Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez milyen "vallás", ha egyálta...

Ez milyen "vallás", ha egyáltalán lehet annak nevezni? Milyen a "vallásom"?

Figyelt kérdés
Van egy dolgozat, amiben le kell írni mindenkinek, miben hisz. Leginkább két csoport van, az egyik a keresztények csoportja, a másik pedig az ateistáké. Nos, én egyikhez sem érzem magam közel. Meg vagyok keresztelve (kiskoromban erről nem dönthettem ugye), de valamiért világ életemben hidegen hagyott a kereszténység, nem akarok senkit megbántani ezzel, de hülyeségnek tartom, legalábbis amiket eddig hallottam róla, meg tapasztaltam. Az én "hitem" a következő. Én olyan dolgokban hiszek, mint pl. a folyók, az erdők, a hegyek, tavak, szél stb. De nem tudom ennek mi a neve. Amikor ilyen helyen járok, magamban mindig beszélek "hozzájuk", és tök jól érzem magam, nagyon jó érzés. Olyan mintha végteleneül nyugodt lennék, és akármi is lesz, a vége úgyis jó lesz. Ez milyen vallás, ha lehet annak nevezni?
2011. aug. 6. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

> Ez milyen vallás, ha lehet annak nevezni?

Én nem nevezném annak.

Hacsak nem mutatsz be áldozatot folyóistennek aki cserébe nem viszi el a házadat.

Ajánlott olvasmány:

[link]

2011. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem szoktam tartani semmilyen szertartást :)
2011. aug. 6. 14:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Panteista jellegű. :))


Assissi Szent Ferenc Naphimnusza

[link]

Naptestvér, Holdnővér /Donovan

http://www.youtube.com/watch?v=szEFgRUhmkU&feature=related

2011. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ajánlom Assisi Szent Ferenc virágoskertjét -legendáit a Fioretti - t Szt Ferenc beszélt az állatokkal, a természettel, mint te tiszta szívű Kérdező.

[link]

A gubbiói farkas- (21.-es)

- Gyere ide, Farkas testvér, Krisztus nevében parancsolom, hogy se engem, se másokat ne bántsál.


Giotto: Assisi Szent Ferenc a madaraknak prédikál

[link]

2011. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Napimado vagy. Viccet felreteve, ird le a dolgozatba, hogy nem tartozol bele, nem hiszel egyik vallasban vagy szektaban, hanem termeszet szereto vagy. )Ami nem vallas, hanem eszmeny.)
2011. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
ateista vagy.
2011. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Lebannen ***** válasza:
83%

Szerintem ilyen dolgozatot íratni törvénytelen.

A vallása mindenkinek magánügye.

2011. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a dolgozat nem arrol szol, hogy milyen vallasuak a tanulok, hanem hogy miben hisznek, ha hisznek. Meg a "kommunizmusban" sem kerdezte senki, hogy ki milyen vallasu. Azt igen, hogy mennyit keresnek:)
2011. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Lebannen - FromOz 1 : 0 :))


A kérdésben a vallásra, a magyarázatban a hitre kérdezett rá a kérdező. A kettő pedig általában elég közel áll egymáshoz, legalábbis a közgondolkodásban valahogy ugyanannak tartják a két fogalmat... :)


Volt valami olyasmi régebben a Közoktatási törvényben, hogy a tanuló nem kényszeríthető arra, hogy megmondja, milyen vallású. Most ezt nem találtam, lehet, hogy megváltozott.

A tanuló jogai között szerepel viszont, hogy:

"h) vallási, világnézeti vagy más meggyőződését, nemzeti vagy etnikai önazonosságát tiszteletben tartsák, és azt kifejezésre juttassa, (...)"

Csakhogy e joggal való élés nem mindig tanácsos; ezért nem is gondolom, hogy kötelezni lehetne bárkit is ilyen dolgozat megírására.

Közvetlen környezetemben volt erről negatív tapasztalat: némelyik tanár másképp bánik egy-egy tanulóval, miután megtudja róla, hogy hívő. :(((

Bizonyítani meg nagyon nehéz lenne a diszkriminációt...


Am. normális iskolákban nem adnak szünetekre házi feladatot: sem házi dolgozatot, sem kötelező olvasmányt, sem egyebeket. Azt nem tudom, jogszabály tiltja-e, de az iskolák pedagógiai programjában többnyire benne szokott lenni ez a rendelkezés.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: Ez nem vallás igazából szerintem; de ha mindenképp valami meghatározást akarsz, akkor az előző válaszokban említettek mellé még írhatod az animizmust is. :))

2011. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vree ***** válasza:

Szerintem is panteizmus, most lehet vitázni hogy melyik vállfaja, de az. Érdekes, hogy mostanában volt róla vita, hogy a panteizmus alapvetően teista (isten-hívő) vagy ateista-e. Igazából mindkettő lehet, vagy inkább egyik sem. :)


Lényegében a panteizmus azt jelenti, hogy a természetbe vetett hit, az hogy a természetfeletti spirituális dolgok és a minket körülvevő világ nem válik ketté, hanem azonosak, és hogy a világ megismerésével lehet a hithez is a legkönnyebben eljutni. Ez azt jelenti, hogy a panteizmus nem is feltétlenül teista (teizmus = isten(ek)ben való hit), de nem is teljesen naturalista mint általában az ateizmus (naturalizmus = az az állítás hogy a világ a természeti törvények miatt viselkedik úgy, ahogy, nincs benne része a természetfelettinek).

2011. aug. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!