Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eladtam a lelkem a sátánnak....

Eladtam a lelkem a sátánnak. Nem lehet valahogy visszaszerezni?

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el, meg volt rá az okom. Szörnyű életem volt, de már teljesen rendbe jött és megbántam, hogy eladtam a lelkem. Nem lehet valahogy visszaszerezni? Nincs valami kiskapu?

2012. szept. 16. 15:59
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
81%

Elméletileg vissza kellene adnod mindent, amit tőle kaptál és könyörögni Istennek, hogy bocsásson meg neked. Sőt kolostorba menned életed végig, ahol csak imádkozol és önkéntes munkát végzel másokért.

De mondok én neked valamit. Nem adtad te el a lelked a Sátánnak.

Tetszik ez a zene?

http://www.youtube.com/watch?v=3rnxlW5TrBs


Megbántad bűnödet, ez a lényeg. Isten látja a lelked és a szíved. Ismeri teljes mértékben a múltad.

Ne vétkezzz és ne kövess el több bűnt, hanem törekdej minden erődből, hogy Istennek tetszó életet élj, amely senkinek sem árt, hanem inkább használ.

Ne hallgass a gonoszra. Ha nem győztelek meg, akkor pedig menj el gyülekezetbe segitséget kérni vagy keress fel egy lelkészt.

De hidd el, akinek a neve bekerül az élet könyvvébe, az nehezen vész el. Akinek a neve pedig nincs benne, az már kb olyan szinten van, hogy soha nem bánta volna meg, amit tett.


GBU

2012. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%
Igaz, hogy én egyáltalán nem vagyok vallásos, és nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szerintem úgy ténylegesen nem adtad el a lelked. Mármint nincs eladva, így nincs miért visszaszerezni. Elmész, meggyónod hogy pogány rituális szertartásban vettél részt. De a lelked megmaradt.
2012. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Nem szeretném visszaadni amit kaptam, vagyis a jó életem, de nem is akarok a pokolban megrohadni. Nem tudom ez a zene hogy jött ide, de egész jó. Akkor próbáljak rendes, Istenhez hű életet élni és akkor visszakapom a lelkem?
2012. szept. 16. 17:12
 14/39 anonim ***** válasza:
95%
És történt is valami ami bizonyítja, hogy sikerült a rituálé, vagy csak szerinted ezzel el van adva a Sátánnak?
2012. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Rettenetes életem volt, nem volt munkám, pedig próbáltam keresni, számtalan állás interjún voltam, ezért elhagyott a feleségem, akivel 5 évig voltunk együtt, 2 éven át nyomorban éltem, koldulnom is kellett. Nem láttam más lehetőséget, ezrét megkértem az ezzel foglalkozó ismerősömet, hogy segítsen. Mondhatjátok, hogy csak véletlen, de a rituáléra 1 héttel lett egy igen jól fizető állásom és ott ismerkedtem meg a mostani feleségemmel, aki a gyerekünket várja. Túl jó az életem, de rájöttem, hogy ezért a pokolban fogok megrohadni, azt pedig nem akarom. Megszeretném tartani a mostani jó életemet, de pokolba sem akarok majd kerülni. Ezért érdekelne, hogy szerezhetném vissza a lelkem.
2012. szept. 16. 17:25
 16/39 anonim ***** válasza:
63%

Most írhatnék neked nagyon gonosz, brutális dolgot, de nem teszem. Persze feltételezem, hogy úgy sem hinnéd el, szerencsére.


A lényeg, hogy valószínűleg meg lesz a következménye a tettednek. De aki mindgvégig kitart Istenben, az élni fog és bűnei bocsánatot nyernek.


A tettedről:

A Sátánnak csak felajánlottad fájdalmadban a lelked, vagy mohóságodban. Elvégeztél egy nem túl helyes szertartást.

Ennyi történt. Semmi több.

Nem hiszem, hogy neki szolgáltál. Hogy annyira eltorzítottad a lelked. Ha létezik a gonosz, akkor számon kérheti rajtad, de ha tetteidel sem szolgálod őt, hanem Istent, akkor nem mondhatja, hogy te gonosz vagy és vele akarsz lenni. Hisz ez nem igaz.


Élj boldogan a családoddal és kerüld a bűn!

Emiatt nem fogsz a pokolba kerülni.

2012. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam. Így fogok élni.
2012. szept. 16. 17:39
 18/39 anonim ***** válasza:
71%
Ha Isten szolgálatába állsz, és ezt Sátán észreveszi, Ő maga fog gondoskodni arról, hogy vissza veszi amit neked adott. Ez nem vicc, készülj fel rá.
2012. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Nem lehet valahogy megoldani, hogy ne tegye? Nekem a feleségem a mindenem.
2012. szept. 16. 19:34
 20/39 Sághegyi Csaba ***** válasza:
94%
Na, a végére egy (szerintem) jó választ is olvashatsz. Az a helyzet, hogy a lelked Istentől van. Az ember felkínálhatja annak, akinek akarja, de a "tranzakció" ebben a világban nem történik meg, csak a foglaló. Na most. A lelkedért a teljes árat Jézus fizette meg a kereszten. Ezért neki volna joga bármikor magának venni azt. De ő arra vár, hogy az ember önként adja azt neki. A türelmi idő, azaz az életünk végéig. Aki ennek nem engedelmeskedik, annak a lázadókkal együtt lesz az osztályrésze. Tehát te nem adtad el a lelkedet, csak felkínáltad. Amivel egyébként is szabadon rendelkezett a sátán, ha nem voltál az Úré. Nem kell ahhoz rituálé, hogy a sátáné legyél. Elég hátat fordítani Istennek. Ha eddig nem adtad át magad Jézusnak, akkor mindvégig a sátáné voltál. Fordíts hátat a bűnnek, hívd Jézust a szívedbe, mint uradat és megváltódat, és automatikusan megszűnik a sátánnak minden joga rád. Ismerd meg az Urat a Bibliából, csatlakozz szerető keresztényekhez, akik segítenek megerősödni a hitedben, hogy a sátán hazugságai ne tudjanak többé becsapni. Isten áldjon!
2012. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!