Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek-e zsidó saját elhatáro...

Lehetek-e zsidó saját elhatározásomra?

Figyelt kérdés
Nem vallásos családban élek (kivéve a nagymamám,ő katolikus).Az iskolában pár éve tanultuk a Bibliát, egyátalán nem értek egyet a keresztényekkel.Mondtam apukámnak,hogy szeretnék zsidó lenni (mert meg vagyok keresztelve ),de ő azt mondta,hogy annak születni kell.Tetszenek a szokásaik,a zenéjük és a hitük is.
2010. júl. 5. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
felveheted a zsidó vallást! úgy tudom, ehhez először fel kell keresned egy rabbit és ő megmondja mit kell tenned. de sokat kell tanulnod a zsidó tanokról! sok sikert:)
2010. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
a noahita tv-ek alapján lehetséges, de elég göröngyös az út, nem hinném hogy megérné.
2010. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
bucsuzz el viszont akk a fitymádtólXD neharagudj am, de sztem ez hülyeség, mindenki olyan vallásu maradjon aminek születik, nekem ez a véleményem.
2010. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

megtanulni azt a többezer szabályt, zsinagógához közel, 1 mérföldön belülre kéne költöznöd. nem éri meg felnőtt korban.

ha szabad megkérdeznem:a keresztényekkel mi a bajod, hogy nem értesz velük egyet?

2010. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy lehetsz. A zsidóság egy vallás, nem pedig nemzetiség.
2010. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

lehetsz. de ne kerj segítseget senkitol.

lehetsz.szereted a zsidokat_,-.-ű-á---,-.-

2010. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel veheted a zsidó vallást, de apádnak igaza van. Zsidónak születni kell.
2010. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
a vallás felvehető, a származás nem
2010. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, felveheted persze, engem is nagyon érdekel a kultúrájuk, vallásuk és szokásaik, de azt tudnod kell, hogy a szemükben sosem leszel igazi zsidó, sokadrangú maradsz (azért sokad-, mert még a zsidókon belül is megvan a származás szerinti hierarchia, tehát pl. valaki askenázi, orosz vagy szefárd stb.). ilyen szempontból tehát apukádnak igaza volt, zsidónak születni kell, mégpedig ha anyukád zsidó, akkor te is az vagy. és az előttem szólónak csak félig van igaza, nem csak vallás, hiszen vannak olyan zsidók, akik magasról tojnak a vallásra, de attól ők még örökre zsidók maradnak a származásuk miatt, mivel az anyjuk zsidó.

hát kb. ennyi, szóval gondold meg tényleg, menj el zsinagógába, rabbihoz és tájékozódj.

2010. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szóval 23:09-re gondoltam, hogy félig van igaza, de azóta többen írtak. :)
2010. júl. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!