Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz azokkal akik nem a...

Mi lesz azokkal akik nem a keresztény istenben hisznek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 12:30
1 2
 11/19 Hoffman József ***** válasza:
49%

"Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kívül nincs Isten!" (Ézsaiás 45:5)



"mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül." (Róma 3:23)

"a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban." (Róma 6:23)

"Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus értünk meghalt." (Róma 5:8)

"Mert minden[ki], aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik." (Róma 10:13)


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa. Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

(János 3:16 - 18)


Röviden: csak egy Isten van, nincs, és nem is lehet több. Az ember bűnbe esett. Isten tervet készített a megmentésére, mely Isten testet öltve, mint Jézus eljött a földre, hogy önmaga fizessen a bűnért. Csak a bűnbánatban és az ő helyettes áldozatában való hit által lehetséges elkerülni az egész világra - minden emberre, aki visszautasítja Isten segítő kezét - eljövő ítéletet.


"Aki hisz a Fiúban, örök élete van; aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta." (János 3:36)

2012. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hasonloan némely kedves hozzá szolóhoz, Egy teremtö van és ezért egy féle imádatnak is kellene lennie. Kérdezzük meg a teremtöt, aki a nem általa megjelölt tanitás szerint élnek, a válasz már részben irva van az elöttem szolók között.Ezen felül Jézus nem mondta, hogy minden ut, Istenhez vezet. Két utat jelölt meg, harmadik nincs, és ezeket se vallásoknak nevezte.Beszélt széles és keskeny utról. A széles uton a "népszerü "azt csinálok amit akarok, és ugy hiszek ahogy nekem tetszik felfogásu hit van ezért széles.

A keskeny ellenben rögös, tele van "buktatókkal",mert itt kell élni a keresztényeknek ebben a világban és nem élhetnek ugy ahogy "akarnak," és nem hihetnek ugy ahogy nekik egyénenként kényelmes, és ezen iszonyu kevesen vannak, de a széles uton meg nagyon nagyon sokan, de az vezet a pusztulásba. a keskeny az örök életre.Máté7:13,14)

Valamint ha tovább olvasod, Jézus egy érdekes dolgot mondott ami felett nem lehet elsiklani(Máté 7:21-23.)Jézus ezekben a versekben elismeri, hogy lesznek akik az Ő nevében, tesznek bizonyos dolgokat, hatalmas cselekedeteket,még démon üzést is. Ám a 23. versben határozottan kijelenti, hogy ezeket az embereket nem fogadja el, mert nem ez az akarata az Atyának, nem ezt kérte azoktol akik Hozzá szeretnének tartozni. Ebből jól látható, hogy nem mindegy milyen imádatot, vagy "vallást" gyakorolunk, ha gyakoroljuk. Mert vannak akik megvannak keresztelve ide-oda, de nem gyakorolják az állitolagos hitüket, csak passziv szemlélöi az eseményeknek.Jézus pedig bemutatta, hogy a keresztény élet igen aktiv, élni kell azt nem csak vallani, hinni. A kérdés az Milyen akartról beszélt Jézus amit cselekedni kell?....

2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ebben csak az a szép, hogy mindenki a sajátját tartja igaznak, mindenki másét tévesnek.:D Mi akik nem hiszünk Istenben, úgy gondolom, rendben is lennék, megyünk a "széles út közepén" és kész, de nektek hívőknek, nem egyszerű a döntés az tuti. Bár még senkitől sem halottam, hogy azt mondta volna, másik emberek hitére, hogy elképzelhető, hogy ők talán jobban látják, ezt, vagy azt.
2012. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én már találkoztam ilyen személlyel.Valamikor nagyon régen amikor még fiatal volt azt mondta, hogy az Indiánok áltak közelebb, mert Ők a NAGY SZELLEMET imádták, és nem a nagy lelket.Mára már tudjuk, hogy a teremtő nem lélek, hanem szellem, a lélek az maga az ember.

Vissza térve a válaszodra, mint irtam meglehet állapitani, és nem az számit hogy ki mondja hogy az én vallásom, vagy az ő vallása az igaz.Jézusi minta szerint kell lennie az életnek, mindent aképpen cselekedve ahogy meghagyta, ez egy aktiv életforma nem vallás. A Jézus által meghagyott életformábol ki kell tünnie a Krisztusi szeretet egymás és a felebarátaik iránt, minden területen.Atöbbit meg már leirtuk.

2012. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Salx Narval ***** válasza:
Ez is rendben van, de mi van akkor, ha Jézus tényleg próféta volt, vagy bármi mást is írhatnék. Azért van itt vallásból választék bőven, nyilván ők is meggyőződésből hisznek és benneteket tartanak tévúton járóknak.
2012. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem ujdonság. Jézust sem fogadták, el, akkor minket meg igen? Az nem jó.Jézus azt mondta,:A SZOLGA NEM NAGYOBB AZ ÚRÁNÁL, HA ENGEM ÜLDÖZTEK TITEKET IS ÜLDÖZNI FOGNAK.

Mint emlitettem, egy összetett jelnek kell teljesednie nem egynek és egy népen belül.

Csak vegyük azt a próféciát ami az utólsó lesz: "MÁGOGBELI GOG TÁMADÁST INDIT ISTEN NÉPE ELLEN.

Sátán végsö elkeseredettségében mert nem lesz tovább neki sem meg a szolgáinak sem,az embereket felhasználva támadást indit Jehova népe ellen.Annyira védteleneknek tünnek majd, mint az izraeliták, akik Egyiptombol való kijövetelük után a hadsereg, és vörös tenger között voltak, és azt hitték az Egyiptomiak, hogy most nekik annyi.De ekkor keleti szelet támasztva felszáritotta a tengert, hogy a nép (3.millioan)simán át tudjon menni a part másik felére.Nem semmi hatalom, nem szeretnék vele szembeszállni.

