Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Jézusban?

Hiszel Jézusban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 19:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%

Ti kinek mondotok engem? (Máté 16:15).

Jézusnak szokása volt, hogy meghallgatta az embereket, figyelt rájuk, és ösztönözte őket, hogy mondják el a véleményüket. Márta fivérének, Lázárnak a halála után Jézus ezt mondta Mártának: „mindaz, aki él és hitet gyakorol bennem, nem fog meghalni soha.” Majd megkérdezte tőle: „Hiszed-e ezt?” És biztos, hogy Jézus figyelt arra, amit Márta válaszolt neki: „Igen, Uram; elhittem, hogy te vagy a Krisztus, az Isten Fia” (Ján 11:26, 27). Milyen jó érzés lehetett Jézusnak hallani, ahogyan Márta kifejezi a hitét! Amikor sok tanítványa elhagyta, Jézus szerette volna hallani, hogy mit gondolnak az apostolai. Ezért megkérdezte tőlük: „Talán ti is el akartok menni?” Simon Péter így válaszolt neki: „Uram, kihez mennénk? Örök élet beszédei vannak nálad; mi pedig elhittük és megismertük, hogy te vagy az Isten Szentje” (Ján 6:66–69). Mennyire boldog lehetett Jézus ezeknek a szavaknak a hallatán! Biztosan te is örülsz, ha egy bibliatanulmányozó ehhez hasonlóan kifejezi a hitét.

Jézus — Isten volt?

Az időszámításunk szerinti negyedik században fogalmazta meg a római katolikus egyház papsága a háromság tanát, amely azt állítja, hogy Jézus egyenlő az Atyjával és része egy három személyű istenségnek. Azonban sok gondos Biblia-tanulmányozó úgy tartja, hogy a Szentírás valójában nem támogatja ezt a széles körben elterjesztett tantételt.

A The New International Dictionary of New Testament Theology (Az újszövetségi teológia új nemzetközi szótára) 2. kötete (1976) fejtegeti ezt a kérdést. Elismeri, hogy van „néhány Ú[j] T[estamentumi] szöveg, amely felveti a kérdést, hogy vajon Isten Fiát is Istennek kell-e nevezni”. De mi az általános kép, amelyet az „Új Testamentum”-ban, vagyis a Keresztény Görög Iratokban találunk? Ez a szótár megállapítja:

„Jézus Krisztus nem bitorolta Isten helyét. Az ő egysége az Atyával nem jelent abszolút létazonosságot. Noha Isten Fia emberré válása előtti létében Isten formájában volt, ellenállt annak a kísértésnek, hogy egyenlő legyen Istennel. (Fil 2:6) Földi létében engedelmes volt Istennek a kereszthalálig. (Fil 2:8) Ő nem szerzője, hanem közvetítője a megmentésnek (2Kor 5:19; Kol 1:20; Zsid 9:15), az Isten Báránya, aki hordozza a világ bűneit. (Ján 1:36) Földi munkájának befejezése után Isten valóban feltámasztotta az ő jobbjára (Ef 1:20; 1Pét 3:22) és felruházta a mennyei Kyrios, Úr méltósággal. (Fil 2:9f) De még mindig nem tétetett egyenlővé Istennel. Bár teljesen összhangban van Istennel, alá van rendelve neki. (cf. 1Kor 15:28) Ez igaz az ő helyzetére mint örökkévaló mennyei főpapéra is a szentélyben a Zsidókhoz írt levél szerint. (Zsid 9:24; 10:12f; cf. Zsolt 110:1) Ő képvisel minket Isten előtt. (cf. Róma 8:34 is) A Jelenések 1:13 ff. a mennyei ember Fiát úgy írja is le megjelenésében, mint az ,Öregkorú’ (Isten) vonásait a Dániel 7-ben; ez nem azt mondja, hogy Krisztus egyenlő Istennel. A Jelenések mindenütt különbséget tesz Isten és a ,Bárány’ között.

Valójában a Szentírás átfogó képe arra a tényre mutat, hogy Jézus nem Isten volt, mint ahogy a háromságtan állítja.

, Jézus így fogalmazott meg: „Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” (János 8:31, 32).

