Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Leírnátok az alábbi fogalmak/m...

Leírnátok az alábbi fogalmak/mondások jelentését? és hogy hol találhatóak a Bibliában?

Figyelt kérdés

Tiltott gyümölcs

Pál fordulat

Júdás csókja

Mosom kezeimet

Vagyok, aki vagyok

Senki sem próféta a maga hazájában

Nyomtató ökörnek ne kösd be a száját

Ma nekem, holnap neked

Olyan igaz, mint a Tízparancsolat



2012. okt. 6. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

www.biblia.hu


itt rákereshetsz szavakra

2012. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tiltott gyümölcs:

Ádám és Éva történetével kapcsolatos. Isten hiába szólt nekik, hogy ne egyenek a jó és rossz tudásának fájából, ők a figyelmezetés ellenére megtették. Tudni akarták a rosszat.



Pál fordulat:

Pál apostol neve eredetileg Saul volt. Keményen üldözte a kereszténységet. A damaszkuszi úton viszont megtért, mert megjelent neki Jézus.



Júdás csókja:

Júdás csókkal árulta el Jézust. A Getszemáni kertben megmutatta a Jézus elfogására érkező csapatnak, kit kell elfogniuk. (kapott az árulásért 30 ezüstöt). Később pedig öngyilkos lett.



Mosom kezeimet.

Poncius Pilátus (Quintus Pontius Pilatus) mosta meg a kezét Jézus elítéleskor. Ezzel azt akarta jelezni, hogy neki nincs köze Jézus halálához. Tehát nem vállalja a felelőséget érte, csak a nép akaratát teljesíti.



Vagyok, aki vagyok:

"

13

Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?

14

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.

15

És ismét monda Isten Mózesnek: Így szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti atyáitoknak Istene, Ábrahámnak Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak Istene küldött engem ti hozzátok. Ez az én nevem mind örökké és ez az én emlékezetem nemzetségről nemzetségre.

"

Tehát Isten.



Senki sem próféta a maga hazájában:

Egy próféta sem kedves az Ő hazájában. Az emberek alkalmatlanok, hogy felismerjék a fényt.



Ma nekem, holnap neked:

Madách Imre: Az ember tragédiája

VI. szín Róma

Ezt olvasd el. Én most lusta vagyok. Lehet tévedek...


Olyan igaz, mint a Tízparancsolat:

A 10 parancsolat Istentől jött az embereknek, melyek a mi javunkat szolgálják. Tehát ez valószínűleg azt jelenti, hogy 100% igaz.



Én csak ennyit tudok most segíteni. A többinek utána tudsz járni a googléval.

2012. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Isten nem akarja megfosztani az embert munkája gyümölcsétől. Pál ezt írta: „A gyümölcsökből először a földművesnek kell részesednie.” Másutt az apostol kibővíti ezt az isteni alapelvet, és azt mondja: „Ki ültet szőlőt, hogy ne ennék annak gyümölcséből? Ki terelget nyájat, hogy ne ennék a nyájnak tejéből? Vajon csak emberi módon mondom ezeket? Vagy a Törvény is nem ezt mondja-e? Mózes törvényében ugyanis írva áll: ’Ne kösd be a nyomtató ökör száját.’ Vajon csak az ökrökre van az Istennek gondja? Vagy talán értünk egyetemlegesen szól? Hiszen értünk írták meg, hogy a szántóvetőnek reménységgel kell szántania és a cséplő a részesedés reményében csépel” (2Timóteus 2:6; 1Korinthus 9:7–10, Csia fordítás).

Még a munkát végző állatoknak is részesedniük kellett munkájuk gyümölcséből.


Isten azért adott megfelelő munkát az embernek, hogy élvezze azt, örüljön neki és kielégülést találjon benne. A munka kitöltötte az életét, kizárta abból az unalmat vagy az agytompító egyhangúságot, és megadta neki azt a kielégítő érzést, hogy hasznos munkát végez. Célirányos munka volt, mivel a föld és a világmindenség Teremtőjétől, a céltudatos Mindenható Istentől kapta feladatul. Ahelyett, hogy elnyomta, visszaszorította vagy hiábavalóvá tette volna az isteni tulajdonságokat azok helytelen használata vagy mellőzése által — ami oly gyakran előfordul ma a világi munkában —, kapott megbízás lehetőséget adott az első férfinak és nőnek, Ádámnak és Évának arra, hogy szabadon kinyilvánítsa ezeket a tulajdonságokat. A munka még azután is az ember javát szolgálta, miután Isten kiűzte az embert az Éden kertjéből és megmondta neki, hogy ezentúl „arca verejtékével” végzi majd a munkáját (1Mózes 3:19).

2012. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tiltott gyümölcs - a jó és rossz tudásának fájáról szakított gyümölcs: [link]


Pál fordulat - Pál apostol megtérésének története: [link]


Júdás csókja - Júdás árulásának története: [link]


Mosom kezeimet - Pilátus felelősség áthárítása Jézus elítélésekor: [link]


Vagyok, aki vagyok - Isten bemutatkozása Mózesnek az égő csipkebokornál: [link]


Senki sem próféta a maga hazájában - Jézus mondása, mikor megbotránkoztak rajta Názáretben: [link]


Nyomtató ökörnek ne kösd be a száját - erről két helyen is beszél Pál apostol, ahol arról van szó, hogy akik az evangéliumot hirdetik az evangéliumból éljenek:

[link]

[link]


Ma nekem, holnap neked - Ki mint vet úgy arat:

[link]


Olyan igaz, mint a Tízparancsolat - Az Isten törvénye az igazság: [link]


Üdv. Péter

2012. okt. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Sokat segített mindenki...
2012. okt. 8. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!