Ezt azért gondolják majd az emberek, mert nyilván tudják, hogy a Tanuk nem fognak fegyvert nem harcolnak, és kilátástalan helyzetünek fognak tünni a felfegyverkezett emberekkel szemben. Ekkor azt irja, hogy fel száll a harag az orrába, mert ugy veszi a szolgái bántását, mintha Őt akarnák bántani, és ekkor ......vége.Mármint azoknak az embereknek.Nekem ennyi elég is nagyon felkészültnek kell lenni.

2012. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2012. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Hát, ebben csak az a szép, hogy mindenki a sajátját tartja igaznak, mindenki másét tévesnek. :D "


Ez azért nem teljesen igaz, mert nem mindenki; pontosabban nem minden vallás vagy keresztény felekezet gondolkodik kizárólagosságban. (A zsidó vallás az egyik legtoleránsabb tudomásom szerint.)


Én protestánsként elutasítom bármely felekezet ilyen irányú igényét, mert az a Biblia alapján nem megalapozott.

Amit a 10. válaszoló írt, az nagy vonalakban tényleg igaz; de mivel Isten igazságos, ez nem azt jelenti, hogy aki nem keresztény, annak esélye sincs.



Az egyik - és talán a leginkább - kizárólagosságot hirdető felekezet a keresztény jellegű Jehova Tanúi egyház. (Persze ők csak saját magukat tartják kereszténynek, mások úgy gondolják, hogy a Jehova Tanúi _is_ egy keresztény csoport; de az Egyházak Világtanácsa nem ismeri el ezt, ezért írtam, hogy keresztény jellegű.)


Ennek oka pedig némely alapvető tanításukban rejlik, amelyre az itt író kedves Tanú hölgy írásában is van példa, idézem:


"... a lélek az maga az ember."


Tehát az Őrtorony Társulat (a JT-nak szervezete) tagadja az ember hármas felépítését (test + lélek + szellem); így a halhatatlan lélek létezését is.


A másik példa, amit a 15. sz. alatti válaszból lehet látni, hogy az Őrtorony Társulat saját magára vonatkoztatja azt a próféciát, amelyet a Bibliában egyértelműen Izrael számára írtak. Eszerint a JT-k Isten népe, senki más (nagybetűkkel ki is van emelve). Ezt az ún. helyettesítési teológiával magyarázzák, de ezt nem részletezném.

Ennek a tannak a másik érdekessége, hogy az említett háborúban, amit Armageddonként szoktak említeni, az ŐT-teológia szerint _mindenki_ el fog pusztulni, aki nem JT. Barátságos dolog...



Még a muszlim vallás jutott eszembe: persze szerintük ők a nyerők, szintén iszonyatosan kirekesztő vallás; ráadásul akár erőszakkal is terjeszkedni akar némely ágazata.

És persze van még néhányszáz vallás... De a többségét nem is ismerem, úgyhogy azokról nem tudok írni. :D


Üdv. :)

2012. jún. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ján 10,16. 27-29

"Más juhaim is vannak nékem, amelyek nem ebből az akolból valók. Azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra, és lesz egy nyáj és egy pásztor

Az én juhaim hallják az én szómat, én ismerem őket, és követnek engem. Én örök életet adok nékik, és soha örökké el nem vesznek, senki ki nem ragadja őket az én kezemből. Az én Atyám, aki azokat adta nékem, nagyobb mindeneknél, és senki sem ragadhatja ki azokat az én Atyám kezéből."


Jézus az, aki megkeresi juhait, sorra járva az aklokat kiszólítja onnan övéit, s mindaddig végzi ezt a munkát, amíg minden juhát meg nem találta. Amikor teljesül az ígéret: "lesz egy nyáj és egy pásztor", akkor lezárulhat a történelem. A végidő Isten által teremtett, igaz, keresztény egysége, amely a hívő maradékot gyűjti össze, nem Isten szavának mellőzésével fog megvalósulni (ami az ökumenikus mozgalom programja), hanem éppen az Ő szavának felismerése és követése által.

Bár fölemelkedett Isten színe elé, s osztozik a világegyetem trónján, Jézus mit sem veszített irgalmas természetéből. Ugyanaz a kedves, együtt érző szív ma is nyitva áll az emberiség minden keserve előtt. Sohasem mond le egyetlen emberről sem, akiért meghalt. Ha követői nem döntenek úgy, hogy elhagyják.


Ő biztos kézzel megtartja őket. Minden próbánkban olyan segítőnk van, aki sohasem bukik el. Sohasem hagy minket egyedül harcolni a kísértéssel, küzdeni a gonosszal, hogy végül a terhek és a bánat összetörjenek. Bármennyire is szereti egy pásztor a juhait, fiait és leányait még jobban szereti. Jézus nem csak a mi pásztorunk. Gyermekeiként szeret minket. Téged is szeret! Bízzál tehát!


Krisztus soha nem hagyja cserben azokat, akikért meghalt. Mi elhagyhatjuk Őt, minket legyőzhet a kísértés, de Krisztus soha nem fordul el attól, akiért saját életével fizette meg a váltságdíjat. Ő, aki nem szunnyad, aki állandóan tervei véghezvitelén munkálkodik, előreviszi művét. Meghiúsítja a gonosz emberek szándékát, és összezavarja azoknak a tanácsát, akik rosszat forralnak népe ellen. A Király, a seregek Ura a kérubok között ül. A nemzetek harca és kavargása közepette őrzi népe nyugalmát. Amikor a királyok erősségei összeomlanak, amikor a harag nyilai áthatolnak Isten ellenségeinek szívén, népe biztonságban van a Mindenható karjában.

2012. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!