Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állítólag Isten kijelöl...

Állítólag Isten kijelöl nekünk egy utat, amin járnunk kellene. Honnan tudjam, hogy én jó úton járok-e?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 17:27
1 2
 1/19 Pietrosol ***** válasza:
27%

Szia!


Semmi pánik,pont egy életnyi időd van,hogy ezt kiásd!

2012. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Olvasd a Bibliát minél gyakrabban. Vannak könyvek, amik minden napra mondanak egy igét, és írnak egy kis magyarázatot. Különböző egyházak évente nyomtatnak újat.
2012. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Először is: szabad akaratod van. Másodszor: Istent meg lehet kérdezni, hogy jó úton jársz-e, és válaszolni is fog, ha jól kérdezel. Harmadszor: Isten azért Isten, mert nincs számára lehetetlen - ha tehát tudja, hogy tiszta szívből követni szeretnéd a számodra kijelölt utat, akkor Ő mindent el fog követni, hogy kövesd is. (Ez tapasztalat.)
2012. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
A második válaszához még hozzátenném: Olvasd a Biblián kívül a Koránt, a Talmudot, a Bhagavad Gitát, a Zend Avestát, a Védákat, a Sziddhartát, a Tao Te Kinget és még lehetne sorolni. Légy nyitott szellemű és akkor nem kell aggódnod.
2012. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 homo ludensz ***** válasza:
89%
Ha segítesz a rászorulókon,lehajolsz az elesettekhez hogy felsegítsd de nem sorolom tovább. Olvass Jézus életéről és csak nyomokban próbálj úgy élni min Ő akkor biztosan jó úton jársz mert az az út Istennek kedves. Most ne valami prédikációnak fogd fel amit írtam csak leegyszerűsítve ez a lényege és válasz a kérdésedre.
2012. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Pietrosol ***** válasza:
89%

Első válaszom nem sikerült túl konstruktívra!


Személyes:A fent említettek olvasását,magam is jónak tartom!Emellett a meditáció sokat segít!Én a zsidó meditációt gyakoroltam,mert viszonylag egyszerű és nem kell kitüntetett időpont a gyakorláshoz!


Figyeld a gondolataidat és az érzelmeidet!Honnét jönnek,miből fakadnak és mi céljuk!

Ha valamiben bizonytalan vagy,tedd fel gyakran a kérdést:Mit kell tennem?

A válaszok,könnyen lehet hogy csak apró jelek lesznek,ezért"légy mindig nagyon éber"!

2012. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Az úthoz tartozók Jézus lábnyomában járnak, és úgy élnek ahogy Ő, persze nem teljesen, mert mi tökéletlenek vagyunk,ellenben vele, de igyekezni kell.


(1Péter 2:21) 21 Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.


nézzük meg, hogyan fordíthatjuk javunkra a példáját.


Jézus kiegyensúlyozott volt


Jézus megközelíthető volt. A Biblia melegszívű és barátságos emberként mutatja be őt. Nem volt mérges, amikor az emberek a gondjaikkal vagy fogas kérdéseikkel odamentek hozzá


Együtt érző és könyörületes volt. Jézus egyik legfőbb erénye az volt, hogy bele tudta képzelni magát mások helyzetébe, és segített is rajtuk


Jézus megértő és tisztán látó volt. Noha Jézus maga nem követett el hibát, soha nem várt másoktól tökéletességet, és nem éreztette azt velük, hogy ő jobb náluk. Ezenkívül mindig megértő volt.


Pártatlanul és tisztelettel bánt másokkal. Jézushoz különösen közel állt az egyik tanítványa, János, talán azért, mert hasonló volt az egyéniségük, és lehetséges, hogy rokonok voltak. Ennek ellenére Jézus soha nem volt részrehajló Jánossal, ugyanúgy bánt vele, mint ahogy a többi tanítvánnyal (János 13:23). Amikor János és a testvére, Jakab azt kérte Jézustól, hogy hadd legyen kiemelkedő helyük Isten Királyságában, Jézus így válaszolt nekik: „A jobbomhoz vagy a balomhoz való leülést . . . nem az én dolgom megadni” (Márk 10:35–40).


