Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mostanában sokat olvstam...

Mostanában sokat olvstam arról hogy a teljes Biblia mitológián alapul, mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

HORUS-egyiptomi

KRISHNA-indiai

DIONYSUS-görög

MITHRA-perzsa

Indra-tibeti

Beddru-Japán

Csak gondoltam utánaolvasok.Hát a fennt említett 6 istenség/félisteség az őt képviselő nép Napistene.Teljesen véletlen módon mindenki December 25-én született,szűztől,12 tanítványuk volt,3 napig voltak holtak,majd feltámadtak.

Ezek mind Kr.e 3000-től-1200-ig léteztek,de csupán mitológia az egész.


2012. okt. 11. 18:21
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
82%
Azt hogy olvass utána jobban, ugyanis nem mind napisten, nem mind szűztől született, nem mind december 25-én, nem mindnek volt 12 tanítványa, nem mind voltak 3 napig holtak, és nem mind támadtak fel.
2012. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Van egy szánalmas film, amiben egy ostoba ember mindenfélét összehazudott. Ezek a téves infók abból jöttek.

De ha minimális hasonlóság lenne két könyvben, pl. mindkettőben vannak emberek vagy fény, akkor sem jelenti azt, hogy az egyik lopott átdolgozás.

De ha konkrét elemek lennének egyik könyvből a másikban, akkor sem biztos, hogy lopásról van szó. Hanem ha x könyvet mindenki ismer, könyebb az alapján magyarázni.

De itt még csak erről sincs szó.

Náci sátánisták baromsága az egész.

2012. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel túl sok újat nem mondtál. Ha nem is mindenkire igaz minden állítás, de vannak átfedések ez tény. Mint ahogy a mesékben is 3 királyfi, királylány van stb. motívumok. Régebbi történetekből vegyítették össze az újakat.

A biblia is csak egy ilyen könyv. Ha nem vagy vallásos ne foglalkozz vele. Ha meg az vagy akkor úgysem hiszed el :)

2012. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint azt nem hiszed el amit én írtam. Nem a bibliát :)
2012. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hazardteam ***** válasza:
62%
"A teljes Írás Istentől ihletett" vagyis "lehellt".
2012. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jézus sem 25-n született, csak azon a napon ünneplik a megszületését. Azért akkor, mert onnantól rövidülnek az éjszakák és növekednek a nappalok, így ez jelképesen azt jelentheti, hogy a világosság vele együtt jött el. (téli napforduló) Mivel ez egy csillagászati esemény, ezért nem kizárt, hogy más vallások is kapcsolnak/kapcsoltak hozzá eseményeket.
2012. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg nézz ennek jobbat utána, rendes, tudományos forrásból...

Nem ismerem az összes istent ezek közül, de pl. Dionysos nem volt Napisten, hanem a bor és a mámor istene volt, Horus anyja, Isis meg nem volt szűz, legalább is sehol nem írják, mint ahogy a 12 "tanítványt" sem.

2012. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alaptévedéseket már leírták előttem, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy az utánaolvasást kezdd a Wikipédiával. :)

Nem mondom, hogy kis meló, és tudom, hogy sokkal kényelmesebb másokat dolgoztatni a válaszírással, mint magadnak megszerezni a tudást; de hidd el, megéri. :)

2012. okt. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Aki ilyet írt tévedett. Több ok miatt is. Először is a Biblia 66 könyvéből csak a 4 evangélium foglalkozik részletesen Jézus életével, a többi nem. Másodszor a Júdaizmus és a zsidók is Bibliának nevezik az Ószövetséget, ami 39 kőnyvet jelent, ők egyáltalán nem fogadják el Jézust megváltónak, csupán egy bölcs tanítónak.


A felvilágosodáskor a Biblia szereplőit kitalált személyeknek titulálták, de a XIX-XX. századi feltárások a Bibliát igazolták, kiderült, hogy az ott leírtak létező személyek voltak, és a Szentírás meglepően pontos adatokkal szolgál ezekről. Lásd babiloni krónikák, egyiptomi uralkodók...stb. Szakdolgozatomat egy ilyen személyről és történetről írtam, ha érdekel itt elolvashatod: [link]


Üdv. Péter

2012. okt. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!