Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha át akarok térni a zsidó...

Ha át akarok térni a zsidó vallásra mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Betért zsidók tapasztalataira is nyitott vagyok. Köszönöm. :)

2012. jún. 26. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel kell keresned egy rabbit és közölnöd vele szándékod.
2012. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! De ezt tudom, én arra lennék kíváncsi azután mi lesz.. ezért is írtam, hogy betért zsidók tapasztalataira is nyitott vagyok. :)
2012. jún. 27. 22:17
 3/9 mustafa33 ***** válasza:
Először is vár rád a circumcisio. De azt nem kerülnéd el akkor sem, ha iszlámra konvertálsz.
2012. jún. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseknél miért abból indul ki mindenki, hogy fiú a kérdező? :)
2012. jún. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg fiú vagyok. :)
2012. júl. 1. 15:45
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
Azért ilyen szigorú cenzúra, mint itt van a szociban sem volt.
2012. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz?
2012. júl. 1. 23:16
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
A szerintem ártalmatlan válaszomról amit kidobtak.
2012. júl. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hazardteam ***** válasza:

Én egy MAC kérdéshez írtam tüök általánosságokat (dícsértem) és szó nélkül törölték, még a kérdező is felháborodott.


Az első lépés az, hogy elmész a rabbihoz, ez okés, de utána vagy 3-4x lebeszél, elküld és "megakadályoz" hogy lássa mennyire vagy elszánt. ez lehet félév, egy év is, egyén és rabbi függő, mert "a zsidó vallás nem térítő vallás". Utána oktatás következik, tóra-talmud és hagyományok, meg étkezési szokások elsajátítása/átállás, 2 mosogató, 2 garnitúra edény és evőeszköz készlet stb. Ha minden jól megy, akkor úgy kb. 3.5 év múltán felveheted, de sosem leszel "teljesen zsidó" (értsd jól, nem rosszhiszeműen értem) viszont "zsidóbbnak kell lenned, mint az igazi zsidók". Egyébként ezektől függetlenül nagyon kedvesek/készségesek legalábbis amiket én tapasztaltam azok alapján kijelenthetem. De a történelmük megtanította őket arra, hogy akárkit egy szóra ne engedjenek be maguk közé, meg még sok más oka is van. Franciaországban, meg itt ott vannak amolyan "neoliberális" irányzatot követő rabbik, akik két kézzel szórják a betérést, de őket általában véve nem nagyon favorizálja, vagy ismeri el egyik közösség sem. Ha Izraelben élsz, akkor is más a felállás, valamiért ott (helyben) már azért könnyebben megy, mint itt askenázihonban. De ezt csak úgy hallottam, amúgy meg nincsen mindenkire általánosan érvényes "sablon"

2012. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!