Ez milyen "vallás", ha egyáltalán lehet annak nevezni? Milyen a "vallásom"?
> Ez milyen vallás, ha lehet annak nevezni?
Én nem nevezném annak.
Hacsak nem mutatsz be áldozatot folyóistennek aki cserébe nem viszi el a házadat.
Ajánlott olvasmány:
Panteista jellegű. :))
Assissi Szent Ferenc Naphimnusza
Naptestvér, Holdnővér /Donovan
ajánlom Assisi Szent Ferenc virágoskertjét -legendáit a Fioretti - t Szt Ferenc beszélt az állatokkal, a természettel, mint te tiszta szívű Kérdező.
A gubbiói farkas- (21.-es)
- Gyere ide, Farkas testvér, Krisztus nevében parancsolom, hogy se engem, se másokat ne bántsál.
Giotto: Assisi Szent Ferenc a madaraknak prédikál
Szerintem ilyen dolgozatot íratni törvénytelen.
A vallása mindenkinek magánügye.
Szerintem Lebannen - FromOz 1 : 0 :))
A kérdésben a vallásra, a magyarázatban a hitre kérdezett rá a kérdező. A kettő pedig általában elég közel áll egymáshoz, legalábbis a közgondolkodásban valahogy ugyanannak tartják a két fogalmat... :)
Volt valami olyasmi régebben a Közoktatási törvényben, hogy a tanuló nem kényszeríthető arra, hogy megmondja, milyen vallású. Most ezt nem találtam, lehet, hogy megváltozott.
A tanuló jogai között szerepel viszont, hogy:
"h) vallási, világnézeti vagy más meggyőződését, nemzeti vagy etnikai önazonosságát tiszteletben tartsák, és azt kifejezésre juttassa, (...)"
Csakhogy e joggal való élés nem mindig tanácsos; ezért nem is gondolom, hogy kötelezni lehetne bárkit is ilyen dolgozat megírására.
Közvetlen környezetemben volt erről negatív tapasztalat: némelyik tanár másképp bánik egy-egy tanulóval, miután megtudja róla, hogy hívő. :(((
Bizonyítani meg nagyon nehéz lenne a diszkriminációt...
Am. normális iskolákban nem adnak szünetekre házi feladatot: sem házi dolgozatot, sem kötelező olvasmányt, sem egyebeket. Azt nem tudom, jogszabály tiltja-e, de az iskolák pedagógiai programjában többnyire benne szokott lenni ez a rendelkezés.
És hogy a kérdésre is válaszoljak: Ez nem vallás igazából szerintem; de ha mindenképp valami meghatározást akarsz, akkor az előző válaszokban említettek mellé még írhatod az animizmust is. :))
Szerintem is panteizmus, most lehet vitázni hogy melyik vállfaja, de az. Érdekes, hogy mostanában volt róla vita, hogy a panteizmus alapvetően teista (isten-hívő) vagy ateista-e. Igazából mindkettő lehet, vagy inkább egyik sem. :)
Lényegében a panteizmus azt jelenti, hogy a természetbe vetett hit, az hogy a természetfeletti spirituális dolgok és a minket körülvevő világ nem válik ketté, hanem azonosak, és hogy a világ megismerésével lehet a hithez is a legkönnyebben eljutni. Ez azt jelenti, hogy a panteizmus nem is feltétlenül teista (teizmus = isten(ek)ben való hit), de nem is teljesen naturalista mint általában az ateizmus (naturalizmus = az az állítás hogy a világ a természeti törvények miatt viselkedik úgy, ahogy, nincs benne része a természetfelettinek).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!