Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek róla, ha...

Mi a véleményetek róla, ha azért nem kellek egy keresztény lánynak, mert már nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 18:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

A vallás különben nem diktál olyat, hogy csak szűzhöz menj férjhez.

Csak azt diktálja a vallása, hogy maradj szűz a házasságig.

Én ezt tiszteletben tartanám, várnék miatta.

Ki nem tart tiszteletben kit?

2012. szept. 24. 19:15
 12/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem tartod tiszteletben a döntését...


Ez már kezd egy kicsit beteges lenni, amiket te itt irkálsz. Nem kellesz neki, elutasított - légy férfi, és törődj bele.

2012. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mi ebben a beteges, és miért, szerinted ő engem tiszteletben tartott?
2012. szept. 24. 19:24
 14/28 Hazardteam ***** válasza:
65%

Figyi, 2 lehetőség van: 1. bigott a csaj és akkor örülj, hogy kiderült, menekülj minél messzebbre és adj hálát istennek, hogy megmentett VAGY 2. Mondott ő sok mindent, de ennyit értettél meg belőle, ezt a szűz dolgot.


Akárhogy is van, szerintem hagyd az egészet, ha egy nő kerek perec azt mondja: "nem kellesz", fordulj sarkon, kívánj minden jót, hagyd ott a fenébe és felejtsd el.


Az, hogy ő mit álmodott meg magának, mint egyéni szeszélt, egy dolog. Ehhez nem kell vallásosnak lenni sem, elég, ha csak egy buta liba, te meg itt agyalsz a hülyeségein, mint valami kisiskolás a házi feladaton. Most őszintén: kell ez?? Ha nem illetek össze, nem tudtok még ilyen apró dolgokban sem egyetértésre jutni, ha foggalmad nincs arról, hogy mi van a bibliában és mi szerepel benne a házasságról (elárulom, NEM ez) akkor mit akarsz egy végletesen bigott/vallásos lánytól? Jól néz ki, vagy mi? És akkor mi van? Én azt mondom, felejtsd el és ne agyalj, ez nem természetes, nem normális, nem isteni és semmi másról nem szól, csak hogy az ilyen, negatívan vallásos kiscsajok miatt megutáld magát Istent is és a csaj hülyeségei miatt Istent hibáztasd. Vagyis egy ördögi csapda arra, hogy mindent utálj utána, ami "keresztény". Csakhogy, amit a csaj csinál, az minden, csak nem keresztényi és ha tényleg így történt, ahogy csökevényesen pár szóban leírtad, akkor csak egy az ő egyéni hülyeségeiből. Örülj neki, hogy VAN, mert ha nem lenne és összejöttetek volna, akkor később hallgathatnád a többi 200 egyéni "parancsolatát" és akkora papucs lennél, hogy még Isten is fogná a fejét.

2012. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ez volt az egyedüli oka annak, hogy nem kellettél neki, csak egy jó kifogás. Nem hiszem, hogy egy mai modern lány ennyire elvakult keresztény.... bár kitudja. Ha szerelmes lenne beléd akkor talált volna kiskapukat és nem érdekelné, hogy nem vagy szűz.
2012. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
A kereszténység nem tanít olyat, hogy ne házasodjunk össze olyan emberrel, aki már nem szűz. Lehet, hogy csak felnőtt korában tért meg, ezer olyan eset lehet, hogy valaki szűz és mégis hithű... szóval én nem értek egyet a lánnyal.
2012. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első és legfontosabb kérdés az, hogy te keresztény vagy-e. Mert ha nem, akkor az nagyobb gondot okozhatna kettőtök között, mint amin most a leányzó problémázik.


Ha igen, akkor a második kérdés az, hogy megtérésed előtt vagy után botlottál-e meg; bár a végeredményt ez nem befolyásolja igazából. Mert akármikor is történt a dolog, ha megbántad és megvallottad Istennek, akkor te ugyanolyan tiszta vagy, mint ha semmi nem történt volna. Isten megbocsátott neked, innentől kezdve az a bűn nincs többé, Ő nem emlékezik meg róla, pont.


Ennek fényében van, aki azt mondja, hogy az ilyen jellegű megkülönböztetés "vallási rasszizmus / náczizmus"; tehát nem jogos, diszkriminatív. Én nem fogalmaznék ennyire erősen, mert meg tudom érteni ezt a hozzáállást; de azért valahol a másikat is, azaz hogy valaki ódzkodik egy ilyen helyzettől.


