Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a Biblia a vagdosásról?

Csapólégy kérdése:

Mit mond a Biblia a vagdosásról?

Figyelt kérdés
Elfogad úgy Isten??Előre is köszönöm!

2012. okt. 2. 11:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

a kérdés nem az hogy Isten elfogad e téged

hanem hogy te elfogadod e Őt meg magadat

2012. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ilyen butaságokat, drága Baybi. Ígérd meg nekem!

Maradandó károsodást akarsz tenni magadban?

Szerinted amikor valaki meghal, az miért hal meg?

Mert már nem képes többé a szervezete az életre...

Szerintem nem szeretnél úgy járni, hogy ne tudd többet mozgatni a kezed vagy hogy a gyomrod tartalma teljesen kijöjjön belőled.

13 éves vagy, egy fiatal szép lány és előtted van még az egész élet! Sok boldogság, kaland, tudás, élmény, barátok és sok csodálatos dolog. Természetesen sok probléma van az életben és fájdalom. De ami nem öl meg, az megerősít.

Te nem rontottad el az életed. Volt már olyan ember, akiknek 2x éves koától mindent újra kell tanulni a nullából és nem adta fel és sikerült neki. Lehet, hogy depressziós vagy, szorongol, nem látod értelmét az életnek vagy csak fáj nagy a csalódás, veszekedés..De ezek ideiglenesen állnak csak fent. A problémáktól nem szabad elmenkülni, hanem szembe kell velük nézni. Bármilyen bűnöd, hibád van, de az maradsz aki vagy. Aki vagy az értékes. Istennek és még rengeteg már normális embernek. Egy fiú miatt pedig főleg ne bánkódj. Ennyi idősen hülyeség fiúzni, mert a legtöbb még hülye gyerek. Majd találsz egy normális pasit/férfit később.

És egy jó tanács, inkább kiabálj, üvölts, törj zúz egy metál zenére, mint hogy magadban, vagy másokban kárt tegyél!

Anyuval miben nem értitek egymást?

Próbálj meg nem egyedül lenni és ha szomorú vagy, akkor aludj, hallgass zenét meg ilyenek.

Ne bántsd magad. Te tedd tönkre azt, amit nem kell. Szívből kívánom, hogy szép és boldog életed legyen!

Ja és itt bármit megkérdezhetsz:)

2012. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Mulder614 ***** válasza:

Az öncsonkítás tiszteletlenség az emberi testtel szemben, és kötődhet a hamis valláshoz, ezért tartózkodnunk kell tőle (1Királyok 18:25–28).

" Illés most ezt mondta Baál prófétáinak: „Válasszátok ki magatoknak az egyik fiatal bikát, és előbb ti készítsétek el, mert ti többen vagytok; hívjátok segítségül az istenetek nevét, de tüzet ne gyújtsatok alatta.” 26 Azok tehát fogták a fiatal bikát, amelyet odaadott nekik, aztán elkészítették, és segítségül hívták Baál nevét reggeltől fogva délig, ezt mondva: „Ó, Baál, felelj nekünk!” De nem jött hang,+ és senki sem felelt.+ Ott sántikáltak az oltár körül, amit készítettek. 27 Délben aztán Illés csúfolni+ kezdte őket ilyen szavakkal: „Teli torokból kiáltsatok, hiszen isten ő;+ biztosan el van foglalva valamivel, és székelnie kell,+ és dolga van az árnyékszéken.+ Vagy talán alszik, és föl kellene ébrednie!”+ 28 Erre teli torokból kezdtek kiáltozni, és tőrökkel meg lándzsákkal vagdosták+ magukat szokásuk szerint, míg vér nem folyt rajtuk. "

2012. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Jaj drága ezek szomorú dolgok amik veled történtek. Nagyon sajnálom. De az életben annyi szép dolog vár még rád. Még csak 13 éves vagy. Biztos lesznek még nehéz dolgok az életedben de rengeteg szép és jó élmény is vár rád. Kitartás! Az Úr szeret téged, bízzál benne és kérd nyugodtan hogy segítsen. És anyukáddal is beszélgess sokat, hogy ne tartsd magadban a bánatodat. Fel a fejjel lesz még sok örömöd az életben :) Légy erős. Én drukkolok neked. És ne felejtsd "A nehézségek soha nem személyreszólóan nekünk érkeznek ,csak néha minket találnak el."

