Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állítólag Isten kijelöl...

Állítólag Isten kijelöl nekünk egy utat, amin járnunk kellene. Honnan tudjam, hogy én jó úton járok-e?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 17:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%

Mit Jézusoztok? Azért ez durva. Sokan itt durvábban térítenek mint egyes amerikai tanúk.

Kérdező, rengeteg vallás van. Olvass a témában és válassz magadnak vallást, amit akar,sz amit érzel. Isten úgyis arra az útra fog vezérelni, amit szánt neked. Nem szabad erőltetni semmit!

2012. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

11/Kedves


Nem térít itt senki csak leírják véleményüket.Nem gyülekezetben vagyunk hanem a neten...

2012. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves nullázó.

Nem baj ha többünket lenulláztál, mert a te dolgod.

Magam részéről azt írtam le, hogy Jézus milyen kedves ember volt mindenkivel.

És azt szerettem volna mondani, hogy nekünk is így kellene tenni, ha már oly annyira állítólag őt követjük.


Kérdezem Én, mi rosszat írtam azzal, hogy Jézus barátságos volt, szófogadó gyermek, segítőkész barát?

2012. aug. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 homo ludensz ***** válasza:
100%
Mondtam hogy ne prédikációnak fogjátok fel amit én írtam.Bizonyára sok nagyszerű és követésre méltó embert ismerhettetek meg a tanulmányaitok során. Csak kiragadtam egy példát, konkrétan egy olyan úton járó személyt aki kétezer év távlatából is követésre méltó. Én ezt az Ő útját szeretném követni de hogy más vagy mások mit követnek az engem nem igen érdekel. Nem érzem hittérítőnek magam csak leírtam egy szerintem jó utat.
2012. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedűl kedves válaszló.

Magam is leírtam, hogy szerintem milyennek kellene lenni, és azt milyen volt Jézus, és valaki utánam is írt, és mindenkit lenulláztak.Pedig nem térítettem.

Mondjuk engem különösebben nem zavar a nulla, de azt elárulja mi a véleménye Jézusról.

2012. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 mustafa33 ***** válasza:
Valaki felsorolta itt az összes létező szent könyvet és hit tant. Ne olvasd végig, ha csak nem ezzel akarsz foglalkozni, belezavarodsz. Ha az igaz utat keresed, bármelyik szerint tedd. Egyik könyv sem ajánlja, hogy bünözz, hogy árts, hogy legyél könyörtelen. Ha tudatosan jót cselekszel, azt tudod. Egyébként meg ha este nem támadnak kétségeid, hogy miként telt a napod, hogy cselekedeteid helyesek voltak e akkor valószínű hogy jó úton jársz. Ha csak nem vagy eleve elvetemült és gonosz, de azt tudnád. Ha olyat cselekedtél ami után megszólal a lelkiismereted, és kétségeid támadnak, akkor is a jó úton jársz, mert a lelkiismereted figyelmeztet, megbánhatod és jóvá teheted helytelenséged, vétked. de ha ezt figyelmen kívül hagyod, akkor nem jársz jó úton. Az Isten azért adott értelmet, hogy meg tudjuk különböztetni a jót és a roszat. Cselekedj e szerint és jó úton jársz. Nem a vallás neve számít, hanem ahogy élsz. És ha ezt a kérdésedet komolyan gondoltad, akkor nyugodj meg, ez is azt jelzi jó úton jársz.
2012. aug. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Biblia ezt írja:


"A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.

A szellem gyümölcse ellenben szeretet, öröm, béke, hosszútűrés, kedvesség, jóság, hit, szelídség, önuralom. Ezek ellen nincs törvény." (Galácia 5:19-23)


Azt nézd, hogy ezeket a vonásokat hol találod meg. Ott lesz a helyes út!


Üdv : Imre

2012. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem. Mert örömmel jöttök ki, és békességben vezéreltettek..." Ésa 55:8-12


Ha ezen az úton jársz, akkor arról biztosan fogsz tudni...


"Az ő útai gyönyörűséges útak, és minden ösvényei: békesség." Péld 3:17

2012. aug. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 világvége1 ***** válasza:
Aki jó, az jó úton jár. Nem kell neki kijelölni.
2020. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!