Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ezért magharagszik...

Szerintetek ezért magharagszik az Isten?

Figyelt kérdés
Hívő vagyok, de az utóbbi időben azt érzem, hogy az Isten direkt ellenem van. Nem segít, hanem inkább csak ver. Ha ilyenkor elégedetlen vagyok és azt kívánom, hogy bárcsak inkább lesz.rna és nem foglalkozna velem, mint hogy ezt csinálja, az baj? Megharagszik érte? Örülnöm kellene annak, hogy nem akar segíteni?

2012. jún. 22. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Isten nem haragszik meg semmiért. Ő nem egy többmilliárd fejű szörny, aki mindenkivel külön-külön foglalkozik, meg egyenként ver vagy támogat. Ez így nagyon idéten lenne, mintha csak egy milliárdkezű sakkozó szórakozna egy földgolyónyi sakkasztalon szimultán. Szóval, ez nem ilyen. Nem ver téged külön, de nem is intéz el ügyeket neked. Csak az életed része, ha így elfogadod őt.
2012. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 munyamunya ***** válasza:
""elfeledkeztetek a bátorításról, amely nektek mint fiaknak szól: "Fiam, ne vesd meg az Úr fenyítését, és ne csüggedj el, ha megfedd téged, mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad." Szenvedjétek el a fenyítést, hiszen úgy bánik veletek az Isten, mint fiaival. Hát milyen fiú az, akit nem fenyít az apja? Ha pedig fenyítés nélkül maradtok, amelyben mindenki részesül, fattyak vagytok, nem pedig fiak. Azután: testi apáink fenyítettek minket, és tiszteletben tartottuk őket, nem kell-e sokkal inkább engedelmeskednünk a lelkek Atyjának, hogy éljünk? Mert ők rövid ideig, a saját elgondolásuk szerint fenyítettek, ő pedig javunkra teszi ezt, hogy szentségében részesüljünk. Pillanatnyilag ugyan semmiféle fenyítés nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, később azonban az igazság békességes gyümölcsét hozza azoknak, akik megedződtek általa. Ezért tehát a lankadt kezeket és a megroskadt térdeket erősítsétek meg, és egyenes ösvényen járjatok, hogy a sánta meg ne botoljon, hanem inkább meggyógyuljon. Törekedjetek mindenki iránt a békességre és a szent életre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat. Ügyeljetek arra, hogy senki se hajoljon el Isten kegyelmétől, hogy a keserűségnek a gyökere felnövekedve kárt ne okozzon, és sokakat meg ne fertőzzön. "" (Zsid.12:5-15)
2012. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szívedben már eldöntötted és az számít.
2012. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

...valóban, Isten van ellened?

Én az Istent nem ilyennek ismertem meg a Bibliából.

Lehet a gonosz (Sátán) műveli Veled, és azt sugallja neked, hogy Isten van ellened. Te ezt el is hiszed!


Isten ezt mondja:


Máté:11,28. Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

2012. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az alábbi Ige jutott eszembe:


"Bizony boldog az az ember, akit Isten megfedd! A Mindenható fenyítését ne vesd meg!" - Jób 5,17


Áldás, békesség!

Mihály

2012. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is mostanában kissé lázadó vagyok. Az utóbbi két évben sorban jöttek a csapások, és egy cseppnyi örömöt nem kaptam.

Úgy egy hónapja volt egy kitörésem nekem iss, és nagyon csúnya dolgokat kívántam.

Aztán megbántam.


Szerintem az ember életében mindig vannak nehezebb időszakok, amikor is nehéz azt hinnie, hogy van valaki, aki "segíti". Inkább úgy érezzük, hogy csak ver, és csak aláz minket.

Szerintem ilyenkor a leghívőbb ember is kitér a hitéből, és érez egyfajta igazságtalanságot.


Én azt mondom, hogy próbálj meg ne kívánni semmit. Próbálj meg ilyenkor közömbös maradni. Ne kívánj se rosszat, se jót. Aztán idővel lecsillapul a haragod, és akkor máshogy látod majd a dolgokat.

De abba biztos vagyok, hogy Isten végtelen irgalmú, és nem fog haragudni azért, mert emberek vagyunk. Az emberi természet része a lázadás.

2012. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elöttem szolokkal,és ha már a batoritásrol esett szo, javasolhatom? hogy imában mond el neki, mit érzel, vele kapcsolatban és teljesen tárd ki a szivedet neki. és ez a vers meg fog valosulni:"az isten békéje mely felülmul minden emberi képzeletet, megfogja örizni sziveteket, és gondolkodoképességeteket krisztus által. öszintén kivánom köszönöm.
2012. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


....

2012. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem Isten adja a büntetést. Isten szeret, és nem haragszik. Isten segíteni próbál. Próbálj meg személyes kapcsolatot kiépíteni Vele, és Ő erőt tud adni.
2012. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A válaszomat úgy olvasd, hogy nem vagyok hívő, tehát nem hiszek abban, hogy létezik egy mindenható, aki saját képére teremtett minket, mivel MINDEN vallás számos állítására rácáfolt már a tudomány. Tehát így ítéld meg a válaszomat:


Szerintem úgy lehet boldog az ember, hogy nem azt hangoztatja, milyen elcseszett az élete és nem a rossz dolgokra koncentrál, hanem hálát ad a sorsnak, vagy Istennek, vagy bármilyen erőnek, amiben hisz, a jó dolgokra összpontosít (még akkor is, ha kevés van belőle). Tehát igen, vallástól függetlenül az optimista gondolkodás visz minket előre.

Először nehéz, a vak hit nélkül bevallom, nekem nehéz volt megváltoztatnom a gondolkodásomat, de minél előbb rájössz erre, hogy egyszerűen csak boldognak kell érezned magad körülményeidtől eltekintve, annál jobb lesz neked a későbbiekben!

2012. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!