Ne szégyellj segítséget kérni, van gyerek pszichológus is.

2012. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm,segítségeteket!12:51-es külön köszönöm, sajnos úgy érzem,hogy ez nem fog elmúlni február óta fennálló probléma.Anya minden másban figyel rám,nagyon jó anya de úgy érzem ezt nem veszi teljesen komolyan,bár mindig sír amikor látja,hogy megint megcsináltam,de "viccelődik" is vele,ami nagyon rosszul esik.(pl. mondta,hogy ne legyél lent (itt a játszótéren) 8 óra után mert vannak itt pedofilok meg mellettünk van 3 kocsma is.És mondtam viccből,hogy majd viszek magammal kést..És erre azt mondta,hogy ne mert még ha valaki megbántana megvágnád magad!) Ez nagyon rosszul esett..Meg néha amikor mondom,hogy mik a problémám,elneveti magát.Itt lent voltak barátaim de a szombati "balhé" után már nem nagyon mer leengedni.Talán nincs bennem elég elhatározás,de nem tudom abbahagyni.Félek elmondani bárkinek is,nem akarok pszichológushoz menni,de ez így nem mehet tovább!
2012. okt. 2. 13:20
 16/30 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz pszichológushoz menni? Ez kb. olyan, mintha súlyosan látássérült lennél, de nem akarnál szemészhez menni.

Fogadd el a segítséget! Neked lesz jobb tőle, és természetesen a környezetednek is.

2012. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
A legjobb amit tehetsz , hogy kitartassz, de ez egyedül sokkal nehezebb , mintha elfogadnád a segítséget ( pszihologus) , mert lehet , hogy félsz, de hidd el segíteni fog, és Isten is büszke lesz rád ha kitartasz , anyukád pedig csak azért "viccelődik" mert így próbál könnyíteni a terheden. Szerintem csak szeretné mutatni neked , hogy ez egy leküzdhető probléma és a viccekre azt hiszi , hogy akár a figyelmedet is elterelheti, más irányba tereli, ( ezt gyakran próbálja az én édesanyám is , de nálam sem jön be ) viszont így kell elfogadni, és ezzel nem akar rosszat .
2012. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Azért vagdosod magad, mert ideges vagy, és nem tudsz megnyugodni, nem tudod lerendezni magadban a veled történteket. Isten elfogad, és ha megkéred, akkor ezt az élményedet is segít feldolgozni, hogy megnyugodjál, és ne kelljen vagdosnod magad.
2012. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
Szia! Azt tudom hogy az öngyilkosság az bűn, de a vagdosás... Én is vagdosom magam sajnos meg még pár dolog.. de mindegy az nem lényeg... Keresztény iskolába járok, ez engem is foglalkoztat, de sajnos nekem az is fontos hogy a suliban is elfogadjanak, amikor felvettek a sulimba 2 éve nem sikerült beilleszkednem, plusz évvége és kikészültem akkor vágtam meg magam először, most már sokmindenért... 14/L
2012. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki saját magában kárt tesz azzal Istennek is fájdalmat okoz hiszen Ő végtelenül szereti az embereket és azt szeretné hogy mindenki boldog legyen.

Olyan ez mintha lenne egy nagyon jó szülő aki nagyon szereti a gyerekét. Ha ez a szülő azt látja hogy a gyerek saját magában szándékosan kárt tesz, az nagyon rosszul esik neki. Istennek ez még rosszabbul esik.


Viszont ha imában kéritek a segítségét hogy abba tudjátok ezt hagyni akkor fog segíteni.

2012. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!