Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nyomja el a létező...

Miért nyomja el a létező összes történelmi vallás a nőket?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 23:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

17, Az utolso bekezdéssel egyetértek.

Nem a nők ellen vagyok spannolva. Egyszerűen undorodom a bűntől, hülyeségtől és a magzatok kinyírásától. És igaza van annak a kedves válaszolónak, aki szerint a liberalizmus az emberek ellensége. Mindenki azt hiszi, hogy bármit megtehet és ő maga egy Isten. Az egész rendszer hibás és bűnre csábító. Az egó az Isten, de mégsem.

Én nekem semmi bajom a nőkkel, inkább védem őket, mint támadom.

Nem azért írtam, amit írtam, mert nem kellek a nöknek:D

Nem érzek gyűlöletet sem. Csak leírtam mit gondolok.

Ha mindenki nem csak magával törődne, nem lenne annyi gyerek gyilkos.

De a csapból is az folyik, hogy legyél menő, dugj stb..

2012. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező sajnálatos, hogy eltért itt az egész kompánia a kérdésedtől, mert annyira belebonyolódott mindenki a csak abortuszba, a csak szexuális élettel járó felelősségek osztogatásába.


Ugy hogy nem tudtam megállni hogy ne reagáljak rá.


A kérdésedre a válaszom az hogy korunkban nem jellemző az hogy a vallások a társadalmakat a nők elnyomására befolyásolná. Ma ha van munka dolgozhat, ha tanulni akar tanulhat, ha nem jó a házassága elválhat, sőt szégyen de még testrabszolgává is lezüllhet és senki nem fogja kővel megdobálni a vallások nyomására, mint valamikor ami ellen még Jézus is szót emelt.


De sajnos valamikor nagyon kiszolgáltatott volt a társadalomnak is és a férjének is, mert a szabályokat ők szabták meg mit tehet, mit nem tehet egy nő, a vallások nagyon helytelen tanításai miatt.


Köszi előttem beíró a figyelmeztetésedet, nagyon a beirókra figyeltem és reagáltam.

2012. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Én inkább Lilith legendáját emelném ki a Zsidó Bibliából, Isten őt is a Földből teremtette, egyenjogú volt Ádámmal, de mégis a pokolra jutott.
2012. okt. 22. 11:26
 24/31 anonim ***** válasza:

tudod kérdező ha azt mérlegelnénk hogy ki miért juthatna a pokolra, akkor azt gondolom az emberi világunk nagyrészt kiüresedne.


Nem lehet egyoldalúan ítélkezni senki felett, mind addig amíg nem éltük a másik életét.


amit betettél zsidó történetet, arra viszont nem emlékszem az Ótestamentumból- vagy más írott emlékben olvastad?

2012. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Zsizsik666 ***** válasza:
55%
Lilith legendáját férfiak találták ki, kifikázva kiélesítve a "rossz" női tulajdonságokat. Lilith egyetlen bűne, hogy nő, ezzel a legendával, mintegy nyomatékosították a férfiak önmaguk előtt, hogy a nőket el lehet nyomni, gonoszok, és mégsem egyenlőek a férfiakkal, akkor sem, ha Ádámmal egy időben teremtette az isten. Az isten is férfi természetesen, minden, ami felsőbbrendűbb férfias. Mint a társadalom, olyan a vallás, nézdmeg a termékenység-vallásokat, ott a nő van istenítve vagy a boszorkányság is nőknek való inkább. Aztán férfias lett a társadalom, szóval ezért, semmi több.
2012. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Zsizsik666 ***** válasza:
Ó, és igen, Lilith nem rendeli alá magát Ádámnak, ez a férfiakat istenítő társadalom szemében "bűn". Szegény démonizált nő legfőbb bűne ez, így a vallással "adnak jogot, önigazolást maguknak" a férfiak, hogy amelyik nő nem rendeli alá magát az akaratuknak, azt megbüntethetik.
2012. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a vallásokból ered ez a dolog, hanem a legtöbb társadalom erősen apajogú (volt), és a vallásokat is így alakították hozzá.
2012. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
18-asnak teljesen igaza van. A történelmi keresztény vallások nem nyomják el a nőket, a protestánsoknál nő is lehet lelkész a katolikusoknál pedig apáca ami nem "alsóbbrendű" a papnál csak más a szerepe.
2012. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A keresztény vallás másfél évezreden keresztül uralta az életünket.

Gyakran az uralkodóknak ismegszabta a lehetőségeit.

Abban mindnyájan egyetértünk, hogy a nőket elnyomták.

Választójoguk is csak az 50 es években lett Amerikában, ahol élenjárnak az emancipációban.

Ez mindenképpen a vallások politikai hatalmának a hanyatlása miatt lett lehetséges.

Nem a vallás a felelős teljesen érte, hanem a szokások is.

A vallás támogatta, ahogy az uralkodó hatalmat is és elutasított minden változást.

Írni ugyan sok mindent leírnak a Bibliában, de a tény az, hogy a nők a közelmúltig el voltak nyomva.

Még ma is érezhető néhol ez a hatás.

A Biblia korai szabadelvűsége, a szexuális szokásokban megváltozik a zsidók Babilonból való hazatérése után.

A egyháznak akkora hatalma volt régen, hogy nem kerülheti el a kérdésben fogalmazott vádat.

A mohamedán szokások szerint elég egy férfinak kimondani, háromszor, hogy : - elválok tőled - és már zavarhatja is el az asszonyt. Vagy csak a ruhájukat nézd meg, még az arcát sem mutathatja meg. Kávéházba csak férfi mehet be, sőt az utcán is csak ura mögött baktathat az asszony.

A déli országokban az is szokás, hogy egy asztalhoz sem ülhet a nő a férjurával.

Természetesen ezek a szokások már múlóban vannak, a nyugati kultúra hatására.

Mert igaz ugyan, hogy itt is hátrányban voltak a nők, de nem annyira és már néhány száz éve, a felvilágosodott eszmék hatására gyökeres változások folynak.

Mára, mondhatjuk, egyenjogúság van.

Persze nem mindenben, mert nő nem lehet bányász, katona, rohamrendőr és hasonlók, de szerintem nem is óhajtják ezeket a státuszokat.

2012. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Folytatom, mert hamar lezártam.

A Biblia hozzáálása jól tükrözi, mennyire semmibe vette a nőket.

Már Ádám óta.

Évának egy rendes teremtés sem járt, csak egy oldalborda.

Káint, Ábelt jól felrajzolja a történet, de a lánygyerekekre 8későbbi feleségükre) ügyet sem vet, meg sem nevezi őket, nem fontosak.

A pátriárkáknak ágyasaik vannak, tucatnyi szolgálónak csinálnak gyereket, teljesen természetes módon, de a nő próbálná csak meg.

Azonnal megköveznék a házasságtörőt.

Még Jézus sem tiltja meg határotottan, csak annyit mond: - az vesse rá az első követ...-

És abba is hagyják, mert egy sem bűntelen...

2012. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!