Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egyszerre két vallásom?

Lehet egyszerre két vallásom?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, de nagyon érdekel a Wicca vallás is, ahol egy Urat és egy Úrnőt kell tisztelni. Most mit csináljak?
2012. márc. 24. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Érdekel...

Az miért baj?

Egyszerre két ellentettes dolgot vallani pedig elég nehéz lehet xDDD

Ha egymásnak nem mondanak ellent, akkor meg tök mindegy.

2012. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs mit mondani, az első jól megfogalmazta.
2012. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha megy a duplagondol (az igazi keresztényeknek megy), akkor lehet.

[link]

2012. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Esetleg még akkor is lehet, ha ez a helyzet:

[link]


u.i.

Állításom: Hazudok!

Kérdés: Most hazudok vagy nem hazudok?

2012. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Keresztény szempontból biztos nem mivel a te istened a egyetlen ott nincs nő. Amúgy se logikus mivel a vallás lényege,hogy megtaláld az igazságot. És abból csak egy van. Ez nem suli klub ahova szabadon léphetsz be/ki, vagy egyszerre többe.
2012. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Egy embernek két vallása nemlehet, ez olyan, mintha egyszerre akarnál hideg, és meleg vízben fürdeni.

El sem tudom képzelni, hogyan lehetsz egyszerre egyistenhitű, és többistenhitű.

Az, hogy valami érdekel, nem jelenti azt, hogy az a dolog a meggyőződésem is, mert egy vallást akkor választ az ember, ha teljes szívéből úgy érzi, hogy ez a vallás számára az igaz út. Egy könyv is lehet érdekes, a politika is nagyon érdekelhet, a történelem is érdekelhet, egy vallás mellett azonban el is kell köteleződni, ez nem olyan, mint amikor érdekel a történelem, vagy a politika. Mert hiába érdekel egy vallás, ha nem tudsz mellette elkötelezni, akkor az a vallás nemlehet a te vallásod.

Engem mostanábannagyon érdekel a hindúizmus, meg úgy összességében az indiai kultúra, de ez nemjelenti azt, hogy én hindúvá szeretnék válni, mert ez nekem egyszerűen nem menne, mert annyira szokatlan számomra ez a gondolkodásmód, már túl idős vagyok ahhoz, hogy ilyen drasztikus változáson menjek keresztül. Ha tizennégy évesen ismerem meg a hindúizmust, akkor persze más lenne a helyzet, de így közel harminc évesen már nem menne. Ettől függetlenül sokat olvasok a hindúizmusról,és Indiáról, és el vagyok ragadtatva az indiai kultúrától, és ilyenkor fantasztikusan érzem magam, de ennyi, és semmi több.

Neked azt javaslom, hogy döntsd el, hogy mit akarsz,és azt a vallást válaszd, ami a szívedhez legközelebb áll. Úgyis dönteni fogsz egyszer, mert ha ez nem megy, akkor egy idő után kialakulhat nálad egy tudathasadásos állapot, ami ha bekövetkezik, régen rosz, és orvoshoz kell vele fordulni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem szolgálhatsz 2 úrnak!Az mondta az Élő Isten.

Vizsgáld meg mind a 2 öt,hogy melyiknek van több igazság alapja és,hogy melyik tett érted többet.

Ki halt meg érted a kereszten hogy örök életed legyen.

Nagyon meg szomorítottál ezzel a kérdéssel fáj nekem ha egy ember rá talál Istenre és el áll tőle de ez a kérdés azt bizonyítja hogy nem is álltál hozzá közel mert akkor nem kérdezted volna ezt:(.De írok neked privit és ha van kedved fel veszel msn re és beszélhetnénk erről komolyan.

Imádkozom érted,hogy találj az Élő Istenhez és az Ő fiához

Jézus Krisztushoz.

2012. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Napirai: Nagyon sokat mondtál és sokat segítettél a válaszoddal. Rájöttem mit akarok. Kőkemény keresztény, attól még olvasgatok a Wiccákról meg ilyesmik. Tényleg nagyon köszönöm!

7/7: Igazad van és se tudom, hogy jutott eszembe ez, lehet, hpgy csak bizonyosságot akartam szerezni vagy más véleményét is hallani. Neked is köszönöm.

2012. márc. 24. 22:30
 9/16 A kérdező kommentje:
bocs, nem 7/7-hez, hanem az utolsó válaszadónak.
2012. márc. 24. 22:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Az elején hozzászólók(már bocs) de hülyeséget írtak!!

A kereszténység lényege pont az hogy tiltott a más Istenek és bálványok imádata!!


De nem értelek. Most vagy Istenben hiszel és a keresztény tanításokban vagy a Wicca-ban!


Egyébként mondanám hogy válassz egyet a kettő közül de te nem vagy igazi vallásos ember mert akkor fel sem merülne benned a kérdés.

Te inkább csak olyan koca-hívő vagy akit érdekel a spiritualizmus és a hangulata és a kiváncsisága alapján választ egy pillanatnyi kedvenc vallást... Magyarán Te(!!) akár mindkettőnek lehetsz a híve mert úgysem veszed komolyan a vallást...

2012. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!