Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek én is zsidó vallású?

Lehetek én is zsidó vallású?

Figyelt kérdés

számomra ez a legszimpatikusabb vallás, de nem tudom hogy én lehetek-e ilyen vallású.

apukám szerint mindenki abban hisz, amiben akar, így nem lenne probléma.

vannak zsidó ismerőseim, tudom, hogy nem tartanak karácsonyt (ezt mondjuk nem is szeretem/szoktam tartani)


van köztetek zsidó vallású, akit lehetne ilyesmikről faggatni? vagy nagyon zárt közösség?

15L


2012. júl. 7. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lehetsz , persze.


Vannak zsinagógák Magyarországon.

A rabbinál érdeklődj de figyelj ,3x fog visszautasítani.4. kérésedre belemegy a kiképzésedbe.

2012. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
ne mondj le a rántott karajról, nem éri meg
2012. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de olvastam olyat is, hogy csak 18 év felett lehet betérni
2012. júl. 7. 13:59
 4/14 A kérdező kommentje:
nem szoktam túl sok húst enni :)
2012. júl. 7. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit jobban olvass utána a dolgoknak, mert abból, hogy azt mondod, tudod, hogy nem tartanak karácsonyt, nekem úgy tűnik, nem igazán érted, hogy miről is van szó. Mármint ez egy annyira lényegtelen elem... Természetes, hogy a zsidó vallásban más ünnepek vannak (meg minden más vallásnak is megvannak a saját ünnepei), de vajon ezeket az ünnepeket ismered? Tudod, hogy melyik ünnep miről szól?

Persze nyugodtan felkereshetsz egy rabbit ezzel kapcsolatban, de addig nem érdemes, amíg nem olvastál utána legalább az alapvető dolgoknak a zsidó vallással kapcsolatban.

Ajánlanék neked két könyvet:

[link]

és

[link]

Könyvtárakban is megtalálod őket, de még sok mást is ebben a témában. Érdemes rá időt szánni.


Ja, és ezt is olvasd el: [link]



Azt viszont nem tudom hova tenni, hogy valamelyik előttem választ adó azt írta, hogy mondj le a rántott dolgokról :) Nem tudom, ti hogy rántjátok a húst, de mifelénk liszt-->tojás-->morzsa Nincs benne tej sehol. Más kérdés, ehhez a művelethez kóser húsra van szükség, különben már tök mindegy, mit csinálsz vele :)

2012. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

gondolom a disznóhúsra értette.

hanuka, tudooom :D

2012. júl. 7. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvben betérhetsz, de arra készülj fel, hogy soha nem ismernek el teljes értékű zsidónak. Mindig lebecsülésben és megkülönböztetésben lesz részed. A zsidósághoz tartozni ugyanis nem vallási, hanem leszármazási, genetikai kérdés.
2012. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, hülye vagyok, már nem tudok olvasni :D Úgy olvastam, hogy rántott kajáról, de most nézem, hogy eredetileg az volt, hogy rántott karajról :D
2012. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaz, hogy nagyon fontosnak tartják a leszármazást. abban, hogy lenézőek az áttértekkel azt nem tudom.
2012. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olvass betért zsidókkal készült interjúkat. A zsidónak születettek ezt az el-nem-fogadást természetesen soha nem fogják elismerni (a lepontozás már menetrendszerűen be is következett).
2012. júl. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!