Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a pápa ismét keresztes...

Ha a pápa ismét keresztes háborút hirdetne, csatlakoznál?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 08:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A keresztes háborúkat a pápa meghirdeti, de világi nagyhatalmak robbantják ki, így tehát főként politikai okokból zajlik, tehát ezért nem csatlakoznék hozzá. Kivéve, ha olyan lenne, mint a török alóli felszabadító háborúk, amiket XI. Ince pápa szintén keresztes háborúként hirdetett meg, na egy olyanhoz csatlakoznék!

Amúgy elég más világ van ma már.

2012. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
39%

Ahogy látom, vannak szép számmal, akik nem értik a kérdés komolyságát és figyelmeztető felhangját.

Ez nagyon jó kérdés, kíváncsi lennék, hogy mi lenne az eredmény, ha a katolikusok között tenné fel maga a római katolikus egyház? Tartok tőle, hogy lesújtó és egy hadüzenettel felérő eredménye lenne!


Magam részéről persze, hogy nem csatlakoznék, hiszen nekem nem a pápa (nem egy földi halandó) a tekintély. Jézus pedig, akinek a szellemét tartom mérvadónak, nem kérne ilyesmire!!!

2012. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
Én sem értem, miért lettem lepontozva. A Pápa csak egy emberke. Egy szinten van értékben egy utca lánnyal. Mondom én exkatolikusként. Jézus szava számít és ő nem gyilkolászna.
2012. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 lolek válasza:
kérdés az hogy melyik oldalon?
2012. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 viktor123456 ***** válasza:
Na akkor pláne nem.
2012. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kedves előzők!


Ha teszem azt a feleségeteket, gyermekeiteket veszély fenyegetné, akkor őket sem védenétek meg?

A háború nem csak arról szól, hogy fosztogassunk, és gyilkolásszunk, hanem lehet úgynevezett "honvédő" háború is. Amikor a hazádat véded, amikor a családodat véded, azokat, akiket Isten rád bízott, és azt a hazát, amit neked adott otthonul.

Ezzel csak azt a akarom mondani, hogy a kereszténység nem egyenlő azzal, hogy húzzuk be fülünket farkunkat és meneküljünk el...

2012. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Taho válasza:

Egyértelműen IGEN! Bár nem a pápa, és az egyház kedvéért, hanem simán az öldöklés, és a pusztítás öröméért. Az meg ha harc közben halok meg legalább tényleg egy értelmetlen és hülye halál lenne, ami nekem tökéletesen megfelel.


És egyetértek az előttem szólókkal a pápa csak egy ember, a vallások nem az egyházukban vannak, hanem a szívekben, egyetlen vallást sem irányíthat semmilyen ember... Ez az én véleményem, lehet leszólni! :)

2012. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Utálom a "mi lenne, ha..." kezdetű cuccokat; de azért válaszolok, mert jelen esetben nincs dilemma: Nem csatlakoznék, mert nem vagyok katolikus, és különben sem tartom ezt normális dolognak.


Amúgy sem esélyes a dolog, mert mint már írták előttem, nem abban a korban élünk. Azóta már a katolikus egyháznak nincs akkora hatalma, befolyása; és már ők is rájöttek, hogy nem ez a módi.



Kedves 16. válaszoló!


Én nem tartozom ugyan a megszólítottak közé, de már többször volt "szerencsém" olyanokkal vitatkozni, akik a kereszténységet kb. úgy képzelik el, hogy az törli beléjük a lábát, aki akarja, mert nekik "oda kell fordítani a másik orcájukat is". (Paradox módon ezen emberek egy részének iszonyatosan agresszív jellegű verbális megnyilvánulásai vannak; pontosabban írásbeli, lévén a GYK-n más lehetőség nincs. :P )

Más bibliai hivatkozásokat akkor sem fogadnak el, ha bemásolva, elmagyarázva látják, vagy ha gyakorlati példákat kapnak. (Természetesen tisztelet a kivételnek.) Egyszerűen nem ismerik el az önvédelemhez való jogot, legyen az egyéni eset vagy önvédelmi háborús helyzet; és ez a felfogás nem köthető szigorúan egy-egy felekezethez, csoporthoz, bár kétségtelenül van olyan, amelyik közismerten önvédelem-ellenes.

És légy erős: igen, van olyan, aki megpróbálja kidumálni magát, hogy a család védelme az már nem az önvédelem kategóriába tartozik, ezért a családját valamilyen szinten védené (akár az élete árán is, de úgy, hogy nem ütne vissza ... :Oo). Szóval, bőven van még mit változtatni...



@ Tom Benko:


Gratulálok, ismét sikerült "példamutatóan" megnyilvánulnod. Remélem, a tanítványaid előtt nem szoktad így előadni magad, csak egy anonim fórumon van ekkora szád.

Amúgy kíváncsi lennék az arcodra, amikor valaki téged nevez retardált majomnak... Vagy amikor veled viselkednek olyan lekezelő és gunyoros stílusban, mint ahogy te szoktál időnként.



A 13. válaszoló értékítélete sem áll meg szerintem. Bizonyos szempontból talán, mert a pápa és a sarki prosti is ember; de azért ember és ember között óriási különbségek vannak.

És még egyszer hangsúlyozom: Én sem vagyok katolikus. De azért az embereket illene jobban tisztelni.


Na, és most lehet ordibálni. :)

2012. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Tom Benko ***** válasza:
@Berta Wooster: Kérdés, mennyire is anonim. A tanítványaim egyrészt ismerik a stílusomat, másrészt felismernek itt. Is. Harmadrészt sikerült elég visszafogottan nyilatkoznom a témával kapcsolatban.
2012. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 mrpíbádi válasza:
Naná hogy igen. Mekkora kaland lehet! Az is egyértelmű, hogy a keresztes oldalhoz. Mindenki ajnározza szegény muszlimokat, holott az, hogy most viszonylag kultúráltan élünk, értsd nem kecskeszarban fetrengünk, vagy az egyiptomi metrón taperolunk bármilyen nőt aki csak felszáll, vagy egész nap csak egy szemétkupac tetején bagózunk, abban igen nagy szerepe van a keresztény kultúrának és múltunknak.
2012. jún. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!