Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék hinni Istenben?

Hogyan tudnék hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan ember vagyok, aki nem tud hinni abban, amit nem lát, pedig szeretnék hinni Istenben, mert annyira üresnek érzem magam. Persze, nyilván számos olyan dolog van, amit közvetlenül nem lát az ember, de tudja,hogy van, példaként mondjuk a szél.

De mégsem tudok hinni Istenben.

Vagy csak nem látom a fától az erdőt? Nem is tudom... annyi rossz történt már velem, de ha igazán bele gondolok, mindig lehetett volna sokkal rosszabb is, és azért ez csak nem a véletlen műve...

Nem tudom... tényleg nem tudom.


2012. aug. 3. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem simán nem látod a fától az erdőt. Teljesen 100%-ig biztos csak akkor leszel, ha már meghalsz és látod. "A hit pedig nem más, mint a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés." (Zsid 11,1) Ha te úgy véled, hogy ezek a dolgok Isten által történtek veled akkor már elfogadod a létét. Eleinte én is azt vártam, hogy majd úgy fogom elhinni Isten létét, mint azt, hogy 2+2=4. Isten létének bizonyítéka nem az, hogy látod, vagy valami hasonló, hanem az, hogy a veled történő dolgokat megnézed, és elgondolkozol rajtuk.


Remélem sikerült segítenem.

2012. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 yuda ***** válasza:
93%

Hitre úgy jutottak minden időben az emberek, hogy volt igehirdető.

Olyan ember, aki már meglévő hitéből szólja az evangéliumot és az aki hallja, hitre jut.

Bibliai igazság, hogy a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéjéből.


Másik részre válaszolva, amit próbálsz mondani, olyan nincs- mármint arra gondolok, hogy abban hinni, amit látsz?

Nos a hit lényege, hogy abban hiszünk, amit nem látunk. Érted?

Ha látsz valamit, mi szükség a hitre?

Ez a hit lényege, hogy nem látunk valamit, mégis hisszük.

Ha látod, akkor látod, megfogod..stb, de ha nem látsz valamit, mégis biztosan tudod, hogy az valóságos, akkor hiszed.

2012. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

:)

2012. aug. 3. 19:44
 4/15 Hazardteam ***** válasza:
100%
Hinni akkor fogsz, ha olvasod/hallod Isten beszédét és a saját, őszinte szavaiddal kéred, hogy jelentse ki a szívedben magát, vagyis adjon bizonyosságot. Látni nem láthatod testben, nem viselnéd el, de még egy komolyabb angyalt sem. DE ha egy lépést teszel felé és őszintén, akkor Ő is fog lépni feléd egyet. Ha kettőt, akkor meg kettőt. Ez minden hívőnél így működik, illetve rendkívül ritka esetekben Isten kijelenti magát spontán (pl. egy Sámuel nevű kisgyereknél) Én először csak annyit tudtam, hogy léteznie KELL, amikor a világegyetemet tanulmányoztam és egy ponton túl teljesen értelmetlen volt, hogy mindez "magától" jött létre. Elkezdtem olvasni a bibliát, ill. próbáltam, de tök random a benne lévő könyveket (66 van) és minél többet olvastam, annál kevésbé értettem. Aztán elkezdtem olvasni Jézus miket mondott és akkor éreztem először, hogy IGEEEEEEN ez naggyonottvan!:) Utána pár nappal "véletlen" találkoztam olyan emberekkel, akik valódi hívők voltak, nem csak hírből ismerték Istent, hanem vele jártak és élték a mindennapjaikat. Olyan örömet addig senkin nem láttam és ez vonzott. Aztán már minden sokkal könnyebben ment. A "történet" hosszú, de a végén Isten kijelentette magát és már nagyon hosszú idő óta képtelen lennék nem hinni benne, ha széttépnének is. Őszintén. Képtelen lennék.
2012. aug. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 4. 08:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz hinni, ha megtapasztalod. Gyakran akkor tapasztaljak meg, ha eleg melyre jutnak... es akkor, "mit veszithetnek, ha megprobalom" alapon imadkoznak, es akkor megtapasztaljak...
2012. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

6.

2012. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ismet a 6. vagyok. Amire gondoltam, egy roman iro verseben:


Reményik Sándor: Kegyelem


Először sírsz.

Azután átkozódsz.

Aztán imádkozol.

Aztán megfeszíted

Körömszakadtáig maradék-erőd.

Akarsz, egetostromló akarattal -

S a lehetetlenség konok falán

Zúzod véresre koponyád.

Azután elalélsz.

S ha újra eszmélsz, mindent újra kezdesz.

Utoljára is tompa kábulattal,

Szótlanul, gondolattalanul

Mondod magadnak: mindegy, mindhiába:

A bűn, a betegség, a nyomorúság,

A mindennapi szörnyű szürkeség

Tömlöcéből nincsen, nincsen menekvés!

S akkor - magától - megnyílik az ég,

Mely nem tárul ki átokra, imára,

Erő, akarat, kétségbeesés,

Bűnbánat - hasztalanul ostromolták.


Akkor megnyílik magától az ég,

S egy pici csillag sétál szembe véled,

S olyan közel jön, szépen mosolyogva,

Hogy azt hiszed: a tenyeredbe hull.


Akkor - magától - szűnik a vihar,

Akkor - magától - minden elcsitul,

Akkor - magától - éled a remény.

Álomfáidnak minden aranyágán

Csak úgy magától - friss gyümölcs terem.


Ez a magától: ez a Kegyelem.

2012. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem tudom, mennyire figyelitek még a kérdésem, de akkor most kérdeznék még valamit:

Elkezdtem imádkozni és olvasni a Bibliát. Utóbbit mindig este szoktam , és nem is tudom megfogalmazni, talán az a szó jó, hogy békésnek érzem magam. El tudom engedni az összes idióta gondolatomat és kifejezetten jól érzem magam. Ez jelentheti azt, hogy jó úton járok?

2012. aug. 6. 18:45
 10/15 Hazardteam ***** válasza:
100%
Mindenképp. Jézus azt mondta: "jöjjetek hozzám, akik megfáradtatok és én nyugalmat/békességet adok nektek" Ahogy azt is mondta, hogy "aki szomjazik, jöjjön hozzám és igyon az élet vizéből ingyen" és hogy "aki hozzám jön, SEMMIKÉPPEN nem utasítom el" Emlékezz erre: Te lépsz egyet Isten felé - Ő is lép egyet te feléd. És ez jó:) Majd meglátod magad is. És akkor neki teszed majd fel a kérdéseidet és nem butuska embereknek:) Úgy értem VELE beszélsz és ő meghallgat és válaszol. Akkor tudni fogod, hol az a pont, amikortól már lehetetlen nem hinni Ő benne:)
2012. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!