Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képtelen vagyok hinni. Még a...

Képtelen vagyok hinni. Még a legapróbb dolgokban sem hiszek már. Valóban működne a hit? Mit tehetnék? Most úgy érzem, nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Régebben, képes voltam elhinni dolgokat, de úgy igazán, belülről, megingathatatlanul...és amire vágytam, és hittem benne úgy is lett. De persze ez még igencsak fiatal koromban volt...mikor még a kívánságaim sem voltak komolyak.

Mostanában (az elmúlt..8 évben) azonban 2-3 hónap kivételével, borzalmasan éreztem magam. Úgy értem ezt, hogy nyilván nem nap mint nap, de nem volt talán még egy boldog hetem sem... és ez mostanában egyre rosszabb lesz. Már nem történik egy kicsi jó sem, amiben vigaszt lelnék.

Szeretnék találni magamnak egy párt, aki mellett boldog leszek..és persze számtalan olyan dologra vágyom ami másnak természetes.

De képtelen vagyok már hinni, annyi kudarc ért.

Pedig a Bibliában is meg van írva, hogy ha hiszel benne, akkor eléred.

Mit gondoltok? Ma egész este sírtam...talpra kéne állni, de nem megy...ha történne velem valami jó dolog, talán össze tudnám szedni magam..de semmi.

19/L


2012. aug. 11. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ismerős érzések.Habár nálam a sírás kimaradt.Talán megkockáztathatom ez magánéleti problémák esetleg hiányosságok miatt van.De ha nem is akkor meg azok a bizonyos"sikerek" hiányoznak.

Minden esetre a Bibliás utalásból kitűnik,hogy azért a remény még mindig ott van benned.

Velem speciel történnek jó dolgok de nem okoznak örömet,e tekintetben még rosszabb helyzetben vagyok.

2012. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Történni fog, ha akarod. Holnap vasárnap. Kiránduló idő lesz. Fogj egy fényképezőgépet és nézz szét. Téma mindig van, csak egy gép legyen nálad. Esetleg ülj be egy cukrászdába és lepd neg magadat egy fagyival. Ha van kutyád, vidd el sétálni. Remekül lehet általa ismerkedni. Vagy ülj le egy téren egy padra egy jó könyvvel. Pihenésképpen figyeld meg az embereket. Indulj el úgy hazúról, hogy ma valami jó fog történni veled. Meglátod legalább egy-két pozitív élmény érni fog.
2012. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ideje lenne felnőnöd és megkülönböztetni a tündérmesét a valóságtól. A világ nem úgy működik,hogy alszol az ágyadba majd egy reggel a szőke herceg csókkal ébreszt, és happy end.


Nem elég akarni (hinni) tenni is kell érte. Nem sokba különbözöl az asztro tv-be betelefonáló öreg asszonyoktól akik a 10 milliós pénz energiát szívják el. Mind2 kevés (mondhatni 0) erőfeszítéssel akartok dolgokat.


Ha párt szerzetnél járj társaságba beszélgess fiúkkal mert mint mondtam nem fog semmiből előteremni, és gyűrűt akasztani rád.


Nem kell a mezőn a tündéreket kergetni az önmagába is szép.

2012. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, és mit szólsz ahhoz, hogy én teszek is érte...?...és mégsem jön össze.

Azt hiszem ez a világ olyan mértékben el van torzulva, hogy egy magamfajta lány nem számíthat semmire...

2012. aug. 11. 22:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező

Még annyira fiatal vagy, bár tudom, hogy ez unalmas beszólás, nem maradtál le semmiről.:)


Azt mondod teszel érte.

Ha valóban rendszeresen imádkozol hittel kételkedés nélkül, és azután az imáddal összhangban éled is az életedet, akkor a válasz nem fog elmaradni.

Ez nem jelenti azt, hogy két és fél óra múlva teljesül.


A teremtő akkor és ott segít amikor és ahogyan kell.

Ezt nem is szabad elsietni. A pár választás nem játék, egy életre szól!!!

2012. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze,hogy nem jön össze mert a világ nem az egyén körül forog. Ha a dolgok nagy része összejönne nem lenne szükség vallásra és a télapóra


Mutass egy olyan évszám intervallumot amikor szívesen élnél. A világ sose volt kevésbé torzabb csak most már bekapcsoljuk a hír adót és 1 órán keresztül azt hallgatjuk kit hogyan erőszakolnak, gyilkolnak, csalnak milliókat. A politika se rosszabb mint volt. Csak amióta az emberek az hiszik beleszólhatnak jobban érdekli őket. A világ nem lett torzabb csak az ablakot mosták le így már látszik a "kosz".

2012. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Pedig a Bibliában is meg van írva, hogy ha hiszel benne, akkor eléred."


Sajnos nem minden az aminek látszik.a szentírás sem minden tekintetben szentírás.

Egyébként nem lehet,hogy túl erősen akarod,azért nem jön össze?

