Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hithű zsidók hogyan tartják...

A hithű zsidók hogyan tartják meg a sabbatot? Mit jelent megtartani, hogy telik egy sabbat nap?

Figyelt kérdés

Megkérek mindenkit a kulturált válaszadásra és konkrétan a kérdésre szeretnék választ kapni, nem veszekedni és acsarkodni.


Köszönöm!


2012. aug. 11. 18:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, majd elfeledtem, de azeddigiekbôl nyilván kiderült: az, hogy "nem ehet, nem ihat", az tévedés.

A hasonlók is, mert "Mindazt a parancsolatot, amelyet én neked a mai napon parancsolok, tartsátok meg, hogy megtegyétek, azért hogy éljetek ..." ( Mózes 5. kve 8. fej. 1. vers ), tehát a parancsolatok azért vannak, hogy ÉLJETEK és nem azért, hogy meghaljatok.

A Sabbat törvényében is ( 4. parancsolat ) "ne végezz semmi munkát, se te, se fiad, se leányod, se szolgád, se ..., se ...

hogy NYUGODJÉK szolgád és szolgálód, mint tenmagad." Mózes 5. kve 5. fej. 14. vers )

( Persze, az sem felejtendô, hogy elôtte viszont az van: "Hat napon át dolgozzál és végezd el minden munkádat." )

2012. aug. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiegészítést, én nem vok zsidó csak foglalkoztatott a betérés a reformirányzathoz. Arról azt kell tudni sokkal liberálisabban áll a gyakorlati szabályokhoz, és lelki oldalát fogja meg a szombatnak. Viszont a Bibliában úgy van, hogy a nem zsidónak is tartani a kell a szombatot, nem szószerint idézem: Szenteld meg a hetedik napot te, fiad lányod, ........ szolgád, szolgálólányod és az a jövevény, aki a házadban tartózkodik. A szolgák és jövevények nem voltak zsidók és szerintem akkor nem dolgozhattak, ma meg hogy hogy lehet szombaton zsidóknak dolgozni?
2012. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon érdekes infók, köszi a válaszokat. Én arra lennék kíváncsi, olyankor mit csinál egy zsidó, ha olyan a munkahelye, hogy pénteken nem tud hazaérni a sabbat beállta előtt? Pl. télen elég korán besötétedik, és nem mindenki ér haza naplemente előtt 18 perccel, és nem mindenki engedheti meg magának azt se, hogy munkában válogasson, ha csak ilyen munkahely jut.
2016. szept. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

nem szabad utazni, vásárolni, pénzt érinteni, írni.

magától értetődően netezni sem, semmit, ami elvonja Istennel való elmélyülésről, áhítatról a figyelmet. Olvasgatni az Írást, imádkozni is hozzátartozik, a pihenésnek lelkiekben aktívnak kell lennie. a tűzgyújtás és az elektromosságok nagy kérdés hisz van ahol télen fával fűtenek vagy ha fűtőpanel akkor be kell kapcsolni szombaton is...az Atya nem kéri szerintem h mínuszban vacogjon valaki egy álló napig plusz éjjel...nem mindenhol van mediterrán Izrael, sábátolnak hideg országokban is! ne cigizz, ne alkoholizálj, hobbijaidnak ne élj sábát napon..ne is biciklizz, az is figyelmet vesz el, nem az Atyával vagy együtt. állataidat el kell lásd,ami életbevágó és váratlan, azt el kell intézd szombaton is.

2022. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!