Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint mi fog...

A Biblia szerint mi fog történni a jövőben? Hogyan lehet ezt elképzelni? Milyen sorrendben?

Figyelt kérdés
Armageddon,Krisztus második eljövetele stb.ilyenekre gondolok.

2012. aug. 12. 22:19
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a fizikai Izrael soha nem fogja mint nemzet élvezni Isten kegyét.


Ezt Jézus határozottan kijelentette, sosem fogják belátni Jézus messiási mivoltját.

(Máté 21:42, 43) . . .« 43 Ezért mondom nektek, hogy az Isten királyságát elveszik tőletek, és olyan nemzetnek adják, amely megtermi gyümölcseit.


A jeruzsálemi templom volt mindig is A teremtő imádati központja, és azzal, hogy engedte lerombolni,azt mutatta, hogy nem fog többé mint nemzettel foglalkozni.

Helyét a szellemi Izrael veszi át akit a Galata levélben Isten Izraelének nevez, ahol mindegy, hogy Görög, Római, Magyar vagy bárki tagja lehet.


(Galácia 6:15, 16) . . .. 16 És akik rendezettségben fognak járni e viselkedési szabály szerint, mindazokon béke legyen, és irgalmasság, igen, az Isten Izraelén!

„sem a körülmetéltség nem valami, sem a körülmetéletlenség, hanem egy új teremtés, az valami.


12 Jóllehet elsőként a test szerinti zsidók és a zsidó prozeliták kaptak lehetőséget arra, hogy a szellemi Izrael választottai legyenek, a nemzet tagjai közül csupán egy kisebbség élt ezzel a lehetőséggel.Isten ezért a nem zsidókra is kiterjesztette a meghívást


(Galácia 3:26-29) 26 Ti valójában mindannyian Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusba vetett hitetek által. 27 Mert mindnyájan, akik megkeresztelkedtetek Krisztusba, felöltöttétek Krisztust. 28 Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézussal egységben. 29 Ezenfelül, ha Krisztushoz tartoztok, valóban Ábrahám magva vagytok, örökösök egy ígéretre való tekintettel.

2012. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Hazardteam ***** válasza:
54%
Szándékosan értelmezed félre Isten szavát, vagy tudatlanságból?
2012. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Pál apostol rámutat arra, hogy azon a szellemi olajfán csupán korlátozott számú „ág” lehet. Vajon miért? Azért, mert kiemeli, hogy amikor a természetes ágak közül valamelyik letörött, a fa nem hozott újabb természetes ágat, hanem egy vad olajfának az ágát kellett beoltani a helyébe. Ez a beoltott vad olajfaág tehát nem növeli a fa ágainak a számát. A fa törzsének az ágai számában nincs változás, ugyanannyi marad. Amikor tehát a természetes, körülmetélt zsidókat letörték arról a szellemi fáról, mivel hitetlenül elvetették Jézus Krisztust mint a Nagyobb Ábrahám Fő Magvát, akkor a letört természetes „ágak” helyébe nem zsidókat vagy pogányokat oltottak be (Róma 11:11-13).
2012. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
59%

Ez olyan elképzelhetetlen dolgok, amikről írtok, ne haragudjatok.


1. Mit csinálunk majd a tökéletes királyságban? Teszem azt nem lesz bűn, nézzük egymást?

2. Mit csinálnak akik imádnak paráználkodni, vagy gyűjtik a pénzt? Vagy harácsolnak. Vagy aki egész éjjel nappal szambázi az utcán, gondolok a brazilokra. Én meg éjjel aludni szeretnék, de nem tudok tőlük, meg ha én utálok táncolni. Akkor engem zavarnak, tehát rossz lesz.

3. És aki egész életében autózni szeretett, most Ferrári, most Merci, most BMW. Mi lesz vele, ha erre azt mondák nincs?


Tuti agybetegséget kap néhány ember. Egyszerűen be fog kattani, kíváncsi vagyok.

És akik utálják, hogy van Isten, velük mi lesz?

2012. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak:


1. Mit csinálunk majd a tökéletes királyságban? Teszem azt nem lesz bűn, nézzük egymást?

Gyermekeket nemzünk, felneveljük őket, stb., stb.


2. Mit csinálnak akik imádnak paráználkodni, vagy gyűjtik a pénzt? Vagy harácsolnak.

Nem jutnak a mennyekbe, furdalni fogja őket a lelkiismeretük.


2/B. Vagy aki egész éjjel nappal szambázi az utcán, gondolok a brazilokra. Én meg éjjel aludni szeretnék, de nem tudok tőlük, meg ha én utálok táncolni. Akkor engem zavarnak, tehát rossz lesz.

Toleránsabbak leszünk egymás iránt. Teszem azt, aki szeret éjjel táncolni, olyan helyen fogja ezt tenni, ahol nem zavar másokat. Szamba mondjuk szerintem nem lesz, mert azt elég erkölcstelen ruházatban táncolják.


3. És aki egész életében autózni szeretett, most Ferrári, most Merci, most BMW. Mi lesz vele, ha erre azt mondák nincs?

