másodikra nagyon kevés esély van. Mondd meg neki: vagy megtér és nem szexeltek házasságig, vagy szakítsatok. Ezek után 99% hogy otthagy, de nem tehetsz mást.

2012. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán szeret, akkor tiszteletben tartja a normáidat, és nem várja el azt, hogy lefeküdj vele házasság előtt. Ellenkező esetben talán mégsem tisztel, szeret annyira.
2012. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ezt helyesen írtad hogy óriási bűn.

De miért itt kérdezgetsz?

A Biblia is válaszol egy kérdéssel hogy mi köze hívőnek hitetlenhez? Hát én is csak ezt tudom mondani neked hogy: semmi!

Ilyen súlyú bűnt nem lehet otthon a szekrénybe rendezni Istennel.

Azért emészt mert nyomaszt a bűn!

Nincs bűnbocsánat és Jézus vére a sötétségben, és egy internetes fórum nem az egyház.

Ezt ki kell vinni a világosságra és megtérni.

2012. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem ártana tudni, hogy pontosan miben hiszel, melyik valláshoz tartozol, de azért próbálok válaszolni "általánosságban" - már ha lehet ilyet.


Igen, működhet(ne). De előbb magadban kell helyretenned a dolgokat. Aztán pedig a pároddal. A többit pedig Istenre bízni.

Amit magadban helyre kellene tenned:

- Bűnt követtél el, és ezt tudod, ezért lelkiismeret-furdalásod van, meg is bántad. Ez eddig "rendben" van.

- Tisztáznod kell magadban, bármilyen nehéz is, hogy mit is akarsz, hogy ki a fontosabb neked: a párod, vagy Isten? Valamelyiküket előre kell helyezned. Ha a párod a fontosabb, akkor a hited nem elég erős, és akkor úgy gondolom, hogy a vágyaid fognak győzni, és megmarad az állandó lelkiismeret-furdalás... Ez esetben csak az ima, a "lelki érlelődés" segíthet szerintem (és a továbbiaknak innen nincs igazán jelentősége). Vagy számodra, mint hívő számára, Isten a legfontosabb, illetve az ő parancsainak megtartása? (Az, hogy feltetted ezt a kérdést, az számomra azt sugallja, hogy ez így van, és akkor jó úton jársz.) Ha igen, akkor el kell határoznod, hogy addig, amíg össze nem kötöd végleg az életedet a pároddal, addig nem fogsz vele újra szexuális kapcsolatot létesíteni. Így meg fog szűnni a nyugtalanságod, az az érzés, ami belülről felemészt, a lelkiismeret-furdalásod, mert így ki tudsz jönni belőle, tiszta lappal, Isten bocsánatával.

- Át kell gondolnod, hogy tényleg összeilletek-e. Hogy az értékrendi különbségeteket tudjátok-e normálisan kezelni most és a későbbiekben (közös háztartás, gyereknevelés, misére/istentiszteletre/vallási összejövetelre járás, imádkozás...). Érdemes kikérni őszinte barátok/barátnők, család véleményét is a pároddal kapcsolatban, mert a rózsaszín ködtől sok minden nem látszik :) "sok baratnoje volt elottem sok szexualis kapcsolata is" - ezt se ártana tudni, hogy miért, és mennyire gondolta ezeket komolyan, és hogy veled tényleg komolyan gondolja-e. "de ugy erzem o sose fog megterni" - miből gondolod, mi "hiányzik" belőle? (Egyáltalán nem úgy értem, hogy térítsd meg, de valami nyilván van, ami miatt ezt írtad. És az a valami később gondot okozhat.)

Amit a pároddal helyre kellene tenned:

- Lehet, hogy sokkot kap ettől, de el kell mondanod neki, hogy számodra Isten a legfontosabb, és ő "csak" a második helyen van. Hogy neked Isten parancsát kell követned ahhoz, hogy a lelkiismereted nyugodt legyen.

- "nemtudom hpgy.ezek utan kerhetek e tolle olyat hogy hazassagig ne legyen szex" És ő kérhet tőled olyat, hogy a lelkiismereted ellenére cselekedj?

- Mivel ő nem hívő, és a te párod, számára elvileg te vagy a legfontosabb. Ha ez így van, akkor tiszteletben fog téged tartani, el fog fogadni a hitedből származó "dolgaiddal" együtt. Ha ezt nem tudja megtenni érted, akkor sajnos nem szeret igazán, és jobb, ha mihamarabb szakítasz vele, bármily fájdalmas is... mert ha ebben nem tisztel téged, akkor másban sem fog, és hosszútávon nem fog működni a kapcsolatotok. (Pl. ha most nem tud várni rád, mi lesz akkor, ha várandós leszel, és nem szeretkezhettek? akkor majd tud vajon várni rád? vagy más után néz?)

Innentől pedig már csak Istenre tudod bízni a dolgokat. Ha kettőtöket tényleg egymásnak szánt, akkor meg fogjátok oldani a dolgokat, még ha nagyon nehéz is lesz időnként!


Drukkolok nektek: egy másik hívő lány :)

2012. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!