Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valaki, aki nem tartozik...

Van valaki, aki nem tartozik egyik valláshoz sem és mégis Istennel jár vagy járt?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem. Isten szingli életmódot folytat.
2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pietrosol ***** válasza:
27%

Szia!


Sőt,a vallások kitalált Isteneket imádnak!Istennel járni csak magadban tudsz!

2012. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem tartozom egyik valláshoz sem.Tudom,hogy Isten bennem van,és nem vallásokban kell keresnem.A vallások kitalálták a saját Istenüket,és azt akarják,hogy az emberek azt tegyék,amit ők mondanak.
2012. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én egy emberről tudok, aki nem tartozott egy valláshoz sem és az Istennel járt, Énóknak hívták. Persze így végig gondolva Noé is szóba jöhet, és még Ábrahám is. Hiszen Ábrahám sem volt zsidó, csak az Izsák ági leszármazottak azok. Ha Ábrahám zsidó lett volna Izmael is az lett volna, és akkor ma nincsenek arabok.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen az ókori időkben nem volt erre lehetőség, mert mindenkinek a saját családjában kellett tanítani, ami helyes.ez a családfők kötelessége volt és igazából mai napig is így kellene.


Ám amikor már sokasodtak az emberek, akkor hogy egy törvény alá tartozzanak egységben szeretetben, kellett egy közös imádat amit mindenkinek egyformán be kellett tartani, és ez a társadalom javát szolgálta.

Ezt összegezvén Pál nem véletlen jelentette ki ennek fontosságát amikor azt írta:


„Legyen gondunk rá, hogy szeretetre és jótettekre buzdítsuk egymást. Összejöveteleinkről ne maradjunk el, mint némelyek szoktak, hanem . . . bátorítsuk egymást” (Héberek 10:24, 25, Katolikus fordítás). Mint ahogy a családi kötelék erősödik, ha a családtagok időt töltenek egymással, úgy a szeretet köteléke is megerősödik azok között, akik vágynak Isten szolgálatára, ha imádat céljából összegyűlnek.

Pálnak az ihletett szavai nem arra utalnak, hogy csak tétlen szemlélődők legyünk az ilyen összejöveteleken. Pál inkább úgy írja le az összejöveteleket, hogy ezek lehetőséget adnak egymás jobb megismerésére, arra, hogy Isten teljesebb szolgálatára ösztönözzük és buzdítsuk egymást. Azért vagyunk ott, hogy adjunk, nemcsak azért, hogy kapjunk. Ez segít abban, hogy összejöveteleink örömteli alkalmak legyenek (Cselekedetek 20:35).


Így jobban össze tartóbbak lehetnek az emberek és nem széthúznak, ami szerinte nagyon fontos lenne,

2012. aug. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem létezik olyan kifejezés, hogy Istennel járni. Járni valakivel azt jelenti, hogy szerelmes vagy belé, és párkapcsolatot folytatsz vele. Miért kell extra kifejezéseket kitalálni mindenre, ami hittel/vallással kapcsolatos? Lehet például úgy is mondani, hogy Istenben hisz, szereti őt, nemde?


Amúgy a kérdésre a válasz: igen, van olyan!

2012. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha rosszúl fejeztem ki magam, de nem én találtam ki. Azt hittem így mondják. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 10. 17:04
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Ne kérj bocsánatot. A Biblia azt mondja: "Nóénak ez a története: Nóé igaz ember volt, feddhetetlen a maga nemzedékében. Az Istennel járt Nóé."


Akinek ennyi Igeismerete sincs, az miért válaszol a vallás rovatban?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:51

És Jézus?

2012. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én ma nem tartozom egy vallási irányzathoz sem ,de Katolikus ként ismertem meg Jézus tanításait.Hála drága szüleimnek hogy még időben megismertették velem.

Most azonban ,Jézus a szentlélek által felismertette velem azt az Igazságot amelyet nem csak vallom hanem hiszem hogy létezik.Mert tapasztalatok útján fedezheted fel teljes szívvel és erőddel az Igazságot...a Szentírást.


"Jézus az út ,az Igazság és az élet"

"Máté evangéliuma 7. fejezet ... 8Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak."


(K.GY)

2012. aug. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!