Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen véleménnyel van Isten...

Milyen véleménnyel van Isten a homoszexuális emberekről?

Figyelt kérdés

Szerintem elfogadja őket olyannak, amilyenek. Bízom benne, hogy nem a nemi identitása alapján ítél meg embereket, hanem a jellemük szerint.


Milyen alapon lehetne neki baja a melegekkel, ha ö teremtette ezeket az embereket ilyen hajlamúnak? Mert hogy az a bizonyos egyén nem tehet arról hogy fiúként a fiúkat, nőként a nőket szereti, egyszerűen ilyen hajlammal született


Milyen véleménye lehet róluk?


2012. jún. 22. 23:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Róm1

25. Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.

26. Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27. Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

28. És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;


Ez így érthető, vagy nem tiszta?

2012. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Szereti őket, nagyon:)

Mindenkit szeret. Kivétel nélkül. Azokat is akik bűnt követnek el. Max olyankor "vérzik a szíve". De nem saját maga miatt. A gonosz viszont mindenkit gyűlöl, azokat is, aki szeretik őket.


Nem a sexuális beállítottságod alapján leszel megítélve.

Máté 24 és 25 szerintem egy nagyon hasznos olvasmány.


Elméletileg a homosexuális vágyak a Biblia szerint bűnnek vannak nevezve. Vagyis helytelenek.

Szerintem mégis fontosabb a cselekedetid és a az Istenben, szeretetben való hited. (persze lehet mondani, hogy akkor nem "paráználkodsz"). Ha engem kérdezel én azt mondom nem bűn. De sexuális téren én elég libi vagyok:)

2012. jún. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Öhm... Hát nem túl gyakran olvastok Bibliát vagy csak épp a konkrét dolgot nem találtátok.



3Móz 20,13

Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk.

2012. jún. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24 helyett a 7-re gondoltam inkább.
2012. jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Erröl kérdezzük meg a bibliát. Róma 1:26,27:...mert asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenesre,hasonlo képpen a férfiak is elhagyták az asszonnyal valo természetes élést, és gerjedelmükben egymás iránt gyultak heves lángra, férfiak férfiakkal, s ocsmányságot cselekedtek....!

nos nem én találtam ki, a szent irás irja utánna lehet nézni. különben Szodomát és Gomorrát is ezért pusztitotta el a teremtö.

2012. jún. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"különben Szodomát és Gomorrát is ezért pusztitotta el a teremtö."

Bizonyítsd be nekem.

2012. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy a homoszexuális elfogadja-e magát olyannak, amilyen?
2012. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem ítél el vagy meg senkit sehogyan. Azt az emberek teszik.
2012. jún. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Lukács 9

49

Felelvén pedig János, monda: Mester, láttunk valakit, aki a te nevedben ördögöket űz; és eltiltók őt, mivelhogy téged nem követ mi velünk.

50

És monda néki Jézus: Ne tiltsátok el: mert aki nincs ellenünk, mellettünk van.

51

Lőn pedig, mikor az idő elközelgete, hogy ő felvitessék, eltökélte magát, hogy Jeruzsálembe megy,

52

És követeket külde az ő orcája előtt; és azok elmenvén, bemenének egy samaritánus faluba, hogy néki szállást készítsenek.

53

De nem fogadák be őt, mivelhogy ő Jeruzsálembe megy vala.

54

Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és eméssze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?

55

De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:

56

Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa. Elmenének azért más faluba.

2012. jún. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
a 1Mózes19:4-es versétől elmondja hogy miért pusztitotta el szodomát és gomorrát a teremtö. ö nem változtat, nem higit a törvényein azért mert ö a szeretet istene mert akkor e mögé bujva nyugodta rosszalkodjunk, ugy is megbocsát.
2012. jún. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!