Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képtelen vagyok hinni. Még a...

Képtelen vagyok hinni. Még a legapróbb dolgokban sem hiszek már. Valóban működne a hit? Mit tehetnék? Most úgy érzem, nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Régebben, képes voltam elhinni dolgokat, de úgy igazán, belülről, megingathatatlanul...és amire vágytam, és hittem benne úgy is lett. De persze ez még igencsak fiatal koromban volt...mikor még a kívánságaim sem voltak komolyak.

Mostanában (az elmúlt..8 évben) azonban 2-3 hónap kivételével, borzalmasan éreztem magam. Úgy értem ezt, hogy nyilván nem nap mint nap, de nem volt talán még egy boldog hetem sem... és ez mostanában egyre rosszabb lesz. Már nem történik egy kicsi jó sem, amiben vigaszt lelnék.

Szeretnék találni magamnak egy párt, aki mellett boldog leszek..és persze számtalan olyan dologra vágyom ami másnak természetes.

De képtelen vagyok már hinni, annyi kudarc ért.

Pedig a Bibliában is meg van írva, hogy ha hiszel benne, akkor eléred.

Mit gondoltok? Ma egész este sírtam...talpra kéne állni, de nem megy...ha történne velem valami jó dolog, talán össze tudnám szedni magam..de semmi.

19/L


2012. aug. 11. 20:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még a könnyem is kicsordult:)
2012. aug. 11. 23:55
 12/13 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, máskor is.:)
2012. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Úgy látom az utolsó hozzászólásod alapján kérdező, hogy nagyon "egyféleképpen" gondolkozunk vagy egy cipőben evezünk. Ezt csak e kevés írásod alapján állapítottam meg, de nem biztos így is van. Azt furcsállom, hogy te csak 19 éves vagy és úgy meg vagy keseredve. Jobbára én fiú létemre még ilyen koromban nem gondolkodtam ilyeneken.

Lehet a mostani generáció hamarabb érik, de nálam a teljesítés, tanulás, célkitűzés volt a hajtóerő.

Én is belenézek a tükörbe egy helyes srácot látok és sok lánynak tetszem is, de nekem egyikük sem. Egy lányban sem találtam meg az alázat egy kicsiny részét sem. Nekem már ez számít, ha egy lány azt mondja, hogy a gyerekem szeretném, ha minden emberen felül kerekedne, eleven, nagyszájú, szókimondó legyen, mert így tud érvényesülni. De egyik sem mondta nekem, hogy gyermekem majd jó ember lesz, alázatos, Istent kereső.

A másik, hogy nem találkoztam igaz emberrel, akinél az igen igenet jelent és a nem nemet. És az ember háta mögött történő kibeszélés, az ellenségeskedés undorító. És ezek a dolgok elkeserítőek is egyben. Talán még a 3 éves unokahúgom igaz ember.

2012. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!