Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem akkor milyen vallásom van?

Nekem akkor milyen vallásom van?

Figyelt kérdés

Elõször is kérek mindenkit, hogy ne nézze le a vallásomat, és ne írjon senki sértöt, hülyeséget, köszönöm!

Eredetileg keresztelve vagyok, Istenben hiszek. Viszont feltünt a Krisna vallás, amiben is egyet értek és a Budhaizmusbólis van amivel egyet értek. Keresztény: Istenben nagyon hiszek

Krisna: A vegetáriánizmussal nagyon egyet értek de itt jön a gond. A Bibliában Krisztus húst eszik, ami a Krisna vallásban "būn". Akkor st? Istenben hiszek de a Bibliában nem? Menjünk tovább. Ünneplem a karácsonyt, ami a Krisna vallásban nincs. Tovább... Nagyon tisztelem és hiszek a karmában. Hiszek a újraszületésben és a Nirvanában (Budhizmus)



2012. júl. 9. 04:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Vannak problémák:


Vegetarianizmus. Nem Bibliaellenes, a teremtésnél sem ettek az emberek húst, mivel Isten a maghozó növényeket adta eledelül "eredetileg". Megtalálhatsz keresztény gyülekezetet, kiknél szinte alapvető a vegetárius étkezés, ilyenek az adventisták.

Viszont, ahogy írtad is, nem Bibliai tanítás a húsmentes étkezés, de ha te így érzed magad jól, miért lenne ez probléma. Krisztus nem mondott olyat, hogy márpedig húst tessék enni.


Karácsony. Mint magad is tudod, a karácsony egy pogány ünnep átintegrálása a keresztény ünneppé. A Biblia nem tesz említést, még csak kiszámítható dátummal sem Krisztus születésének napjára. Mindenesetre nem télen született, ez szinte bizonyos. Magyarán a kereszténységnek (Krisztus követésnek) semmi köze a karácsony megünnepléséhez.


Újjászületés. A Biblia egész mondandójából világosan kitűnik, hogy egy ciklikus ujjászületés nincs és nem is volt. Sőt, egyértelmű kijelentés van ez ellen:

Zsid 9,27 "És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet"


Te szerintem az érzéseid után mész, és pillanatnyilag nem az érdekel téged, hogy mi lehet az igazság, és azt keresnéd. Pedig Krisztus egyértelmű kijelentést tett ezzel kapcsolatban:

Jn 4,24 Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.


Mellékesen az újjászületésnek az égvilágon semmi értelme, mivel egy percére sem emlékszem a feltételezett előző életemből, így okafogyott az egész. A Nirvána nem más, mint az elmúlás, a megsemmisülés. Ez tipikus ateista végkifejlet, attól, hogy adsz hozzá egy filozófiát, attól még nem változik a lényege.


Remélem nem bántottalak meg, de téged a hóbort vezet, nem az igazságra való törekvés. Kérj és adatik. Szerezz magadnak bizonyságot az igazságról. Higyj, és kapsz.

2012. júl. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Saját magad útját követed. Nincs ezzel van mindenki azt követi amit ő igaznak vél, de sok esetben el van már nevezve.
2012. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudjuk megmondani, milyen a vallásod, mert még te sem tudod. Olyan nincs, hogy egyszerre több vallás követője légy. Neked megtetszett ez-az több vallásból, és összegyúrtál magadnak egy nagy eszmei zűrzavart, amiben most te sem tudsz kiigazodni. Nem bántani akarlak, tényleg, de így nem lehet. Szerintem tanulmányozd a vallásokat nagyon alaposan, és a végén döntsd el, hogy melyikkel tudsz leginkább azonosulni.
2012. júl. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
A vallások csupán emberi erőfeszítések, amely által az ember el akar jutni Istenhez. Ha megérted azt, hogy ezek hiábavaló próbálkozások, nem fog érdekelni a vallásod megnevezése. Isten maga cselekedett és hajolt le az emberhez, eléggé nagy áldozatot hozott ahhoz, hogy elhiggyük: nem volt más megoldás, hogy megszabaduljunk a kárhozattól. Ha bármilyen vallás gyakorlása, bűn nélküli élet lehetséges lenne, akkor nem áldozta volna fel egyszülött fiát az emberiségért. Ha ezt elhiszed, akkor mindegy, hogy eszel húst vagy nem , ünnepled a karácsonyt vagy sem . Azzal viszont vigyázz, ne hozz létre önmagadban neked tetsző istenséget, olvasd inkább a Bibliát és Isten nem zárkózik el az őt keresők elől.
2012. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 HUNarcher válasza:
71%

Szia!

Minden vallás más ,mindegyikben vannak szabályok amelyek ütik a másik vallás szabályait ezáltal lesznek követői az egyik vallásnak mer nem tetszik neki a másik vallás szabályai.