2012. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kicsit kemény leszek. A hit és a boldogság két külön dolog. Te a kettőt egy kalap alá veszed. Ez azt mutatja, hogy a hited érzés, nem tényszerű meggyőződés. Aki hisz, az akkor is hisz, ha boldogtalan. Jób megjárta a poklot, de hitt továbbra is. Jeremiás próféta volt, annyira elege lett, hogy el akarta Istent hagyni, de mindeközben hitt, mert a hite meggyőződés volt, nem a lelkiállapota. Ha nem vagy jól, az nem azt jelenti, hogy nem hiszel. De ha boldogságtól hinnél, akkor soha nem hittél. Hanem a boldogság a te istened.
2012. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Amikor azt mondom eltorzult a világ, nem a politikára gondolok, vagy a gyilkosokra..holott szerintem épp a híradó bekapcsolásával és azzal, hogy az emberek egyre többet "tudnak" az ilyen aberrált egyének száma is egyre nő...így úgy gondolom talán régen kevésbé volt jellemző mindez.

Tehát a torzulás alatt az emberek jellemét értem, hogy mennyire megváltozott az értékrend. Manapság, ha olyannal akarsz együtt lenni aki normális, akkor szinte csak azon fiatalok közül válogathatsz, akik többnyire semmilyen vonzalmat nem ébresztenek benned...de nem a külső jegyeik miatt, hanem a sok csalódás és önbizalomhiány miatt amit épp ez az eltorzult világ okozott nekik.

Hiszen kérdem én, miért kell, hogy így érezzem magam, ha a tükörbe nézve egy szép lányt látok, talán az eszemmel sincs nagy gond. Nem tartom magam egy értéktelen embernek, és nem állok be a sorba a többi egyen ember közé. Helyette van itthon egy oltárom, a halottaim képével..stb. melyik 19 éves lány mondhatja ezt el magáról..? hacsak nem persze vallási fanatikus.

Nem tudom...úgy tűnik a világ a gonoszoknak áll. Ha nem vagy elég erőszakos, szemétláda, és nem gázolsz át mindenkin akin csak lehet, akkor nem élhetsz boldog életet?

Képtelen lennék ilyen lenni...lehet így neveltek, vagy alapból a természetem ilyen, nem tudom, de mindezzel együtt nem szeretném ezt a sorsot.

A hittel kapcsolatban...nem kötöm boldogsághoz, csak mikor annyi rossz történik az emberrel, a sok ima ellenére..olyankor meginog a hite. Nem látom a szebb jövőt..a boldogabb holnapot. Mikor mélyponton van az ember, legtöbbször várja a "megválást" , hogy most majd olyan emelkedés lesz az életében, teljes fordulatot vesz, és ezentúl csak jó történik majd vele...és mikor ez nem következik be..még lejjebbre zuhan, és onnan hogyan álljon talpra újra? Hogy legyen hite ha még alább taszították?

2012. aug. 11. 23:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, magam is voltam így ezzel.

Egy alkalommal még írtam is valakinek itt aki hasonlóan elvolt keseredve, hogy olvassa el a zsoltárokból Asáf egyik énekét, aki már-már majdnem elkezdett irigykedni a gonoszokra, amiért olyan jó nekik és majdnem abbahagyta az Istennek végzett szolgálatát, és az imát.

De csak addig, míg be nem ment Isten szentélyébe, és meglátta mi lesz ezeknek az embereknek a vége.


Ezen felül nem tehetsz semmit, mert ezeknek az állapotoknak be kellett következniük, és sajnos lesz még rosszabb is.

Jézus és az apostolok határozottan leírták, hogy senki ne legyen elkeseredve, mert utána lesz a jobb.


(Lukács 21:27, 28) . . .. 28 Mikor pedig ezek kezdenek megtörténni, egyenesedjetek föl, és emeljétek föl fejeteket, mert közeledik a megszabadításotok.”

Ha most erőtlenné válsz ezen történések miatt, akkor nem lesz erőd kitartani.

(Példabeszédek 24:10) 10 Elcsüggedsz a nyomorúság napján? Szűkös lesz az erőd.

. Az elcsüggedés kiszívhatja az erőnket, gyengének, sebezhetőnek érezzük magunkat, és nem akarjuk, hogy a helyzet megváltozzon, valamint azt sem, hogy segítsenek nekünk.


. Isten nem veti meg „a megtört, összetört szívet”, hanem azt ígéri, hogy ’újjáéleszti az alázatosak szellemét, és újjáéleszti a megtörtek szívét’ (Zsoltárok 34:18; 51:17; Ézsaiás 57:15).


Jézus Egy szemléltetést felhasználva elmondta, hogy Isten felfigyel rá, ha egy veréb a földre esik, ami egy olyan esemény, melynek a legtöbb ember csekély jelentőséget tulajdonítana.

Azt is kiemelte, hogy Isten az embereket illetően a legkisebb részletekkel is tisztában van, még azt is tudja, hány hajszáluk van. Jézus így zárta le a szemléltetését: „Ne féljetek hát, ti sok verébnél többet értek” (Máté 10:29–31). Jézus rámutatott, hogy függetlenül attól, hogy az emberek mit gondolnak magukról, azok, akiknek van hitük, igenis értékesek Isten szemében.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2012. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!