Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért nem tudnak...

Jehova tanúi miért nem tudnak konkrét választ adni a kritikai kérdésekre?

Figyelt kérdés
Elterelik másfelé a szót, elkezdenek veszekedni, vagy egyáltalán nem is válaszolnak. Miért?
2012. nov. 5. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem hinném, hogy sokan fognak válaszolni a kérdésedre...

Sokan közülük minden velük kapcsolatos kérdést támadásnak, üldözésnek vesznek. Az őket vagy a tanításaikat kritizáló válaszokat úgyszintén. Az érzékenyebbek még a tényleg teljesen ártatlan kérdéseket és feltevéseket is így kezelik.


A tapasztalataim egyébként teljesen megegyeznek a tiéddel, kérdező. Terelés, mellébeszélés, veszekedés, hallgatás.


Ennek egyik oka szerintem az, hogy _nagyon_ másképp gondolkodnak, mint a "többiek". Mondanám, teljesen más kerékre jár az agyuk, mint másoknak. Így nem csoda, hogy másképp értelmeznek egy-egy kérdést vagy szöveget.


A másik, hogy van egy sajátos "szaknyelvük", amelynek szókészlete eléggé eltér nemcsak a köznyelvtől (ez természetes), de más vallások és felekezetek "szakkifejezéseitől" is. Ezeket a szavakat, kifejezéseket, szófordulatokat kívülállók is megismerhetik, megtanulhatják, megszokhatják, használhatják az ŐT-irodalom olvasása vagy a Tanúkkal való beszélgetés / vita során; tudom saját magamról. Ez elég nagy előny, de mégsem ugyanaz, mint "belülről"; mert - mint ahogyan fentebb említettem - más a gondolkodásmódunk.


Plusz vannak olyan szavak és kifejezések, amelyeket ugyanúgy használnak, mint mások, csakhogy nem ugyanazt értik alatta, azaz más jelentést hordoz számukra az adott szó vagy kifejezés.


Továbbá egy-egy adott témáról (vagy akár csak egy mondatról, szóról) nem ugyanarra asszociálunk, így más-más irányt vehet a beszélgetés / vita. Ezt úgy értem, hogy például egy adott mondatra annak írója egy bizonyos reakciót várna, az ő gondolatai / logikája / asszociációi alapján. De lehet, hogy a másik ember teljesen más módon és más logika alapján gondolkodik, és másra asszociál. Ilyenkor van az egymás melletti elbeszélés, vagy az erőlködés, hogy megpróbáljuk megérteni egymást; rosszabb esetben csak egyik fél próbálkozik magyarázni, de hiába...


Ez pedig a Tanúk esetében szinte mindig így van. Annyira "ráálltak" egy bizonyos gondolkodásmódra, hogy szinte képtelenek másképpen, rugalmasabban és főleg önállóan gondolkodni. Merthogy az Őrtorony Társulat - kicsit erős kifejezéssel élve - "központilag vezérli" tagjainak gondolkodásmódját (is). Nem lehet önállóan értelmezni a Bibliát, hanem a központi értelmezést sulykolják a fejekbe. Nem szabad megkérdőjelezni a Társulat tanításait, különben kiközösítik az illetőt, azaz kizárják a tagságból. Ehhez tudni kell, hogy ilyen esetekben a kiközösítettel a többiek kötelesek megszakítani a kapcsolatot; még a barátok és a családtagok is idegenként, ellenségként tekintenek a szerencsétlenre; gyakran előfordul, hogy még csak nem is köszönnek neki.


És végül: Nem vagyunk egyformák az értelmi képességek terén sem, ezzel nincs is semmi baj. De a Tanúkba azt nevelik bele vagy már gyermekkortól [vagy akik nem JT-családba születtek, azoknak már az első (ingyenes :D ) házi bibliatanulmányozásoktól] kezdve, hogy csak és kizárólag az az igazság, amit az ŐT ("Isten földi szervezete") tanít; csak a JT az "igaz vallás", az összes többi hamis, sátáni; az olyannyira várt Armageddonkor a hűséges Tanúk kivételével mindenki el fog pusztulni...

Aki pedig ezt komolyan elhiszi, azt semmiféle "ütős" érv / cáfolat nem hatja meg, ha nem elég értelmes / intelligens ahhoz, hogy kidugja a fejét a homokból és körülnézzen; csak papagájként hajtogatja a betanult szövegeket, vagy bekopizza a szerinte (!) megfelelő választ valamelyik kiadványukból.


