Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ír a Biblia a becsületről?

Ozmium42 kérdése:

Mit ír a Biblia a becsületről?

Figyelt kérdés

Hogyan értékeli Isten a becsületet? Van egyáltalán jelentősége?


Nekem az a véleményem, hogy nem sok jelentőséget tulajdonít neki a Biblia. De mégis az ember úgy érzi, hogy ez egy pozitív dolog. Hogyan kell tehát kezelni?


2012. okt. 15. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Mit jelent a becsület?:)
2012. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy becsületből(önimádatból/hisztiből/daccból/elvakult fanatizmusból) meg kell tenni valamit (bűnt elkövetni), azt még ellenzi is.
2012. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ártatlanság és becsület védelmezzenek meg engem, mert téged várlak.


Ügyelj a feddhetetlenre, nézd a becsületest, mert a jövendő a béke emberéé.


Okos fenyítéknek, igazságnak és ítéletnek és becsületességnek megnyerésére;


Akkor megérted az igazságot, és törvényt és becsületességet, és minden jó utat.


És becsületbeli dolognak tartsátok, hogy csendes életet folytassatok, saját dolgaitoknak utána lássatok, és tulajdon kezeitekkel munkálkodjatok, amiként rendeltük néktek;


Igyekezzél, hogy Isten előtt becsületesen megállj, mint oly munkás, aki szégyent nem vall, aki helyesen hasogatja az igazságnak beszédét.


Hirtelen ennyit találtam :)


Ha pl. becsületszóra gondoltál, akkor meg:

"Mindeneknek előtte pedig ne esküdjetek, atyámfiai, se az égre, se a földre, se semmi más esküvéssel. Hanem legyen a ti igenetek igen, és a nem nem; hogy kárhoztatás alá ne essetek."

2012. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem ír róla, mert kevés vonatkozása van. Mondanám, hogy a világi dolgokhoz tartozik, de azért ez nem teljesen igaz.


A becsület (ha jól gondolom, amire gondolsz), mindig összefonódik valamiféle eszmének, ügynek, elvnek való alávetéssel, annak a szolgálatával. Viszont a Biblia ebből csakis az Istennek való feltétlen alávetéssel foglalkozik.


Hogyan kellene kezelni? Nem érzem magam elég tapasztaltnak és bölcsnek a dolog őszinte megválaszolására, de van egy kedvenc filmes idézetem, ami azt hiszem, jól megvilágítja ezt a dolgot. A szöveg a MEnnyei királyság című filmben hangzik el, IV. Balduin, a leprás kiráj intelme Baliánhoz:


"Az ember mozdulhat parancsra. A fiú követheti atyját. De ne feledd, ha királyok mozgatnak is téged, vagy hatalmasok, a lelkedért egyedül te felelsz. Isten előtt állva nem mondhatod, hogy mások parancsára cselekedtél, vagy hogy az erény nem volt járható út a számodra. Az nem lesz mentség."

2012. okt. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*király


O.o azt hiszem, kicsit késő van már.

2012. okt. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ellenzi! (de lehet hogy az a haragtartás, most nem vagyok benne biztos)
2012. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mikor Istennek fogadást téssz, ne halogasd annak megadását; mert nem gyönyörködik a bolondokban. A mit fogadsz, megteljesítsd!

5.

Jobb hogy ne fogadj, hogynem mint fogadj és ne teljesítsd be.

6.

Ne engedd a te szádnak, hogy bűnre kötelezze testedet, és ne mondd az angyal előtt, hogy tévedésből esett ez; hogy az Isten a te beszéded miatt fel ne háborodjék, és el ne veszesse a te kezeidnek munkáját."

De ha olvasod a tízparancsolatot, vagy a példabeszédeket, sok olyan Igét találsz, ami a becsületességről szól. Ha nem is használja ezt a szót konkrétan.

2012. okt. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A biblia a tisztességet nagyra tartja, de abban az esetben ha van az embernek Istene.

Most fejből írom, nem biztos, hogy így van. Valaki talán tudja hol található.

AZ EMBER MÉG HA TISZTESSÉGBEN IS ÉL, DE NINCS OKOSSÁGA , HASONLATOS A BAROMHOZ AKIT A VÁGÓHÍDRA VISZNEK ÉS LEVÁGNAK.

2012. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Példabeszédek 2:

7. Az igazaknak valóságos jót rejteget, paizst a tökéletesen járóknak,

8. Hogy megőrizze az igazságnak útait, és kegyeseinek útját megtartja.


Zsoltárok 112:

4. Az igazakra világosság fénylik a sötétben: attól a ki irgalmas, kegyelmes és igaz.


Példabeszédek 2:

21 mert a becsületesek laknak majd a földön, és a feddhetetlenek maradnak meg rajta.

Zsoltárok 51:

8. Ímé te az igazságban gyönyörködöl, a mely a vesékben van, és bensőmben bölcseségre tanítasz engem.

2012. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!