A Keresztény vallás és a Buddhizmus teljes ellentét noha vannak hasonlóságok. Igazándiból a Karma a jó és rossz cselekedeteink következményén alapuló cselekmények sorozatán alapul . ez ugyanaz mint a való élet,pl: ha megversz valakit te leszel az akit megbüntetnek,vagy ha te önkéntesskedsz akkor azok akiknek segítesz meghálálják valamilyen módon.MINDENKI A SAJÁT SORSÁT IRÁNYÍTJA ! ezt jegyezd meg! Ha Budhista lennél azaz váltasz vallást ,az az egyetlen vallás ahol tisztelik a többi vallás ünnepeit . De a legegyszerűbb ateistának lenni mert az életben semmi nem fog korlátozni vallási szempontból. Én ateista vagyok de a Karma valós, ez tény ! Vegetáriánus bárki lehet nem kell ahhoz vallás.

2012. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szinkretizmusnak hívják. Azt jelenti, hogy kimazsolázod az egyes vallásokból, ami neked tetszik, és összeraksz valamit.

Nem sértésnek szánom, de ez így szerintem nem működik, így csak egy hiánypótló eszköz lesz a vallás. Inkább válassz egyet, de annak minden tanítását igyekezz követni szívvel-lélekkel.

2012. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Én sem vagyok teljesen "bibliai" keresztény, szerintem van reinkarnáció, hiszek a Szentháromságban, viszont kétlem, hogy YHVH lenne Isten (inkább UFO), ill. hiszek a Jézussal való személyes beszélgetésben és a jelen (utolsó idők) prófétáinak, és a Biblia szerintem Isten sugalmazására íródott, de CSAK JÉZUS EVANGÉLIUMAI Isten szava, a többi pontatlan, főleg az Ószövetség. Szerintem az apokrif iratok nagy része is jó és sugalmazott, bár a Nag Hammadi tekercseknél van egy kis fenntartásom. Hiszek a karizmákban is. Talán legjobban az Esszénus vallás áll hozzám közel, meg az Őskereszténység. Ajánlom Dombi Feri bácsi médiumi beszélgetéseit Jézussal, a HANG könyveket.
2012. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó úton jársz. Manapság a vallások erőszakossá és öntörvényűvé váltak, aki nem az adott felekezethez tartozik, az csak a sátán szolgája lehet... Épp most szakadt fel belőlem a röhögés, amint egy egyszerű és általános valláskultúra-kérdésnél az illető rögtön meg akarta téríteni fenyegetéssel a kérdezőt. Na ez biztosan nagyon helyes és jó. Hasonló, mint a minap a meleg srác, aki nem tudja elfogadni a homofóbokat, de veri a mellét, hogy őt igenis fogadják el. (politika kategória).

Értelmes ember ki tudja szűrni a jót bármelyik vallásból, hiszen mindben van olyan, ami jó, ugyanúgy rossz is. Az igazságra mutogatóktól pedig még soha nem kaptam értelmes érvelést, és ez csaknem kizárólag a keresztényekre jellemző. Senki nem tiltja meg, hogy a saját vallásod szerint élj, hiszen eleve mindenek ugyan az lenne a lényege, de sajnálatos módon, egy-két keleti vallástól eltekintve mindegyik csak a pénz körül mozog. Pl. nálam addig a pápa nem lesz SOHA hiteles ember, amíg aranytrónon ül és páncélozott kerekessel jár-kel. De ez csak egy példa.

Egy valamire viszont bármely vallásban ráakadhatsz: mindig azt kapod vissza amit adsz. Annyi különbséggel, hogy egyes vallások ezt életekre kivetítve kezelik.

2012. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Alapítunk új vallást? Katoli-krisna-buddhizmus. Jól hangzik, nem?

Behülyítjük vele a hiszékeny, hülye embereket (Nem akarok ujjal mutogatni, de amerikaiakra gondoltam elsősorban), és milliomosok leszünk. Na? Na??? Mit szólsz?

2012. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 feketepeter ***** válasza:
60%

Kedves kérdező!


Neked nincs vallásod, hanem csak egy kiforratlan világnézeted. Ez nem rossz és nem jó, mert én azt vallom, hogy mindenki abban higgyen, ami őrajta és másokon segíteni tud.


A vallások alapja kiforrott filozófiai rendszer, amely azért jött létre, hogy segítsen választ keresni olyan alapvető kérdésekre, mint pl.: ki vagyok én? honnan jöttem, hová megyek, miért vagyok itt? hogyan léteznek a dolgok? mi a rossz és mi a jó? stb.

Szerintem a vallások felé ezek felől a kérdések felől érdemes közelíteni, és megnézni, hogy melyik mit mond, és melyik tud neked segíteni, vagy melyik vallás válaszait tudod legjobban elfogadni. Amiket leírtál, vallási külsőségek: ünnepek, húsevés, milyen ruhákat hordasz. Ezek szorosan véve nem tartoznak a vallásokhoz.

2012. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!