Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A májusfát meddig szokás...

A májusfát meddig szokás 'megtartani'? 16/L

Figyelt kérdés
Egy fiúval (19) teljesen egymásba vagyunk habarodva, sokat vagyunk együtt, de még nem jöttünk össze. Ennek ellenére reggel egy májusfa fogadott egy gyönyörű üzenettel, innen tudom, hogy ő állította. Mennyi idő után szokás leszedni a fát?
2012. máj. 1. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Attól nem vagy menőbb, ha egy felnőtt férfival kavarsz 16éves csitriként.
2012. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Első: a 19 éves még nem férfi, és ő már nem kis csitri szerintem..

Egyébként nem tudom pontosan, kb egy hét

2012. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Istenem, a 19 éves fiú mitől lenne férfi? Ez röhej! :D


Egyébként ezt találtam a témával kapcsolatban:

"A díszekkel, szalagokkal, esetenként borral is ékesített fa egy hónapig állt, utána jött az úgynevezett kitáncolás, egy olyan szimbolikus aktus, mely során a lány és az apja elfogadja udvarlónak a fát állító fiút - mondta el az etnográfus. A lány pogácsát sütött, az apa pedig borral kínálta a legényt, ezzel mutatva, hogy jövőbeni férjként, vőként tekintenek rá. Az ünnepség a lányos háznál zajlott, átjöttek a barátok, családtagok és mulatni kezdtek a kilátásba helyezett frigy okán. Voltak helyek, ahol a májusfát kitáncolás után szépen összevágták, különleges faként kezelték, onnantól fogva azzal gyújtottak be a kályhában, kemencében, ameddig csak tartott."

2012. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Addig tartom meg, amíg szép marad. :)

Kedves 2.! Régóta ismerem a fiút, tisztességesek a szándékai, én pedig nem vagyok az a könnyen kapható, agyonsminkelt, 'mindenemet kirakom' lány. Inkább csendes, mosolygós...

2012. máj. 1. 13:31
 5/6 anonim válasza:
Azóta is együtt vagytok?
2019. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csokiskeksz15 válasza:
Azóta már leszedted a fát? :DD
2020. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!