Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Skizofrénia betegség vagy...

A Skizofrénia betegség vagy démon szállta emberek?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam Derek Prince-nek egy tanítását és ott leírta,hogy a epilepszia nem betegség hanem démoni megszállás.Skizofrénia csak az én feltételezésem ,hogy inkább démonizáció mintsem betegség mert ha az epilepszia az akkor a Skizofrénia annál inkább szerintem.


Nem Vallásosak kíméljenek a válaszaiktól!!!!!!!!!!!



2012. szept. 21. 00:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem azért mert nem ismerik a Bibliát.És ahhoz ,hogy válaszolni tudjanak ismerniük kénne.De így csak a rosszindulat jön belőlük és a hitetlenség!!
2012. szept. 21. 16:29
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Kettes válaszoló vagyok, hívő, és elég jól ismerem a Bibliát. Ezzel együtt mondom, hogy a pszichiátriai betegségekben szenvedők démonizálását veszélyesnek tartom!
2012. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként több hívő orvost, pszichológust ismerek, és egyiküknek sem jutna eszébe démonok űzésével gyógyítani.
2012. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Valóban a Bibliához kevésbé értünk, de a betegségekhez annál inkább. Középkori gondolkodásra vall, akiben ilyenben hisz.
2012. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

"mert nem ismerik a Bibliát.És ahhoz ,hogy válaszolni tudjanak ismerniük kénne.De így csak a rosszindulat jön belőlük és a hitetlenség!!"


Jó hogy nem akarod máglyán elégetni őket... A rosszindulat meg inkább belőled jön, nem vagy képes mások vallási- és világnézetét tolerálni holott a kereszténység lényege tudtommal az emberek egymás iránti szeretete és megértése.

2012. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Granulátum ***** válasza:
55%
Kérdező, akkor léteznek a pogány magyaroknál hitt betegségdémonok is? (guta, fene, nyavalya)
2012. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező

a 08:32-es válaszoló vagyok,csak mondom,hogy én is olvastam a Bibliát,és keresztényként nevelkedtem.

2012. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 -a- ***** válasza:
82%

„…írtam ,hogy nem vallásosak ne válaszoljanak!!Nem démon űzés volt a kérdés!!!”


Vallásosság nem egyenlő a HGy-vel, sem a karizmatikus irányzatokkal. Ha valaki nem tartozik ezekhez, az nem jelenti azt, hogy nem vallásos.

Az általad idézett Ige nem mondja , hogy epilepsziás a fiú, azt pedig főképp nem mondja hogy az epilepszia minden esetben a démoni megszállás következménye. Ha valaki ilyesmit akarna belemagyarázni, akkor azt is mondania kell, hogy az epilepszia orvoslásának egyedüli módja a démonűzés, a többi módszer pedig helytelen. Ezzel mindjárt a mai orvostudományt is elveted, hisz az másképpen gyógyítja, és sokszor eredményesen. Sőt, megállapították, hogy az epilepszia pl. terhességi mérgezés, különböző gyógyszerek, ólom- és higanymérgezés hatására is kialakulhat az embernél.

Nem kell mindenhol a vállakon és nyakakon ülő démonokat feltételezni.

Ha egy betegségnek hasonló tünetei vannak mint Jézus idejében valamelyk megszállotságnak, akkor az nem jelenti azt , hogy a hasonló tünetű betegségek csakis kizárólag megszállottság következményei.

A hsz-em mondanivalója meg éppen az lett volna, ha egy betegséget, ahol nincs megszállottság, és mégis démonűzéssel akarnád "rendbehozni", az nyílván eredménytelen lesz, aminek súlyos következményei lehetnek.

Elhitetnéd a beteggel hogy ő egy megszállott, majd a démonűzésed eredménytelenségét megmagyaráznád hogy a bűnei a gátló okok, majd reményvesztve,kifosztva otthagynád?

[link]


[link]

2012. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a "Disznók a szalonban" című könyvet, az foglalkozik a skizofréniával is.


Üdv.

2012. szept. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

Hívő vagyok és nem is értem, honnan vette és hogy nyakalhatta be bárki is ezt az ostobaságot.

Üzenem, hogy vége a sötét középkornak, nem égetünk embereket gyógyító füvek miatt vagy teszem azt, rohamok miatt.

Az epilepszia és a skizofrénia betegség, bizonyíték van rá.

Tudtad, hogy a népesség egy százaléka epilepsziás?

2012. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!