Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eltávolodtam Istentől, mit...

Eltávolodtam Istentől, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Római katolikus vallásom van és nagyon rossz napjaim vannak mostanában. Második osztályos koromtól nyolcadikig jártam hittan órákra és szerintem ragadt rám onnan egy pár dolog. Nem első áldoztam. Régen hittem Istenben és minden nap imádkoztam, de tavaly szerelmes lettem egy fiúba, aki szerintem nagyon rossz. Nagyon sokáig nem akartam vele járni, mert tudtam, hogy nem lenne rám jó hatással. Kezdett elegem lenni ebből a dologból és ebben az időben nagyon sok bűnt követtem el például paráználkodás (nem szexeltem még senkivel, de nagyon sokat és nagyon durván provokáltam magam). Ebben az időben hiú lettem, hazudtam, irigy voltam, kirívó ruhákba jártam. Most egy pár hónapja beszéltem ezzel a fiúval facebookon, hogy járni szeretnék vele, de elutasított. Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Szeretnék újra olyan jó lenni, mint régen, de olyan álszentnek látszanék. Anyáéktól is el akartam költözni, de most már tudom, hogy jól tettem, hogy nem tettem meg. Mit csináljak?

2012. nov. 2. 14:35
1 2
 11/18 Hazardteam ***** válasza:
Isten meg azt mondja, hogy aki őszintén és elfogulatlanul keresi, megtalálja. Én a hamis "vallásról" beszéltem, amivé elkorcsosították az emberi rendeléseik, felhigításaik és eretnekségeik miatt. De mindvégig jelen volt és lesz is az igazi egyház, akik a bibliához ragaszkodnak, Isten beszédéhez és nem emberek eszmefuttatásaihoz. A kettő nem ugyanaz.. Ez már Jézus "idejében" is így volt, ott voltak a farizeusok, a szaducceusok, ahogy később, a kereszténység előretörésekor az "alexandriaiak" és azok a tévtanítók, akik beférkőztek az akkori gyülekezetekbe és Isten beszédét felhigították, a saját, emberi tanításaikat pedig felnagyították, akiknél "megvolt a kegyesség látszata, de megtagadták annak erejét"
2012. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hogy egyesek mennyire tehetetlennek gondolják a teremtőt.

Az lehet, hogy sok fordítást rosszul írtak le de a teremtő sosem hagyta, hogy teljesen átírják és a szavában maradandó kár kerüljön.

Ezért a biblia hitelessége megbízható, ám inkább azt kérdőjelezném meg, hogy egyesek nem jól értelmeznek írásokat, a maguk kényelmére, malmára hajtva a vizet.

2012. nov. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 schocko ***** válasza:
18 évesen mit akarsz, férjhez menni??...Rengeteg pasi van, az elsőbe legyél szerelmes, majd éld át a szakítás fájdalmát, majd gyűjts újra erőt s táplálj érzelmeket valaki másba, azután őt is hagyd...még legalább 10 éveg felesleges nagyon komolyan venned az egészet, majd harminc éves korod környékén kezdj el apa után kutatni, akkor már érettebb ésszel, s akkor esetleg mellette maradhatsz, de még akkor is jöhet majd új szerelem, gyerekekkel...ilyen az élet...az embereknek nem csak egy partnerük lesz általában életük folyamán, hanem jónéhány...ez a dolgok rendje...
2012. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell ezt ilyen fekete-fehér módon látni.

Az jó út, hogy vizsgálod ezt a kérdést magadban, de ne haragudj magadra. Ami történik veled az természetes. Tapasztalnod kell, hiszen azok által tanulsz és leszel bölcsebb. Fogadd el aki vagy és legfőképp szeresd magad...de légy mindig jelen a tetteidben és figyelj.

2012. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem nem követtél el semmi jóvátehetetlent. Ha meg felébredt benned az igény, hogy közelebb kerülj istenhez, akkor szólj hozzá! Biztos van legalább 10 perced naponta, amit egyedül tölthetsz el, ülj le, próbálj kicsit lenyugodni, és imádkozz a saját szavaiddal, próbálj "befelé" figyelni, elmondani Istennek, mi bánt, min szeretnél változtatni, stb. Nekem ez jót szokott tenni, amikor a tiédhez hasonló időszakok voltak az életemben. Utána valahogy összeszedettebb az ember, és kevésbé magányos.
2012. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
LOL, csal röhögni tudok a katolikusokon.. Így emészteni magatokat egy nemlétező isten miatt...
2012. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha-ha-ha-ha HELL!! AWAIT ME!!!
2012. nov. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16


Emésszék csak, aki ennyire ostoba, hogy bedől az egyháznak, meg is érdemli.

2012. nov. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!