Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nézeteltérések az evolúció...

Nézeteltérések az evolúció körül — miért?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 07:47
1 2 3 4
 21/35 Shaddark ***** válasza:

Valóban több millió az a "több milliárd"...

Néhány könyvet elolvastam róla mert az evolúció roppant érdekes tudomány, logikusan magyaráz és tettszett nekem a témakör.

Nagy szakértője nem vagyok :)

Nem tudtam honnan szedenek ilyen "Ipari forradalom szmogján edződött lepkék"- et (Megint kapni fogok :( ) ezért rákerestem wikipédián és azt feltételeztem talán valamelyik ilyen "izmus" ból lehet...

Innen (wiki) írtam a Kreacionizmus témakörben. Bár sose hallottam róla máig...

De ha ez érdekes és van reális valóságalapja akkor beleolvasgatok ebbe is.

Köcce az infót és a helyesbítést.

2012. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Hazardteam ***** válasza:
43%

Kíváncsi avgyok a "tudomány" mivel magyarázza az olyan leleteket, mint a kézzel készült aranycsengettyűket a halak "fésűkagylóból kialakulásának" korában, vagy a dinoszauruszok korában dinoszauruszokét keresztező, megkövült emberi lábnyomokat, dinoszaurusz gerincbe fúródott nyílhegyeket stb.. az evolúció ma ott tart, hogy még egy egyszerű prokarióta egysejtű "kifejlődését" sem tudja igazolni. Az "őslevesbe" csapkodó villámok keltette kezdetleges (és semmire sem jó) aminosavak azonnali elhalálozásáról pedig mélyen hallgat, nem mintha számítanának, mert az még önmagában semmire sem lett volna elég. A génállomány olyan, mint egy "tervrajz" hasonlóan a számítógépes nyelvekhez az is csak információt hordoz a "legyártásra" és hihetetlenül bonyolult. 30 év alatt, a legkomolyabb számítógépekkel is csak annyira jutottak vele, hogy "kategorizálják" de hogy melyik gén pontosan milyen jellegzetességet hordoz, azt ma is csak néhányról "sejtik" kizárásos alapon. Hasonlóan ahhoz, mint mikor az agyat próbálták feltérképezni: stimuláltak bizonyos területeket és várták a válasz reakciókat. CSakhogy a génszekvenciák külön külön is sokkal bonyolultabbak, nemhogy együtt egy egészet alkotva. A hibaszázalék minimális lehet csak, vagy inkább annyi sem. Elég kiütni/felcserélni pár molekulát egyetlen egy kromoszóma RNS láncában és máris működésképtelen, vagy deformált mutációk jelentkeznek, de "hozzátenni" "jobbá/előnyösebbé" tenni még senkinek sem sikerült a mai modern eszközökkel sem. Most hagyjuk a csokiszínű génmanipulált paradicsomot, meg az ember méretű óriástököt és Dolly-t:) Ezek mind hozott anyagból voltak és a módosítások után nem hogy többek/jobbak/előnyösebb tulajdonságokkal rendelkezők nem voltak, de inkább korcsok. Arról miért nem énekelnek a hatalmas evolucionista "tudósok" hogy 100 év után sem sikerült (a mai kor technikai szintjén és tudásával sem!) akár egyetlen egy élő sejtet létrehozni? Bármilyen primitívet. Ami legalább hasonlítana vagy valami! hogy legalább ráfoghassák. Ezzel szemben az ember körbenéz, azt mondja áh kis egysejtű, hú szóra sem érdemes, biztos baromi egyszerű egy képződmény. De ha megnézi az ember nagy felbontásban akár a legegyszerűbbet is, olyan bonyolult gépezeteket talál, ami mechanikus motorokra emlékeztet és lemásolni is nehézkes lenne. Közben meg hihetetlen bonyolult és összetett életformákat látunk akármerre nézünk..


Mindenkinek ajánlom a hátétépé - ertem - pont - hu oldalt a videókkal:)

2012. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
68%
és ha valami bonyolult az számodra miért magyarázat istenre? meg az, hogy nekünk még nem sikerült teremteni? (ez se igaz teljesen)
2012. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"A 4. 5. generáció már úgy született hogy szárnyak nélkül. "

És ki mondta nekik, hogy úgy szülessenek?

Mindig más légy született és a szárny nélküliek maradak életben?

