Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor is befizeti a...

Németh Sándor is befizeti a tizedet?

Figyelt kérdés
Hit gyülekezete

2012. szept. 6. 15:32
1 2 3 4
 31/39 kzs ***** válasza:

te farikcsaaa, mintha eltértünk volna a kérdéstől...

Egyébként nem gondolom, hogy a sátánt szolgálnám.

Egész egyszerűen élek a vallásszabadságommal, és azt követem, ami számomra hiteles.


Különben élj te is a vallásszabadságoddal, és fejezzük be ezt az egészet.

Egyébként gondoltam, hogy nem fogod megérteni a válaszomat - mirefel is értenéd meg.


Az meg hogy töröltetted a hozzászólásomat, nem különösebben érdekel.


Válaszolva a kérdésedre: semmi közöd ahhoz, hogy befizeti-e vagy sem.

2012. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Hazardteam ***** válasza:

"Azonkívül felhívom figyelmedet,hogy ez valláskritika aloldal"


Mióta? Az egyel lejjebb van:) Egyébként meg továbbra is az a nagy kérdés, téged mit érdekel mások pénze? Te dolgoztál érte? Nem mindegy neked, hogy kinek adják, mire költik, hová teszik? Mit foglalkozol te más emberek magánügyeivel és lelkiismereti szabadságból elkövetett adományozásaikkal? Csak nem TE szeretnéd megmondani, ki mire költse, kinek adja és ne adja a saját pénzét? Ki vagy te? Nem vagyok hitgyüli tag, de ha nekem akarnád osztani az észt, hogy mit kellene csinálnom a saját pénzemmel, vagy kiröhögnélek, vagy megfürdetnélek a dunában, vagy mindkettőt egyszerre ne röhögtess öcsi:D Hát mit képzelsz, ki vagy te, ne bohóckodj már kisöreg:) jajistenem, ez komolyan fáj, ennyit rég röhögtem. Jön egy ilyen netes muskétás szabadságharcos pótlék és beleszövegelne tök ismeretlenek magán és pénzügyeibe, hát összes pofám leszakad komolyan egy vicc az egész. Hitesek, ti sem vagytok teljesen 100-asok, ha ilyenekre reagáltok, ez színtiszta provokáció olyanok részéről, akik egy szalmaszálat nem tettek keresztbe értetek, viszont követelnék a "jussukat", ami jelen esetben az, hogy alapnak veszitek az állításaikat/kérdéseiket mintha jogos lenne. Közben meg az a nagy helyzet, hogy senkinek semmi köze hozzá, ki mire szórja a saját maga által megkeresett pénzt, még a kérdés is sértő lenne, ha mondjuk egy benzinkutas kérdezné, vagy ilyen számonkérő stílusban nektek szegezné, "kifogásolná" meg magyarázna. Vagy egy közértes. Vagy akárki! Szerintem csak a fejeteket fognátok, hogy ezt meg mi lelte, elgurult a gyógyszere vagy mi?

2012. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 kzs ***** válasza:

@ Hazardteam "ma 14:17"


Pontosan így van. Jóideje próbálom megértetni kedves kérdező barátunkkal, hogy ahelyett, hogy mások dolgával foglalkozik, legyen már olyan kedves és söpörje a saját háza tájékát. Merthogy semmi köze ahhoz, hogy befizeti-e vagy sem.

De mindezidáig nem sok siker kecsegtetett.

Úgy látszik, vagy nem voltam egyértelmű, vagy túl sokat kértem. Ki tudja?? :S


Hazardteam ezt írja:

> Hitesek, ti sem vagytok teljesen 100-asok, ha ilyenekre reagáltok, ez színtiszta provokáció olyanok részéről, akik egy szalmaszálat nem tettek keresztbe értetek, viszont követelnék a "jussukat" <


Igaza van. Valóban szintiszta provokációról van szó, mint azt már megszokhattam ("volna").

2012. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Hazardteam ***** válasza:
Biztos nincs saját élete, ezért akar belemásznbi más ismeretlenekébe és irányítgatni.. engem pl. baromira nem érdekel, ami a másé, meg hogy mihez kezd vele, csak az enyémbe se akarjon belekurkászni
2012. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 kzs ***** válasza:

@ "Hazardteam ma 15:31"


Lehet hogy erről van szó, nem tudom.

