Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia miért tanítja azt,...

A Biblia miért tanítja azt, hogy a nők alsóbbrendűek?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak a régi világnak volt a gondolkodásmódja? Viszont ha ezt beleírták, akkor miért mondják, hogy a Szent Könyv egyetemes igazságokat tanít, mikor ez nem is igaz?

18/L



2012. júl. 1. 13:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%
Ádám talán bűnért lett Éváért, amiképpen Krisztus érettünk. Ez nincs benne a Bibliába, de szinte csak így van értelme.
2012. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
44%
A Bibliában gyakran látható az akkori kultúra, ahol a nő alacsonyabb rendűnek számított. Isten azonban nem mondja ezt. Isten segítőtársnak adta a nőt a férfi MELLÉ. És a férfinak megparancsolta, hogy szeresse. Ugyan az újszövetség a feleségeknek engedelmességet parancsol, de ugyanakkor a férjeknek olyan szeretetet az asszony felé, ami az életét is feláldozza, ha kell. Menyasszonyommal ez nálunk jól működik.
2012. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
36%
22. jó kompromisszum, egyezzünk meg ebben....:)
2012. júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 mustafa33 ***** válasza:
Hát a ti cenzúrátok mellet a szociban kutyafüle volt.
2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
50%

azért én továbbra is kíváncsi lennék, hogy hol is ír az Ószövetség a nők alsóbbrendűségéről, ha már az eddigi egyetlen példának felhozott részlet is az Ószövetségből való volt.


Ja, és egyébként tényleg csak kíváncsiságból az is érdekelne, hogy a 20as választ, amiben megjegyeztem, hogy az az idézet Újszövetségi, az milyen indokok alapján is lett lepontozva

2012. júl. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván nincs így szó szerint leírva"...az nők márpedig alávalóbbak az férfinál, mondá az Úr az ő becses szájával, vala....". Az egészből viszont lejön a férfiak felsőbbrendűsége. Na és nem csak az Ószövetségben, csak ott még intenzívebben.
2012. júl. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
36%
Különben is, bármit idéznék, addig csűrnéd-csavarnád, míg bebizonyítanád magadnak, hogy nem arról szól, meg nem úgy kell érteni, ilyen felesleges játékba nem megyek bele.
2012. júl. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
46%

Na, azért mégis egy apróságot:

"Meghagyta, hogy a nép telepedjék le a fűre, aztán fogta az öt kenyeret és a két halat, föltekintett az égre és megáldotta azokat. Majd megtörte a kenyereket és tanítványainak adta, a tanítványok pedig a népnek.

Ettek mindnyájan és jóllaktak. A kenyérmaradékból még tizenkét kosarat szedtek össze.

Az asszonyokon és gyermekeken kívül mintegy ötezer férfi evett."

Hányan ettek abból az öt halból és kenyérből, ez ugye nem elvont filozófiai kérdés. Ötezren ettek belőle, írja a Biblia. Ja és még nők meg gyerekek is.

/nem megdönthetetlen bizonyítékként idéztem, csak egy morzsányi utalásképpen/

Na, tessék, lehet kiforgatni....:)

2012. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
8%

Ui.

Vegyük már úgy hogy Károli fordításban idéztem, az jobb ide nekem....:)

"21

Akik pedig ettek vala, mintegy ötezeren valának férfiak, asszonyokon és gyermekeken kívül."

2012. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
ez kezd vicces lenni: ez meg Máté evangéliuma, továbbra is Újszövetség...
2012. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!