Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliai próféták meditáltak?

A Bibliai próféták meditáltak?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 08:18
1 2
 1/14 Antimod ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem az ima is egyfajta meditáció.
2012. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%
Valószínűleg.Jézus is félrevonult az olajfák hegyére.Arról is beszél a Biblia,hogy megüresítette magát,a meditációnak ugye ennek az állapotnak az elérése a célja.
2012. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én inkább elmélkedésnek nevezném, ami összhangban kell lennie a biblia tanításával.

Persze Jézusnak nem kellett bibliát tanulnia mert tudta kívülről.

ettől függetlenül szükségét érezte, hogy jó döntés végett segítséget kérjen az apukájától az akaratával összhangban.

2012. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

politizáltak (inkább)


a próféták többnyire az aktuális politika szócsövei voltak

2012. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Persze Jézusnak nem kellett bibliát tanulnia mert tudta kívülről"


Mindent tudott arról a könyvről,aminek csak egy részét írták halála előtt?

2012. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a helyre igazítást, magam is Így gondoltam, csak nem akartam külön kommentárt írni.
2012. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves válaszadó.


Mivel Jézus a gyülekezetek feje, és Ő irányítja , ezért miért ne tudhatta volna mit fog a későbbiekben leíratni ami fontos.:)

Így értettem

2012. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem imádkoztak. Illés hozzánk hasonló természetű ember volt, imádkozott és három évig nem esett az eső, majd megint imádkozott, és esett. Látszik, hogy nem meditált hogy essen, vagy ne az eső, hanem mindenek Istenéhez fordult kérésével, aki imameghallgató Isten.
2012. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért azt tudni kéne, mi a meditáció. Azért nem meditálunk, hogy essen az eső. Azért meditálunk, hogy megüresítsük magunkat. Valószínűleg meditáltak, hiszen az egótól mindenféleképpen meg kell szabadulni egy időre hogy Isten hangját egyáltalán meghallhassa az ember. Jézus is ezt tette. Nyilván itt most nem konkrétan lótuszülésről van szó meg mantrázásról, hanem meditatív tudatállapotról. Aminek a zsidóknál tradicionálisan a zene és a tánc volt a módja.


Emlékezzünk, hogy amikor a Frigyládát bevitték Jeruzsálembe, Dávid olyan intenzitással táncolt, hogy a ruha leszakadt róla, a felesége meg bolondnak nézte.

2012. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz itt egy hászidik történet a zsidó tánc-meditációról:


Egy orosz kisváros zsidói türelmetlenül várták a rabbi érkezését. Mivel ez ritkaságszámba menő eseménynek számított, ezért igen sok időt fordítottak arra, hogy megfelelően kidolgozzák a kérdéseket amelyeket majd a szentség hírében lévő embernek feltesznek.

Amikor aztán megérkezett, s belépett a terembe, azonnal megérezte a levegőben vibráló feszültséget, amivel válaszait várták.


Nem szólt semmit sem, csak belenézett a szemükbe, s elkezdett dúdolni egy dalt. Nemsokára mindannyian vele dúdoltak. Elkezdett énekelni, és vele együtt énekeltek. Majd hajladozni kezdett, s kimért, ünnepélyes léptekkel táncolt. A hitközség követte. Nemsokára annyira belefeledkeztek a táncba, annyira belemerültek a tánc mozdulataiba, hogy elfeledkeztek minden másról a földön, ettől aztán minden egyes ember a tömegben kiegészült, kigyógyult azokból a belső töredezésekből, amelyek távol tartanak bennünket az igazságtól.


Közel egy órába telt mire a tánc lelassult, s megállt. Mivel a feszültség elvezetődött bensőjükből, leültek a csendes békével eltöltött teremben. Ekkor a rabbi végre megszólalt, de egész esti beszédje csak ennyiből állt:

-Bízom benne, hogy miden kérdésetekre válaszoltam.


Freya

2012. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!