Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelővel kapcsolatos...

Keresztelővel kapcsolatos kérdésekre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

1. Szeretnénk megkeresztelni a gyermekünket, de nem tudjuk, hova forduljunk. Egyszerűen bemegyek egy templomba és megérdeklődöm? Hogyan? (bocsi, ha butyuta kérdésnek tűnik)


2. Én sajnos nem vagyok megkeresztelve.Lehetek így keresztszülő?


3. Ha én meg szeretnék keresztelkedni, annak mi a módja? (nincs időm rendszeresen járni, el lehet végezni ezt valahogy 1 nap alatt? Vagy pénz kérdése? Vannak papok,akik megkeresztelnek csak úgy, hogy nem jártam hozzájuk soha?)


2011. ápr. 1. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szt Margit plébániatemplom, 13. kerület például.

Van olyan, hely, ahol nem kérik el végül a keresztlevelet sem a szülőktől, sem a keresztszülőktől.

Nem fogsz utcáról beesve olyan papot találni, akit le lehet fizetni, sőt sokak szerint a keresztség Isten adománya és ingyen van.

2011. ápr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.Bemész egy plébániára és elmondod, mit szeretenél.

2.Nem lehetsz keresztszülő, ha nem vagy megkeresztelve.

3.1 nap alatt nem lehet elvégezni pár hónapig tart a felkészülés, ha nem tudsz rendszeresen bejárni beszéld meg a pappal és valahogy biztosan meg fogtok egyezni.

2011. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tobbiek mar valaszoltak, de en adnek egy kis infot: A keresztszulo feladata, hogy a keresztgyermeket vezesse a hiteleteben. Tehat egy nem megkeresztelt nem lehet keresztszulo.
2015. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!