Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a Biblia...

Ti mit gondoltok a Biblia elégetéséről? Mik lehetnek a következményei? (ha lehetnek)

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem nyilvánosan csinálod, akkor égett szag és tűzveszély lesz. Ha a hívők meglátják, vernyákolni fognak. Kb. ennyi a következménye.
2012. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
8%
Hát ha hiszel a természetfeletti dolgokban vagy istenben akkor szerintem semmi jó ... ha keresztény vagy akkor meg pláne. De Isten amúgy is megbüntet ha megcsinálod....
2012. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nincs komolyabb következménye, mintha mondjuk a Pefőfi összes költeményét vagy a Micimackót égetnéd el. Ez is egy könyv. Emberek írták.

De hívő előtt lehetőleg ne tedd!

2012. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy az esőerdők miattad fognak elpusztulni bmeg. Vidd el az antikváriumba vagy a szelektív hulladékgyűjtőbe!
2012. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Mivel en hiszek a biblianak,elhiszem hogy Isten szava,ezert nekem az a velemenyem hogyha valaki elegeti az Isten szavat mintha magat Istent akarna megsemmisiteni,amit ugye lehetetlen,ezert nem tudtak soha elegetni az osszes bibliat,Isten szava orokke megmarad.
2012. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Semmi.Ha nagyon hiszel a büntető Istenben,akkor a félelmeid valósággá válhatnak,és mehetsz a gyogyeszba kezelésre....
2012. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Egyre több Bibliát fogsz vásárolni és égetni. Teljesen elveszíted az önkontrollod. Bárkihez mész, ezt a könyvet fogod szétkoncolni egy villával és habzó szájjal.

A pénzed folyamatosan fogyni fog a Bibliákra, a lakásod megtellik velük és a végén vagy elégsz velük együtt vagy pedig megtérsz:D

2012. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Pazarlás, mivel nagyon hasznos tud lenni. Bútorok alátámasztására egyenesen kiváló eszköz.
2012. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Zsizsik666 ***** válasza:
55%

Fejen vágni is jó vele valakit, öcsémet fejen vágtam vele régen, kifeküdt. Nemtudom miért törölték, de akkor is jobb begyújtani a fekete-fehér papír, mint a szinest. Ez van, a szines nem ég, legalábbis itt nálunk nem.

Antikváriumba ha viszed égetés helyett, készülj fel, mert az enyémet nem vették be, mert hogy drága meg nem fizetnek annyit. Valami értékes dagi régi típus volt, én odaadtam másnak, hagy élvezkedjen rajta.

2012. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

"Jn 1,1 - Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige,"


Ige = Jézus = Szentírás


Ha pedig ez így van (Szent János ezt az evangéliumi rész folytatásában részletesen is kifejti) akkor a Biblia elégetése szentségtörésnek minősíthető, vagyis olyan mintha Jézust ölnéd meg.


A következménye pedig az lehet ha ez halálos bűnnek minősül hogy Istentől eltávolodik az aki ilyet tesz és halála után elkárhozik.

2012. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!