Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egyszerre két vallásom?

Lehet egyszerre két vallásom?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, de nagyon érdekel a Wicca vallás is, ahol egy Urat és egy Úrnőt kell tisztelni. Most mit csináljak?
2012. márc. 24. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%

6/9 vagyok hát ennek nagyon örülök:)Én is voltam már hasonló helyzetben megértelek téged.De egy vallás sem találtam ami olyan lenne mint a Kereszténység.

Ha lesz kedved nézd meg bele ebbe az oldalba és sok mindenre választ kapsz.


[link]

2012. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nézőpont kérdése. Úgy is tekinthetsz a Wiccában megjelenő istenekre, mint az egyetlen (keresztény) Isten két különböző aspektusára. Így már nem is zárja ki egymást a kettő.:)

A a pogány vallásokat, főleg az ókoriakat az emberek teljesen félreértik. Nem több különböző istent tiszteltek, hanem az egyetlen végtelen istenség különböző aspektusait. Bár konkrétan a wiccát nem ismerem, de általánosságban elmondható ez az összes vallásról amiben több isten szerepel.

2012. márc. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A kereszténység mellett ismerd meg,gyakorold a Wicca vallást,vagy bármilyen más vallást,filozófiát,amit akarsz,így bővülni fog a látóköröd,és ebből később hasznos következtetéseket,meglátásokat vonhatsz majd le.
2012. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vallásból egy is sok.

Amúgy így megalkotod a személyes szinkretista vallásodat, ami egy kereszténynek nyilván nem tetszik, de ez a te magánügyed.

2012. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ajánlom szíves figyelmedbe az alábbi kérdést, úgyis csak ugyanazt tudnám leírni, mint ott:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A belinkelt honlapok közül az egyik már nem működik, helyette a Csűrcsavar levelei c. könyvet itt olvashatod:


*****


Egy másik válaszoló linkjét is kipróbáltam, az műxik rendesen. :)


GBU



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Mulder614 ***** válasza:

3 Egyesek, akik azt gondolják, hogy minden vallásban van valami jó, szűklátókörűnek tartják azt a véleményt, miszerint Isten − bármely valláshoz tartozók legyenek is − a legtöbb embert nem fogadja el. Jézusnak azonban, aki ismerte és visszatükrözte Atyja gondolkodásmódját, más volt a nézete (János 1:18; 8:28, 29). Egyikünk sem vádolhatná komolyan az Isten Fiát azzal, hogy szűklátókörű. Figyeld meg, mit mondott a Hegyi Beszédben:


„Menjetek át a szűk kapun, mert széles és tágas az út, amely pusztulásba visz és sokan járnak azon, viszont szűk a kapu és keskeny az út, amely az életbe visz és kevesen találják meg azt” (Máté 7:13, 14).


Jézus elítélte azokat a szokásokat és tanításokat, amelyek ellentétben álltak Isten Szavával. Miért? Mert tudta, hogy az Ördög a vallásokat használja fel az emberek félrevezetésére (2Korinthus 4:4). Sátán eszköze a csábító köntösbe öltöztetett hamisság

Azt mondta tanítványainak: „Ezáltal mindenki megismeri, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34, 35). A legtöbb egyház beszél a szeretet kinyilvánításáról, de valóban felszólítják-e híveiket arra, hogy a Jézuséhoz hasonló szeretetet nyilvánítsanak ki?

2012. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!