Kötelességtudó gyermek és testvér volt. Jézus nevelőapja, József feltehetően még Jézus fiatal korában meghalt. Nagyon valószínű, hogy Jézus mint a legidősebb gyermek támogatta az anyját és a testvéreit azzal, hogy ácsként dolgozott (Márk 6:3). Életének utolsó perceiben az egyik tanítványára, Jánosra bízta Máriát (János 19:26, 27).

2012. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Jézus igaz barát volt. Nagyszerű barátnak bizonyult. Miért mondhatjuk ezt? Nem utasította el a barátait csak azért, mert hibáztak, még akkor sem, ha többször is ugyanazt a hibát követték el. A tanítványai nem mindig viselkedtek úgy, ahogyan azt Jézus szerette volna. Ennek ellenére ő mindig a barátjuk maradt, hiszen a jó tulajdonságaikra összpontosított, és nem tulajdonított nekik rossz indítékot (Márk 9:33–35; Lukács 22:24–27).


Bátor és határozott volt. Jézus egyáltalán nem egy gyenge, tehetetlen ember volt, ahogyan őt néhány művész ábrázolta. Az evangéliumok erős, tettre kész férfiként mutatják be. Jézus kétszer is kiűzte a templomból a kereskedőket az állataikkal együtt (Márk 11:15–17; János 2:14–17). Amikor egy tömeg összesereglett, hogy letartóztassa „a názáreti Jézust”, ő bátran előlépett, hogy azonosítsa magát, és megvédje a tanítványait. Határozott hangon így szólt: „én vagyok az. Ha tehát engem kerestek, hagyjátok ezeket elmenni”


20 Jézus tisztában volt azzal, hogy nem lesz könnyű őt követni, mert ez olyan életút, amely kitartást kíván (János 15:20). Kész volt kitaposni az utat, tudva, hogy a példája erősíteni fog másokat (János 16:33). Igen, Jézus tökéletes példát mutatott a kitartás terén, mi azonban messze vagyunk a tökéletességtől. . Jézus másolandó „mintát” hagyott azáltal, ahogyan megbirkózott a próbákkal. Kitartó életútjának cselekedetei lábnyomokhoz hasonlíthatók. Tökéletesen nem tudjuk követni a „nyomdokait”, de „szorosan” igen.


Jézus soha nem engedte meg, hogy a megpróbáltatások és próbateljes körülmények elkeserítsék, eltérítsék, vagy megingassák hitében. Nekünk mint tanítványainak, szorosan kell követnünk kimagasló példáját (Máté 16:24).


5 A tökéletlenségen kívül Isten akaratának nem ismerése is megakadályozhat valakit abban, hogy Krisztus nyomdokában járjon. Ezért Pál arra intette az efézusi keresztényeket, hogy ’ne járjanak továbbra úgy, miként a nemzetek is járnak, gondolataik hiábavalóságában, mialatt a bennük levő tudatlanság miatt és a szívük érzéketlensége miatt szellemi sötétségben vannak és elidegenedtek az élettől, amely az Istené’ (Efézus 4:17, 18).

2012. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sághegyi Csaba ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű a válasz. Amit szeretsz csinálni, legyen az szakma, művészet, vagy valami hasznos kedvtelés, azt adta neked Isten, hogy használd. Én dobos vagyok, igyekszem az ő dicsőségére csinálni.
2012. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

Jézus az út .A Bibliában (Szentírásban)megtalálod Jézus tanítását.Ha befogadod Jézust teljes szívedből,a szent szellem utat mutat.És Imáiddal kérheted a segítségét.


(K.Gy)

2012. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!