Őszintén szólva még soha életemben nem gondolkodtam azon, hogy lesznek-e a mennyben autók... de ha mondjuk puzzle-k nem lesznek (mert nekem meg az a hobbim), azt hiszem, kibírom valahogy.


4. Tuti agybetegséget kap néhány ember. Egyszerűen be fog kattani, kíváncsi vagyok. És akik utálják, hogy van Isten, velük mi lesz?

Akik utálják Istent, vagy azt, hogy nem lehet akárkinek a háza előtt szambázni vagy paráználkodni, azok nem jutnak a mennybe. Nekik tényleg elég rossz lesz.

2012. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%

„Miután ezt mondta, szemük láttára felemeltetett, és felfő takarta el őt a szemük elől. Amint távozása közben feszülten néztek az ég felé, íme, két férfi állt meg mellettük fehér ruhában, és ezt mondta: Galileai férfiak, miért álltok itt az ég felé nézve? Ez a Jézus, aki felvitetett tőletek a menybe, úgy jön el, ahogyan láttátok őt felmenni a menybe.” ApCsel 1,9-10.

Szoval kedves tanuk,honnan veszitek azt a hujeseget,hogy Jezust nem fogjuk meglatni soha?Vagy ezt az igeverset is atforditottatok?Vagy netalan ez is kepletes ige mint az osszes tobbi amit nem tudtol elfogadni?

2012. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Hetes válaszolóval értek egyet a bibliai ismereteim alapján. Annyit tennék még hozzá, hogy vannak utalások, mely szerint az elragadtatás az antikrisztus színre lépése előtt lesz. Ő azért lesz itt, hogy az ördög munkáját végezze. Az egyház pedig imádkozik ez ellen. Ez neki folyamatos akadály, mert Isten válaszol az imákra. De ha hirtelen megszűnne ez a munka, akkor az ördög nyílt terephez jutna, amit ha kap, ki is használja. Ezt a feltételezést támasztja alá a 2.Thesszalonika 2. részéből ez az idézet:

1

Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,

2

Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.

3

Ne csaljon meg titeket senki semmiképpen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

4

Aki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, ami Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

5

Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, amikor még ti nálatok valék?

6

És most tudjátok, mi tartja vissza, amiért csak a maga idejében fog az megjelenni.

7

Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, aki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.


Valamint további ígéretek vannak, hogy Istennek a Földre eljövő haragja előtt el leszünk ragadtatva.

Ézsaiás könyve:57:1 Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz


1Thessz. 1:10

És várjátok az Ő Fiát az égből, akit feltámasztott a halálból, a Jézust, aki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.


Továbbá, mivel az 1.Thessz. 4:16 szerint az elragadtatáskor a Krisztusban meghaltak támadnak fel és ragadtatnak el, az antikrisztus legyőzése után pedig azok, akiket lefejeztek, mert visszautasították az antikrisztus bélyegét, így nyilvánvaló, hogy egyiknek a nagy cirkusz előtt, másiknak a nagy cirkusz után kell történnie.

Az írásod többi részével teljesen egyetértek :)

2012. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Hazardteam ***** válasza:
Hát az is ritka, már amennyiben rólam van szó:) Na és mi a helyzet a lemerült lámpás szűzekkel?
2012. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es válaszolónak:

Mit csinálunk?


Hát kedves felebarátom, lesz munka bőven.

Az egész földet olyanná kell átalakítania a túl élőknek, ami eredetileg is terve volt a teremtőnek, ez nem egy hetes munka, de nem is 100, évig fog tartani.


A második kérdésedet meg egyenesen nem értem.

Azok akik isten törvénye ellen szeretnek élni, mint az említett paráznák, nem is lehetnek ott.

És éjszaka pedig fogsz tudni aludni, mert rend és szeretet békesség fog uralkodni a földön az eredeti tervnek megfelelően.


(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .

(Zsoltárok 37:9)  9 Mert a gonosztevők kivágatnak,. . .


(Ézsaiás 65:20-23) 20 „Nem lesz ott többé néhány napot élt csecsemő, sem öregember, aki ne töltené be napjait; mert százéves korában is gyermekként hal meg az ember, a bűnös pedig, ha százéves is, megátkoztatik. 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek,. . .



Ferrári, meg mercedes:)


Nem hiszem, hogy ott lesznek ilyen dolgok, bár valószínűleg ha lesznek is nem olyan üzemanyaggal fognak működni, mert nem lehet ott már a levegőt szennyezni.


Isten királysága nem emberi kormányzat, és vigyázni fog, hogy még egy ilyen lázadás ne törjön ki.


Úgy hogy fantasztikusan szuper lesz, és meghalni, megöregedni sem fognak a túl élők.


(Jelenések 21:3, 4) . . .. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

Az az a jelenlegi dolgok, nem folytatódnak.

2012. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

"Az egész földet olyanná kell átalakítania a túl élőknek, ami eredetileg is terve volt a teremtőnek, ez nem egy hetes munka, de nem is 100, évig fog tartani.

"

Ez melyik versben van leírva?

Miért nem alakítja át Isten egy szempillantás alatt,ha odaérünk?

Ha abban az időben leszünk?

2012. aug. 13. 22:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!