Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek róla, ha...

Mi a véleményetek róla, ha azért nem kellek egy keresztény lánynak, mert már nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 18:43
1 2 3
 1/28 ava87 ***** válasza:
88%
Semmi. Az ő értékrendjébe ez nem fér bele, ennyi történt. Vannak, akik olyannal nem jönnek össze, akik elváltak, vagy akiknek gyerekük van, mert nekik meg az nem fér bele. Az illető lány egy ennél valamivel szigorúbb feltételeket szab, de ez az ő dolga.
2012. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Hazardteam ***** válasza:
80%
Szerintem nem azért nem kellesz neki, de amúgy ha ilyen, minek erőltetni? A párválasztás többek között kölcsönös vonzalmon alapul, meg hasonlóságokon. Az még az ateisták közt sem megy el, hogy az egyik kerek perec közli, hogy nem kellesz ezért, vagy azért. Nem, hát nem. Képzeld mi lenne később. Amúgy ilyen nincs a bibliában, a hölgyike szerintem csak nem akarta azt mondani, hofgy túl más vagy, vagy túl más az értékrended, vagy hogy egyszerűen nem akar tőled semmit és ez tűnt legkézenfekvőbbnek, mert ez jár legkevesebb vitával.
2012. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Hazardteam ***** válasza:
De az is lehet, hogy több mindent mondott, csak ezt az egyet értetted meg (vagy félre?)
2012. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem várom azt, hogy elítéljétek, de egyvalamit nem értek.

Ha egy srác szakít egy lánnyal, mert a lány szűz akar maradni a házasságig (ilyet én nem tettem, de van, aki igen), akkor a srácot mindenki elítélné. Erre nem vonatkozik az, hogy a srácnak egyszerűen más az értékrendje?

2012. szept. 24. 18:58
 5/28 ava87 ***** válasza:
De, arra miért ne vonatkozna? Ezt lehet úgy is mondani, hogy nem illik össze a két ember.
2012. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Hazardteam ***** válasza:
Nem tudom, ez mennyiben vonatkozik rád. Már a kérdésed is túl zanzásított szerintem. Főleg úgy, hogy a lány véleményét nem "halljuk" a beszélgetés/konkrét történések nincsenek előttünk és ott sem voltunk.
2012. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy Te következetes vagy. Szerintem sok olyan ember van, főleg keresztények közt, aki szerint az én feltett kérdésemben lévő eset mehet, de a srác nem tehet ilyet.
2012. szept. 24. 19:03
 8/28 A kérdező kommentje:
Hazardteam, nézd, annyi volt, hogy amikor a lány megtudta, hogy már nem vagyok szűz, akkor szakított velem, mert azt mondta, hogy ezt ő bűnnek tartja és így már nem tud velem kapcsolatot elképzelni, valamint így már nem leszek különleges a számára és viszont.
2012. szept. 24. 19:05
 9/28 ava87 ***** válasza:
100%
Próbálok objektív lenni :) De tévedés ne essék, én nem vagyok keresztény :) Persze ez nem zárja ki azt, hogy vannak olyan keresztények, akik szintén így gondolkodnak, de erről nem sok fogalmam van. Egyszerűen csak úgy vagyok vele, hogy ilyen kérdésekben egyetértésnek kell lennie a két fél között, ha meg ez nincs meg, akkor nem jó, ha az egyiküknek meg kell hajolnia a másik akarata előtt úgy, hogy ő maga nem ért vele egyet.
2012. szept. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
35%

Hát..... sok szerencsét a keresztény lánynak, hogy találjon majd egy szűz fiút.

Meg jó szerencsétlenkedést nekik a nászéjszakára.


Könyörgöm, legalább az egyik félnek legyen már valami tapasztalata. Amúgy meg ez az ő vallása, tartsuk tiszteletben.

2012. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!