Ezek szerint Jézus elvárja a követőitől, hogy megmaradjanak a szavában, azaz ragaszkodjanak a tanításaihoz. Azok a vallási tanítók azonban, akik állításuk szerint Krisztus követői, „egyre-másra vettek át görög eszméket” — jegyzi meg Hans Küng teológus. Jézus tanításait pogány vallásokból és filozófusoktól kölcsönzött elképzelésekkel cserélték fel, mint amilyen a lélek halhatatlansága, a tisztítótűz, Mária imádata és a papi osztály (1Korintusz 1:19–21; 3:18–20).

A vallási tanítók a háromság felfoghatatlan tanítását is bevezették, olyan pozícióra emelve Jézust, amelyre ő sohasem tartott igényt. Ezzel elvonták az embereket annak az imádatától, akire Jézus mindig is irányította a figyelmet, s aki nem más, mint az Atyja, Jehova (Máté 5:16; 6:9; János 14:28; 20:17). „Amikor Jézus Istenről beszél — írja Hans Küng —, Ábrahám, Izsák és Jákob patriarcha ősi Istenére, Jahvéra gondol . . . Neki ő az egyetlen és egyedüli Isten.” Vajon ma hányan gondolnának rögtön Jahvéra vagy (a megszokott kiejtési mód szerint) Jehovára, amikor Jézus Istene és Atyja kerül szóba?

2009. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
54%
Valaki azt mondta hogy leírja amit gondol de ugyis le lesz pontozva...na én hogy le leszek pontozva ezek után :-)....én nem hiszek Jézusban....katolikus családban nevelkedtem, hittanra jártam sokáig, jártam templomba, de nekem akkor is megfoghatatlan dolognak tűnt ez az egész...én a tudományban hiszek...mindent meg lehet magyarázni valamivel....a Bibliárol meg annyit hogy ki tudja ki írta...ott volt valaki? mármint aki el is tudja mondani. :-) Nem hiszek pl. a menyországban, a pokolban....és szerintem a Földet nem Isten teremtette...nem volt Ádám és Éva, legalábbis nem abban a formában ahogy azt a Biblia leírja....Érdekes is lenne....Gondoljunk bele....olyan vérfertőzések lettek volna, már rég nem élnénk....(aki tanult biologiát az tudhatja miről beszélek) én igenis hiszek abban hogy lemásztunk anno a fárol, feláltunk és saját eszünkkel elértük azt ahol most vagyunk....na jo inkább nem részletezem tovább :-) csak leírtam amit gondolok erről a témáról....Lehet pontozni :-)
2009. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
10%
Istenben hiszek, vagy vmi ilyesmiben, azt elhiszem hogy volt egy személy, akit Jézusnak hivtak, de nem hiszem h volt természet feletti képessége, csak terjesztette az igét és ennyi. Ajánlom a davinci kódot, nagyon jó könyv, és szerintem sok benne az igazság ;-)
2009. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
21%
Jézusban igen Istenben nem. Mert Jézusról ír is a Biblia de Istent még csak nem is látta senki. =)
2009. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
31%
nem hiszek mert hihetetlennek tartom h vki csak ugy teremti a földet meg segít nekem... eddig nem segített pedig lett volna rá szükség... volt már h egy hívő mondta h nem tudom mit beszélek... igen?...csak a hívők tudják mit beszélnek?? egyszerűen nincs rá szükségem és kész
2009. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
47%
Igen, hiszek. Megbocsátotta a bűneimet, és megmentett a pokoltól. Nagyon szeretem Őt!
2009. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
40%
Ha meggondolod miért nem hiszel Zeuszban, azt is megérted én miért nem hiszek Jézusban.
2009. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
9%
teljes mértékben! Ő minden mindenben! Az Ő nevére minden térd meg fog hajolni, mennyeieké, földieké, és föld alattiaké. De én nem félelemből követem, hanem mert szeretem, mivel Ő előbb szeretett
2010. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
58%
Nem 15/F
2010. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
43%

Annyira nyomorékok egyesek. Akik azt irják h nem hisznek minek kell lepontozni? Ugyanúgy hasznos válasz.. És más vallásos kérdésnél is igy van..


Szeresd felebarátod mi..? -.-'

2010. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!