Mindenesetre én magam felháborítónak, jogi és teológiai szempontból minősíthetetlennek tartom azt a viselkedést, amikor bárki is lejárató, uszító, gyűlöletkeltő kampányt folytasson akár 1 bizonyos ember, akár egy közösség ellen.


Miért nem lehet normális kérdéseket feltenni, amit nyugodtan, normálisan megbeszélhetnénk a SzentÍrás alapján?? Annyi sok jó és izgalmas téma van: halottak feltámadása, örök ítélet, gyógyulás, stb.


Olyan jó lenne ezekről beszélni, feltárni a SzentÍrás erre vonatkozó részeit, miközben tanulnánk mindezekből...


Erre milyen kérdést olvasok?

"Németh Sándor is befizeti a tizedet?"

De könyörgöm, mi a bánatos fene köze van hozzá??


Azonkívül miféle dolog, hogy bárki is bárki felől tisztességtelen dolgokat, becstelenséget tételezzen fel?? Erről szól a keresztény szellemiség?


És a megdöbbentőbb, hogy sokan vannak, akiket a francnak se lehet meggyőzni arról, hogy ezt azért nem így kéne...

2012. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 kzs ***** válasza:

@ Hazardteam válaszai (amiket töröltek)


Lehet hogy a tegnapi válaszai - amik már nincsenek fent - kicsit csípős hangvételben íródtak, de akkor is: magam részéről inkább olvasom a hozzászólásait, mintsem hogy asszisztáljak ilyen és ehhez hasonló kérdéshez kapcsolódó gyűlölethez, mint ez a mostani.


Törölve lett Hazardteam válasza, pedig szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, amikor "helyrepofozzuk" azt, aki pusztán azért tesz fel kérdést, ami csak látszólag kérdés.


Valójában arról szól, hogy az illető személy, háttérbe húzódva gyűlöletet keltsen. És legalább ilyen fontos praktikája, hogy toborozzon olyan embereket, akik soha a lábukat be nem tették az adott gyülekezetbe, egy szalmaszálat fel nem mutattak még soha senkiért, de azért égnek a gyűlölettől olyan emberrel, és olyan közösséggel szemben, aki neki(k) nem ártott.


És amikor válaszadásképpen megintik hogy miért van az, hogy csak erre képes - merthogy mindezidáig az összes általa feltett kérdés erről szólt (érdemes visszanézni ezeket) -, és hogy képtelen felfogni azokat a válaszokat, amikben türelmesen elmagyarázzák neki az igazságot... abszolút nem kíváncsi mások válaszaira, hanem csak azok érdeklik amik a tüzet szítják, amik szintúgy uszítanak, mint ő.


És azokat a hozzászólásokat, amik nincs összhangban a szemétkedő, aljas provokáló kérdésével, hanem próbálják meginteni, hogy azért már mégis mindennek van határa... nem, még neki áll feljebb, és törölteti.


Mintha a LaFontaine "farkas és a kecskegida" mesét olvasnám.

Kb. ez van benne.


De hogy egy értelmes kérdést feltegyen, azt már nem!

Hozzászólásainak értéke is kb. a nullával egyenlő.


(na, az ilyen alakokat jegyzem én meg!)

2012. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Hazardteam ***** válasza:
Jéé észre sem vettem, hogy törölték. Mondjuk fura, mert semmi becsmérlő nem volt benne, vagy ami szabályzatot sért. Szerintem ez a hozzáállás mindent elmond, hogy már "tevékenységet" sem lehet bírálni, vagy rámutatni sarkalatos hibákra és rosszindulatra.
2012. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Persze, hogy befizeti, ha van jövedelme. De ne legyen tudatlanság, nem hozzá megy a pénz hanem a gyülekezetnek a számlájára amiből folyik az összes kiadás. Sok hamis gondolat, hit van ez háta mögött, de ez az igazság és nem ő határozza meg, hogy mennyi pénze legyen neki is van fizetése mint mindenki másnak aki dolgozik
2015. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nem.Ő abból él luxusban...
2015. júl. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!