Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A farizeusok, a mostani zsidó...

A farizeusok, a mostani zsidó nép, akik nem ismerik el Jézust Messiásnak?

Figyelt kérdés
…még mindig várják a messiást.

2012. jún. 25. 08:19
 1/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Egy részük!Az a klérus,amely annak idején szétdarabolta az egyben megtestesülő hagyományt!

2012. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Nem, a farizeusok egy ókori, szigorú vallási elveket valló zsidó párt volt, akik az un. második Jeruzsálemi templom idején működtek ie. 536 és isz. 70 között. Ők az életüket azáltal kívánták Istennek szentelni, hogy az előírásokat szigorúan megtartották, és szigorú vallási elveket vallottak.


A Jeruzsálemi Templom pusztulása után az első századokban belőlük alakult ki a judaizmus legelterjedtebb, rabbinikus változata. Sem a farizeusok Jézus Krisztus életében, sem a judaisták ma nem fogadják el Jézus Krisztus messiás voltát.


Üdv. Péter

2012. jún. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Manapság a farizeusokhoz hasonlóak azok az egyházi és laikus személyek akik pontosan betartják a vallási előírásokat, de közben álszent módon kibúvókat keresnek és valójában nem Istent szolgálják.
2012. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hazardteam ***** válasza:
100%

Hát én voltam orthodox zsidóknál, beszélgettem rabbival és a tanítványaival is, nem sok közöset láttam a farizeusok és a mostani orthodoxok között. Neológokat is ismerem, ők meg aztán pláne nem. A farizeusok rendkívül támadóak és törvénykezőek voltak. A mai orthodox, hithű zsidók nem akarják rád erőszakolni a törvényeiket, vagy a híveikre. Ha nem tetszik, haladhatsz, őket annyira nem hatja meg, sőt, neked kell akarni, ha rést akarsz venni abban, amit csinálnak. A farizeusok ezzel ellentétben mindenkit és mindent ellenőrzésük alatt akartak tartani, de közben kettős mércével mérték az igazságot és maguknak sok mindent, másoknak semit nem néztek el. Jézus beszél a mellét döngető farizeusról, aki így ad "hálát" Istennek: "köszönöm, hogy nem vagyok olyan, mint ez a hitvány vámszedő" (vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan bocs) ez tök jellemző. Vagy amikor Jézus mondja, hogy elvesznek a részletekben, megdézsmálják a kaprot, meg állandóan mossák az ágyukat, eszközeiket, hogy ne legyenek "tisztátalanok" de közben elhagyják azokat, amik a ,törvényben nehezek, az ítéletet, igazságot és hűséget.


Ezt most találtam, jól jellemzi ezt a magatartást:


"de az ő cselekedeteik szerint ne cselekedjetek. Mert ők mondják, de nem cselekszik. Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjokkal sem akarják azokat illetni. Minden ő dolgaikat pedig csak azért cselekszik, hogy lássák őket az emberek: mert megszélesítik az ő homlokszíjjaikat; és megnagyobbítják az ő köntöseik peremét; És szeretik a lakomákon a főhelyet, és a gyülekezetekben az elölűlést. És a piaczokon való köszöntéseket, és hogy az emberek így hívják őket: Mester, Mester!"


Semmi köze a "zsidó néphez". Különben sincs olyan hogy "A!!" zsidó. Köztük is van mindenféle, ugyanúgy, mint ha körülnézel a környezetedben, a magyarok között. Ismerek izraelieket, a többségük pl. letojja az egész vallást, max "hagyománytiszteletből" tartják meg az ünnepeket (meg mert leáll a közlekedés és minden államilag)


Manapság a "farizeus" egy képmutató, beképzelt, másokat lenéző, önmagának egyedül üdvözítő, kitüntetett szerepet tulajdonító elitcsorda magatartást jelent, amely elvesz a részletekben, hogy a külsőségekkel levegye a lábukról az embereket, de közben belül rohad és esze ágában nincs őszintéán Istent követni, a tanításait megtartani. Aztán mondj ellent (nekik!) egyből megkapod, hogy Istenkáromló vagy. K9zben csak az Ő véleményüket kérdőjelezted meg. Szóval zéró tolerancia, külsőségek erőltetése, miközben a belső rohad és a lényeg elvész. Semmi közük a mai zsidókhoz,. bár biztos vannak közöttük is ilyen emberek. Ahogy minden népcsoportban, talán még az eszkimók között is:D

2012. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!