Miért van telis-tele ellentmondásokkal a Biblia?
Pár példa:
„Ne ölj.” (2Móz. 20,13, 5Móz. 5.17, Máté 5.21, Mát. 19.18, Márk. 10.19, Luk. 18.20, Róm. 13.9, Jak. 2.11)
Majd..
„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)
„Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.” (Mát. 5.21)
majd
„A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.” (2 Móz. 22.20)
„Mert ez: Ne paráználkodjál, ne ölj, ne orozz, hamis tanubizonyságot ne szólj, ne kívánj, és ha valamely más parancsolat van, ebben az ígében foglaltatik egybe: Szeressed felebarátodat mint temagadat.” (Róm. 13.9)
majd
„Mindenki, a ki ellene szegül a te szódnak, és nem hallgat a te beszédedre mindabban, a mit parancsolsz néki, megölettessék. Csak bátor légy és erős!” (Józs. 1.18)
„Ne orozzatok, se ne hazudjatok és senki meg ne csalja az ő felebarátját.” (3 Móz. 19.11)
majd
„És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak” (2Thess. 2.11)
Jézus. Ján. 14,27 „Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek”
aztán
Mát. 10,34 „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert. Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt; És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.”
Lehet-e így hinni a Bibliában? És sok-sok iylen ellentmondással van tele, nincs is rá hely!
Nem tudom láttál e már egy tanút élőben amikor feltettél neki egy kérdést, na az magyarázkodás. Én személy szerint meg próbáltam válaszolni a kérdésedre, de mivel a kérdésed helytelen volt, ezért úgy, hogy elmagyaráztam neked mit tudsz rosszul.
Ha neked ez erőltetett akkor nem kell kérdéseket feltenni.
Szia!
Nos kaptál válaszokat a kérdéseidre, de azokat lesöpörted azzal, hogy Einsteinnek más a véleménye. Einstein egy zseniális elméleti fizikus volt, nem pedig filozófus, így vallási kérdésekben nem biztos, hogy a legkompetensebb személy. Nem beszélve róla, hogy te a Biblia ellentmondásait hoztad fel ami nem igazán Einstein szakterülete...
Üdv. Péter
Sziasztok!
Kedves kérdező! Itt Péter és a többiek is elég konkrét válaszokat adtak, hogy mi miért és hogyan. De sajnos Te NEM AKAROD elfogadni mindazt ami annyira pontos.Nagyobb lehet az ára, mint gondolnád, ha hagyod,hogy az át nem gondolt véleményed aláássa a Biblia hitelességét, és az őbenne vetett bizalmadat.
Gondolkodj csak, ha nem bízunk annyira a Bibliában,hogy engedjük megkérdőjelezni és javitgatni gondolkodásunkat általa, hogyan tudnánk kialakítani személyes kapcsolatot Istennel? Mit jelent az igazán személyes kapcsolat? Azt jelenti,hogy a másik ellent mondhat nékünk. Csak egy példa : Ha a nejed nem mondhat ellent neked, akkor soha a büdös életben nem lesz meghitt a kapcsolatotok! Mond,hogy nincs így.
-Mi történne ha a Bibliából kiiktatnánk mindent, ami zavarja érzékenységünket (mert valójában veled ez a baj) ami akaratunk ellen van? Ha megszabjuk, hogy mit fogadunk el és mit nem, akkor már nem is Istenre van szükségünk hanem egy robotra, mert az soha nem mond ellent nekünk.
-Vedd észre a lényeget légyszíves és tégy rendet magadban. Te egy robot-istenre vágysz. Egy olyan istenre akit te alkottál akivel nem tudsz SZEMÉLYES kapcsolatot teremteni. Tehát fogd már fel végre,hogy csak akkor remélhetjük, hogy a valódi Istennel találkozunk,hogy ő nem a képzeletünk szülötte, még ha olyanokat is mond nekünk, ami felháborít, és figyelem! Aminek az elfogadása KÜZDELMET jelent! Így van ez a barátságban és a házasságban is! Tehát elmondhatom,hogy a mértékadó Biblia nem az Istennel való személyes kapcsolat ellensége, hanem annak előfeltétele.
Hallottál C.S Lewis-ről? Egy elsőrangú irodalomtudós volt, az evangéliumokat olvasván a következőket jegyezte meg:
Egész életemben verseket, románcokat, fantasztikus irodalmat, mítoszokat olvastam. Alaposan ismerem őket. Egyikük sem hasonlítható ehhez. Vagy tudósítással van dolgunk,vagy valamilyen ismeretlen (ősi) szerző ismert irodalmi elődök vagy utódok nélkül hirtelen megsejtette a modern regényszerű, realisztikus elbeszélésmód technikáját.
-Ezek után már csak én is azt tudom neked ajánlani,hogy vedd szépen a kezedbe a Bibliát és olvasd el eleitől végig, tudatosan és minden előítélet nélkül. És ha ezt meg tudod tenni, minden bizonnyal pár hónap múlva más véleménnyel leszel róla.
Jó olvasást, és jó tanulást. :)
Ha zavar a hangnemem akkor elnézést érte.
Péter!
Einsten zseniális gondolkodó volt, ráadásul hívő ember, aki jól ismerte a Bibliát. Miből gondolod, hogy a Bibliáról, és a bibliai istenről alkotott képe nem kompetens? Te pl mennyivel ismerheted jobban a Bibliát?
Szia!
Einstein zsidó származású volt, de vallástalan szülők gyermekeként nem kapott vallásos nevelést, így a Bibliát sem sokra tartotta, mivel nem is ismerte meg alaposabban. Csak az állami részről kapott némi ismeretet, amit - bár "mélyen vallásosnak" titulált, de már 12 évesen elfordult tőle.
Jómagam 15 évesen tértem meg és 18 évesen már teológiára készültem, de végül a műszaki pályát választottam - mérnök lettem - és a teológiát másoddiplomásként végeztem el felnőtt fejjel. A teológiai dolgozatomat Írásmagyarázatból írtam a bibliai héber és görög nyelvek mellett megtanultam az arámi nyelvet is, a szakdolgozatom nyilvános elérhető: [link] - 2 évet dolgoztam rajta.
Több mint 25 éve tanulmányozom a Szentírást. Kb. ennyi a különbség.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!