És most félbehagyom, mert visszanézve már nagyon sokat írtam; és ha megint belekezdek egy újabb bekezdésbe, akkor ki tudja, mikor lesz vége... :D

Remélem, azért részben megválaszoltam a kérdésedet. Üdv. :)

2012. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

első vagyok. nem baj, pontozzon :D ha neki attól jobb :D de attól még a tények nem változnak, hogy agymosottá válnak. ez is az ő bajuk. az viszont mindenki másé, hogy még az utcán is megállítják az embereket, és megpróbálnak mást is agymosottá tenni, rábeszélni, hogy ne a saját fejét használja, hanem más elferdült gondolatait érezze magáénak. Ez viszont felháborító.

Nálam ez ugyan az a kategória, mint a melegfelvonulás. A kutyát nem érdekelné, ki kivel, hol, ha nem tolnák az ember arcába. Ők ugyan ezt csinálják.

Miért nem lehet az embert bármilyen hitében is meghagyni, miért kell a sajátjukat ráerőltetni a másikra?

2012. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Kerdezo, szomoru hogy ennyire vallasi nezet gyulolo vagy, remelhetoleg tevedek, de legyszives ird mar le nekem hogy barmilyen serto vagy nem serto kerdesedre vagy valaszodra miota lenne barkinek is kotelessege valaszolni ???? Tovabba a kerdest ugy teszed fel mintha ez a stilus csak a Jehova tanuira vonatkozna, hadd kedves kerdezo felvilagositalak hogy mas vallasi iranyzatokban sem kulomb az eset ugy hogy fordulj magadba es nezz tukorbe es meg elvarod hogy barki is temat vitasson meg veled.


Jelzem mindezt ugy irom hogy nem tartozom a Jehova tanui koze de tiszteletben tartom az o nezeteiket is fuggetlen attol hogy nallam is akadnak ellentetes nezopontok, mint barmelyik mas vallasi iranyzatnal.

2012. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Igen Én is úgy látom, hogy újabb Támadási hullám kezdődött ellenünk, de már megszoktuk, ezen nincs mit csodálkozni.


Ezen felül nem vagyok agy mosott.Amikor ilyeneket olvasok akkor nagyon szívesen találkoznék azzal a személlyel aki bátran irkál ide, szemtől szemben érveljen, szívesen találkoznék vele.


S nem veszekszem.

Ha valamelyik testvér ilyet tesz, az az Ő szegénységi bizonyítványa, mint egy régebbi válaszomban ezt már megírtam.

Ha valaki pedig nem válaszol annak több oka is lehet.

Még tapasztalatlan a szolgálatban, vagy amúgy sincs jó képessége, mert nem vagyunk egyformák.

Mint ahogy a Matematika órán van aki egyből megért egy két ismeretlenes egyenletet, van akinek ha ötszázszor mondják el sem érti.


Ha kérdésed van, szívesen válaszolok, veszekedés nélkül.:)

2012. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Kissé ironikus,hogy az előző JT-s válaszadó se válaszolt a kérdésre. Inkább játssza a szerencsétlen áldozatot, és másra mutogat (lényegébe saját magára is).
2012. nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%

Nemvagyok-nak


Hat latom te se logsz ki a sorbol, ne is mert tokos ficko vagy te is megmondod mi az igazi valosag.

A kerdezo olyan kerdest tett fel amire nincs mit valaszolni mert ertelmetlen, semleges es a feltett kerdezo jellemet tukrozi, igy csak kritika erheti semmi erdemleges valaszt nem erdemel.

2012. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Kedves redszentinel


Örülök,hogy te rendelkezel a gondolat olvasással még interneten keresztül is. A kérdező egy értelmes, egyértelmű kérdést tett fel. Nincs kettős jelentés, érezhető hátsó szándék.


Sejtésem szerint a kérdezőnek van indoka amiért a kérdést feltette. Gondolom észre vette (legalább is saját listájából) ,hogy a tanúknak nagy %-a ilyen beállítottságú.


Gondolom ha azt vennéd észre,hogy sárkány tetoválásos fiúk minden nap kővel dobálnának meg akkor benned is felmerülne ehhez hasonló kérdés.

2012. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"vagy te is megmondod mi az igazi valosag. "


Nem tudom,hogy ez jött ide. Nem tártam fel világnézetem csak rámutattam egyik válasz tartalmára. Nem neveztem "tökösnek" magam. DE nyilván a gondolat olvasásod jobban tudja.

2012. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
A bekesseg legyen veled es velem !! :)
2012. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Nem vagyok.

Bizonyára valami betegségben szenved a szemed.

Ugyan is ha elolvastad volna végig a válaszomat akkor nem írnál ilyeneket.

A kérdés:

Miért nem válaszolnak konkrétan?

A válasz:

Ennek több oka is van.....

Én nem veszekszem....


Nem tudom mi az amiben nem a választ látod.

2012. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!