Ha jóindulatú vagyok, akkor feltételezem, hogy a lány igazat mondott, tehát az elutasítás motivációja valóban ez, és nem más. A te motivációdat pedig nem ismerem, hogy miért szeretted volna annyira azt a kapcsolatot; és a hátteredet sem, hogy miért visel meg ez ennyire. De mindenképp azt tudom javasolni, hogy imádkozz az ügyben, hogy legyen meg Isten akarata, mert mindenkinek az lenne a legjobb.


Mutatok egy kis olvasnivalót arra az esetre, ha megtérésed előtt volt szexuális kapcsolatod:


[link]


[link]


[link]


Remélem, jó hír. :)

2012. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Hazardteam ***** válasza:

Én 2 dolgot nem értek ebben az egészben.


1. Ha a lány keresztény, ráadásul nem "formális" keresztény, akkor nagyon jól tudja, hogy nem ajánlatos "hitetlennel felemás igában" lenni, tehát eleve nem gondolkodik ilyen opcióban, vagy ha mégis, akkor azt mondaná, hogy "bocsi öreg, de én csak a fajtámmal", nem azt, hogy "azért, mert nem vagy már szűz". A gyülekezetekben sok olyan ember házasodik, akik már "nem szüzek", akár évtizedek óta nem azok. Eleve hogy merült fel a lányban (már ha felmerült és nem csak a kérdező erőltette) az, hogy "összejöjjön" egy totál más világnézetű és értékrendű világi emberrel?


2. A kérdező miért nem érti meg, hogy hasonló hasonlót vonz, az ellentétek taszítják egymást és vannak feloldhatatlan ellentétek a világon, még "nem vallásos" berkekben is. 2 proton egymásba hatolását megakadályozza az általános és elektromos taszítás, kivéve, amikor extra energia befektetés és nyomás hatására egyesülnek. Szerinted, ha valami eleve ilyen szerencsétlenül indul és ennyire más a felfogásotok és nem kölcsönös a vonzalon, nem azonos a cél, az irány és az akarat, akkor ez mégis hová vezet(het)ne a későbbiekben? Lelki összhanghoz? Nem hinném, hogy hiszel a házasság előtti szexmentességben/szex csak házasságon belül metódusban, jegyességben stb. főleg, ha eddig nem így éltél és kb. anynira érthetetlenek/értelmetlenek a számodra, mint eszkimónak a datolyapálmás bikini. Egy orthodox zsidó pasas, aki reggelente 6 lépésből mos kezet és 2 garnitúrányi étkészlete, meg főzőedényei vannak 2 külön mosogatóval, ugyanígy nem gondolkozna ennek a lányak a feleségül vételében (még akkor sem, ha szűz) mert túrórudin nőtt fel mcdonalds-os hamburgerrel.


Valamint, azt sem vágom, ha egy csaj kerek perec közli, hogy "szevasz" (mindegy miért) akkor mit érdekel onnantól?? Egy párkapcsolatnak, házasságnak pláne, még full hitetlenek között is kölcsönösségen és vonzalmon, meg szerelmen stb. kell alapulnia, már, ha őszinte és természetes hozzáállásról beszélünk és nem csak az egyik félnek kell "akarnia" mert ő "kigondolta" és annyi.. Egyszerűen nem értem, te pedig nem írtál semmi konkrétumot, itt találgatjuk elejétől fogva a "részleteket", mert részedről annyi, hogy belöktél egy mondatot oszt jóvan.

2012. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

@ Hazardteam:


"mint eszkimónak a datolyapálmás bikini"

:)))


Az biztos, hogy kevesebb az olyan kérdés, ami mögött valódi probléma áll, s így a kérdező tényleg segítségre szorul.

De nyugika, ha nem is valós egy-egy kérdés, még hasznosak lehetnek a válaszok más olvasóknak. :)

Sőt, volt olyan eset nem is olyan rég, hogy sok jel kamura utalt; aztán kiderült, hogy mégsem az... :)

2012. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Hazardteam ***** válasza:
Nem mondtam, hogy kamu. Sok elvarázsolt királykisasszonyt láttam már, hallottam már sokkal zöldebbeket is:D Csak ugye emberünk se nagyon nyilatkogzat és egy ponton túl az ember feladja a barcohbázást.
2012. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!