2012. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Shaddark ***** válasza:

Igen, a szárnyasok meghaltak és mivel a szárnynélküliek életben maradtak ez lett az állandó paraméter az újonnan születetteknek. Az 5. generáció már tisztán szárazföldi lett...

Hogy ki mondta?

Ezen vitatkoznak itt ezerrel...

Szerintem ahogyan már írták előttem itt egy genetikai kód másolata az utódnak ami átörökítette.

Itt nagyjából összefoglalja az író pont ezt a vitát:

[link]

2012. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 hollófernyiges ***** válasza:
68%

"a halak "fésűkagylóból kialakulásának" korában"


Ez úgy nagyjából jól jellemzi az egész színvonalát (nem tudom, hogy a tiedét vagy az ertem-ét :) Ha hozzászólsz, akkor legalább valami alap biosztudásod legyen már, plíz.


"a dinoszauruszok korában dinoszauruszokét keresztező, megkövült emberi lábnyomokat, dinoszaurusz gerincbe fúródott nyílhegyeket"

Ezeket hol közölték le? Volt legalább vmi kreacionista folyóiratban részletes leírásuk, vagy csak a Blikkben?

Az evolúcióelmélet nem foglalkozik az élet keletkezésével, mert ahhoz hogy működjön, öröklődés kell.


"Elég kiütni/felcserélni pár molekulát egyetlen egy kromoszóma RNS láncában és máris működésképtelen, vagy deformált mutációk jelentkeznek, de "hozzátenni" "jobbá/előnyösebbé" tenni még senkinek sem sikerült a mai modern eszközökkel sem."

Khm DNS lesz az :) Egyébként meg sikerült, ezen alapszik a mai biotechnológiai ipar (gyógyszerekre és diagnosztikára gondolj inkább, ne a kukoricára). De teljesen magától is javul, itt van például a egy kísérlet, ahol egy vadiúj előnyös tulajdonságot figyeltek meg:

[link]


Egy sejt kétségkívül nagyon bonyolult. Ebből következik, hogy Istennek, aki tervezte, még bonyolultabbnak kell lennie. Ő honnan lett? :)

2012. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Manapság többen kezdenek áttérni egy megszemélyesített istenképről arra a meglátásra, hogy az Univerzum maga az Isten. Elég merész kijelentés, de érdemes belegondolni. A kvantumfizika fejlődése óta tudjuk, hogy az anyag legvégső formája energia. Az energia különböző okok és hatások miatt összeáll és megalkotja a körülöttünk lévő világot. Valószínűleg a gondolataink is befolyásolhatják, ezt az energiát és az érzékszerveinkkel tapasztalt környezetet. Ez így is nehezen felfogható és a multiverzum elméletet még nem is tettük hozzá.

Visszatérve az emberiség történetére, lehetséges, hogy a földi környezet megalkotásában részt vett egy másik fejlettebb faj, akit az őseink isteneknek gondoltak. Lehetséges, hogy genetikailag változtattak az élőlényeken.

Az említett dinoszaurusz és egy időben megkövesedett "emberi" (majdnem félméteres valóban ember formájú lábnyom) nekem úgy rémlik, hogy texasi lelet. Ahogy Mózes könyvében is szerepel előttünk óriások éltek a Földön. Rengeteg lelet létezik ami nem fér bele az iskolai történelem oktatásba, de mégsem látom, hogy széles társadalmi körökben változtatni szeretnének a történelmen.

2012. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Shaddark ***** válasza:

Az a baj, hogy mostanában senki sem OLVAS, a "tudást" videókból szerzik akiket valaki "összerakott".

Youtube, meg az összes többi videós oldalhoz ugye nem kell forrás-megjelölés, semmi. Leírhatnak, mondhatnak bármit és sajnos sokan vannak akik kézpénznek veszik ezeket a soha meg nem történt eseteket is elbeszélő videókat.

Ezzel jár az internet, amíg csak könyvtáral voltak nem is volt ennyi szakértő meg összeesküvés-elmélet...

2012. jún. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Shaddark ***** válasza:

Nem is annyira manapság, Oshó pl. pont így képzelte el istent, és sok keleti bölcs is ebben a hitben élt.

Bár ők nem kilogikázták hanem állítólag megtapasztalták meditációval.

2012. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Aki azt gondolja,hogy a majomtól származik az meg is érdemli. Ő maga is egy majom.
2012. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!